Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem lehet mindig külföldit venni kell a magyar termékgyártókat is támogatni igaz ezek is csájnában készülnek, onnét lesz akcijás kemerám is.
Én ma gurultam egy hatvan kilométereset, a vége felé megéheztem úgyhogy haza kellett jöjjek lecsót zabálni
hát vazzeg.......dukátti meg a bömös aztán mellette a sal elnevezésű fül elleni terrortámadás
ennyi erővel tsz veszkóba is motorozhatnál
Nem de holnap tervbe van véve. Ma ramaty hideg volt előtte kettő nap meg irányított szabadidőn voltam.
Mentél vele a hétvégén?
Má megint a dukáááti jó ez amennyit én hallgatom nej a filmbuzi neki szoktam töltögetni van, hogy 5-6ot egy nap hétvégén...
Pl a végerősítőcső 807-esre gondoltam. Biztos beleférne legalább 2 deci pálinka! Előnye is van, de hátránya is! Olyan, hogy ""honvédség"" egyáltalán Magyarországon még létezik??!
valami hasonlót azért szerezz be: https://www.extremeaudio.hu/kl... kicsi aranyos stbstb
a sal-t meg add oda a kátrányos helyzetűeknek
dukátti mellé nem való a sal
Uborkás üveg Még a nagyobbak se sokkal nagyobbak mint a hüvelykujjam
Tranzisztorosat apám is épített, annak is nagyon szép a hangja, a bal csatornába zavar egy picit a transzformátor. Csak érdekességképp akarom használni, meg mert teljesítményben pont illene a hangfalaimhoz, és ha már bakeliteket akarok hallgatni, akkor azért egy csöves erősítő eléggé megadja az autentikus hangulatot
Egy cső pár ezer üzemórát bír csak, nagyon érzékenyek a kondenzátorok minőségére, viszont atomtámadás után is működnek (katonaságnál pl ezért használták), míg a tranzisztorosat kisüti a robbanás
Én el pórkodok a Tekknics&Sal kombóval. Azért néha ha filmnézéskor használjuk a DTS 5.1-et még mosolyt csal az ember pofijára.
a 2. képemem lévő erősítő majd egy milla, szóval nem járt le az idejük, csak a "pórnépnek" nem nagyon gyártanak, persze van 100ezer alatt is csöves csak azok ilyen hoki kis teljesítményűek, és gondolom a hangzásvilága se kimagasló
Ezeknek az uborkás üveg méretű elektroncsöveket tartalmazó elektroncsöves erősítőknek állítólag nagyon tiszta a hangja! Nekem tranzisztoros van , azzal is éppen olyan jól lehet hallani pl. Liszt Esztergomi miséjét, különösen a sanctus-tételt, hogy az ember hátán a borzongás futkározik tőle. Mikor még a templom visszhangját is hallod. Meg még van jó pár olyan zenemű ami legalább ilyen kvalitású!
No azokhoz valók ezek a csöves erősítők! Bár szerintem már lejárt az idejük. Mint az első aktatáska méretű "mobiltelefonoknak! De vannak megszállottak akiknek ez az álmuk!
hobbielektronika fórum aztán biztos lesz aki hozzá tud szólni
a dizájnra nem sokat adtak bár 20 éve még nem volt olyan kurriózum mint mostanság
a mostaniak sokkal jobban néznek ki
Itt van pár kép a az erősítőről, ahogy mondtam.
Annyit tudtam meg róla, hogy valamikor a kilencvenes évek elején építette egy szaki, aki az Orionnál dolgozott. Rendelésre lett gyártva apámnak, állítólag majdnem ráment az összes pénze. Körülbelül tíz éve lett elrakva, azóta senki nem nyúlt hozzá. Két részes, egy előerősítőből (a felső) és egy végfokból áll, plusz egy külső táp. Összesen 16 cső van benne 8-8 eloszlásban. A végfok tippre megvan vagy 15 kiló, ha jól láttam 3 transzformátor is van benne. Nem tudom hogy működik-e, tele van elektrolitos kondikkal, van pár cső ami nem néz ki túl jól, és ami legjobban aggaszt, a bal (?) csatorna transzformátorán a papírszerű borítás megégett, erről nem tudtam képet készíteni. Ha lenne hozzá kapcsolási rajzom és nem működne akkor megpróbálnám megcsinálni, de sajnos nincs, úgyhogy ha nem működik akkor nem tudom mi lesz vele.
Majd elfelejtettem: Mindenkinek jó ebédet az étvágyhoz!!
Egészségedre! Holnapra 15 fok körüli meleget jósol. Remélem beválik.
Neked is Józsi! Szerintem én egyet holnap gurgulászok...
Tegnap mentem -jöttem, (én voltam a jöttment) Zalaegerszegre és vissza , és az úton sok motorossal találkoztam a kellemes 14 fok körüli hőmérsékleten!
Jó egészséget Nektek hozzá!
Így jobb...
Szép reggelt kínálok!! Itt Badacsonyban süt! Na jó, inkább még csak világít. De hagyom, hadd tegye!
Így nem raknám fel vagy akkor csak a bal oldalára egyet. Reggelt mindenkiNET!
Eltűnt..
Valahol biztos Ginyógenyózik.