Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Azt se értem minek a napi egy kép.....pláne a te témáidat alapulvéve....lásd szarósbudis kép munkásszálló csendélet bugyuta tokás kép.....
https://liner.hu/siofok-strand...
kicsit reméltem, hogy az idei évet megúszom strand nélkül
Hát sajnos nem csak kell a pénzünk
Ini nem ez a vicc hanem az, hogy a sok műmájer mint pl. bogyó meg nakstern drága pénzekért vesznek gépeket fotónáciskodni. Csinálnak napi 1000 db képet kibaszott körülményesen, mert ugye minél drágább egy gép annál kevésbé automata, mert az a májer, ha kézzel magadnak állítasz be mindent ugye ezeket az elkészített képeket meg legfeljebb életük folyamán egyszer nézik vissza azt is másnap és min? Egy kis képernyős telefonon vagy esetleg egy tableten Akkor mi értelme a 10 ezer megapixeles felbontásnak meg a többi baromságnak Egy hulladék telefonnal is meg tudnák ezt csinálni amin semmit nem kell álligatni csak megnyomni a képernyőn azt a fehér pöttyöt Ja az úgy már nem is vagány
Tavaly átmentettem a képeimet egy külső vinkóra, 2006 óta(14 év) 50 ezer darab fényképem meg videóm van Azt, hogy mi a holdkóros faxomnak fogalmam sincs
Ez évente 3571 db kép havonta 297 db naponta 9,9 De minek? Ráadásul van olyan hét, hogy első sem veszem a gépet manapság próbálom leszorítani napi 1-re ezt a számot az évente 365 lenne ha sikerülne és azt sem biztos, hogy visszanézném valaha
Ott lett ez elbaszva, hogy nem kell megvenni 1000 ft-ért a 36 kockás konica-t meg nem kell bedobni a DM-es gyűjtőládába előhívatni filmkockánként 35 ft-ért + várni rá 1 hetet
Ha ez így lenne akkor 2006 óta csak nekem vásárolnom kellett volna 1388 db filmet ezer forintjával (1,388 millió) előhíváshoz meg le kellett volna pengetni 1,75 milliót ha évente fizetnem kéne a faszságra 224 ezer ft-ot akkor úgy lenne mint a régi szép időben 10 tekercset ellőnék egy évben
Ezeket a számokat szorozd be náluk mondjuk 50-el
mé nem mindegy neked melyik nyár végére?
Van abból pro is volt 7-esem, a 11 pro és aközött fényéves távolság van képminőségben
a 10 ezres teló nem lesz jó erre a 80-100 ezres inkább
amúgy közelre vagy party fotónak a telefon jobb mint a drága gép, a telefon nagyon okos( néha túlságosan is) nagyon jó képeket rak össze béna kézben is
az a vicc higy a gyerek még mindig az ájfón7 telefont sírja vissza a mostani 12-es lófasz képeket csinál(+átalakít)
torrentről a premiert tedd fel
mondjuk az is gépigényes mint minden vágó program
azért dobálja ki a gyerek 3-4 évente mert nem mindegy hogy másfél órát vagy 15 percet rendelel
bár most megjött az esze inkább egy motort vett pc helyett
meg most nagyon durva árak vannak egy szaros i9 200+ ezer kedvezménnyel is
Egész nap videoszerkesztőkkel szenvedtem. Legalább négy-öt programot kipróbáltam, de vagy fizetős (a próbaverzió az vízjelet rak mindenbe - pl. Windows Movie Maker 2021, iMovie for Windows, stb.), vagy nem hajlandó megemészteni ennek a kamerának a fájljait (Camtasia), vagy egyszerűen simán kifagy.

Egyetlen egy program maradt, amivel meg tudom oldani az átméretezéseket, vágásokat, összeillesztéseket kompromisszum nélkül, ez pedig a DaVinci Resolv 17 free verziója. Ő marad. Sajnos baromi erőforrás-igényes, így az asztali gépemen rendben fut, de a kis lapitopin (Dell e7270 - csak integrált GPU-ja van, dedikált az nincs) szinte használhatatlanul lassan dolgozik. Pedig NvMe SSD és 16 GB DDR4 RAM van ebben is a kis i5-ös mellett.
Nyár végére késznek kéne lennie a kis háznak.
Lonak a faszát.
Vidd a Pipit a hátsó ülésen - aztán majd otthagyod valahol karanténban.....
Hat, ez baj.
Ne mond már, hogy egésznapos túrista kattintgatáshoz nem elég egy akku.
Adobe Premiert szeretem, torrenten ingyenes
Van valami ingyenes is, de azzal mindig csak felhúzom magam.
Egyszűbb dolgokra Vdub.
Sajnos nem.
Azaz, te még magadhoz is irigy vagy
hát nem is pocsékoljuk a pézt
Te meg c2-t.
más ilyenre egy 10 ezer ft-os lapostelót használ
huszonévesen még én is bírtam, volt hogy 2 éjszakai alvás is kimaradt egymás után mégsem volt baj, bár azért nem volt ritka a vasárnap reggeltől-déltől hétfő reggelig alvás......
most meg van baj, mert lassan egy ép részem csincs, mondjuk már 100 óra alatti az elmaradásom, ha így folytatom meglesz az éves munkaidőkeretem októberig utána amúgy sincs kb lófasz munka se márciusig
azért az etnikum akkor is etnikum ha van pénze, avagy a kutyából nem lesz szalonna.........
https://www.vezess.hu/hirek/20...
Köszi.
Még kell gyorsan pár kiegészítő majd hozzá, min UV szürö, meg Polár, meg talán egy második akku (holott ebbe már nagy akku van)
Ráadásul félhomályban is jól látod a témát a keresőben.

Használd egészséggel!
Meg is jött :-) tényleg jelentősen kisebb, mint egy tükörreflexes...
Lassan a 2.hónapja csináljuk ezt, 6-7között indulok és 8-10között érek haza. Semmire sincs időm, hétvégén meg kapkodok hogy érjem utol magam.
Jobb lenne inkább egész nap betépve pihenni