Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ennél tömörebben,világosabban nem is lehetett volna leírni!!!
Én is vennék szívesen csak nem fussa rá, remélem hamarosan igen.
Teljesen igazad van (mondjuk a hsz első fele kissé meseszerű és hát a múlt ködébe vész amiről ilyeténképp azt állítunk amit akarunk és amitől azt hihetjük, hogy micsoda kiváló ősöktől származunk, tényleg kinek kik voltak az ősei?) és le a szemét bárkivel.........és egy kis személyeskedés, persze azért talán hitelesebb lenne a felháborodás ha itthonról tennéd hazai körülmények között élve.......
Ennyi!
Van fricc testvércég ahová sokszor csak szállítólevéllel kerül ki a nálunk legyártott végtermék ők meg eladják mint sajátjukat. (hosszú évek óta válunk le róluk) Bezzeg tőlük mi mindent pénzért veszünk, ráadásul a selejt labor által kizárt felhasználható alapanyagot vagy félkész terméket. Ott egy műszakos melós 2.800- ojrót keres havonta.
A net azért "fantasztikus", mert pl egy ilyen kommentárt akár ironikus -vicces hangsúllyal is el lehet olvasni, és akkor akár még egy nagyot lehet rajta kacagni is! :-D

Èn ismerek egy olyan mesét, amiben létezett egy erős, stabil állam egy kontinens kellős közepén. Volt évezredes jog rendszere, természet és az ősök tiszteletén alapuló vallása, olyan kimagasló erkölcsi értéke, hogy az akkori világ a nép nevén nevezte ezt az erkölcsi értékrendszert. A környező országok utálták, mert még azoknál járványok és éhínségek tizedelték a lakosságot, addig ebböl az országból 1000 tonna szám hajtották a vágóállatokat a környező államok állatpiacaira. Gyepü rendszere és városodást tiltó rendeletek, megóvták az országot a hasonló pusztító járványoktól. Az ország hadereje nem talált legyözöre, királyi háza annyi szentet adott a világnak mint azok együtt nem! "Régies-elavult (-nak tanult)" társadalmi és birtoki rendszere nem tette lehetővé az eladósodást, a külsö, manipulatív kölcsönök felvételét a természet kizsákmányolását... Közben a "fejlett" országai a kontinensnek azok uralkodócsaládjai rövid időn belül pár nagy bankcsalád "kéréseit" voltak kénytelenek követni. Elindult a "világ felfedezése", kinyírták-kifosztották 2-3 kontinens komplett lakosságát-kultúráját, ebböl könnyen tellett nekik fényes anyagi jóllétre, meg a gyarmatosított országok kizsákmányolásából. A kontinens közepén tündöklő állam, örökösödési és egyéb kivülröl generált pénzügyi problémák folyományaként egy monarchia része lett. Megkezdödött az ország értékeinek pusztítása vagyonának kiszivattyúzása. A szellemi élet "felvilágosodásnak tanult " elsötétedés áldozatául esett, történelmünk elkezdték átírni, elhallgatni, meghamístani. Honszerető nemesi rétegünk folyamatosan esett áldozatul a koholt királyárulási és egyéb pereknek. Annak ellenére, hogy az országban a legnagyobb, legmagasabb szintü autonómiában éltek a kisebbségek, sikerült közéjük éket verni. Hogyan? Hát pl úgy mint ahogy egy "jobbos-balos" látszatideológiával vernek éket már a nemzet törzse közé...A múlt század elejére már 60-70% -át a politikai, és egyéb befolyásos pozícióknak már egy bizonyos vallást valló ember töltötte be akiket ez az ország felebaráti szeretetből befogadott és megmentett a más országban ellenük irányuló pogromokból. Az ország elvesztett két világháborút a területe 2/3-át árulások, és vélelmezett összeesküvések miatt, úgy hogy a szintén vesztes országok még terület is kaptak ettöl az amúgy szuverenitásától megfosztott országtól. Ami csak annyit jelent, hogy megszállás alatt volt, nem volt független így a döntéseket nem ö hozta, a félélőség sem az övé lenne...
Közben valakik kiszámolták, hogy az elmúlt évszázadban kb az állami vagyonnak (ez nem az egy éves GDP, hanem nemzet teljes vagyona a kutyaoltól az állami vállalatig) megfelelő mennyiségű érték háromszorosát szivattyúzták ki az országból...Majd pl a 70 és évektöl felvett morzsányi kölcsönt már sokadszor visszafizetteték, közben úgy adtak csak újabb kölcsönöket, hogy azt a gazdasági növekedésre nem lehetett fordítani. A nemzeti banknak úgy irányították kintröl a monetális politikáját, hogy az pont külfödi "befektetöknek" legyen jó, de semmiképpen sem az nemzetnek. A privatizálás elött széthamisították a vállalati mérlegeket.
Az országba betoduló nyugati cégek adókedvezményt kaptak, cserében kizsákmányolták az itt dolgozókat, aki helyettük fizethették be az ádó, a cégek, meg folytatták a kiszivattyúzást...Pár hete mondta egy német gazdasági politikus, hogy nem megoldás a pénzügyi szankcionálás pl Magyarossággal ( vagy más közép EU országgal) szemben (vagyis a támogatások megvonása) , mert azok pénzek a német gazdaságban áramolnak vissza nagyrészt az itteni cégek által...a korrupciós ügyek másik oldalán pedig folyamatosan nyugati vállalatok állnak..
Teccik nekik,mer' szép színesek....
Dehogynem.
Csak dolgoznak napi 10 órát és nem érnek rá fórumokon netezni.

Amúgy a pest körüli aglomerációban rakásra van belőlük.Általában külföldi multicég környékén dolgozgatnak.
Nameg amennyi vadonatúj vitarát látok olyan 4,5-6 milla közti áron az valami eszement.Több van mint régi swift.
Jaja támogatás meg dagasztja a felső tízezer pénztárcáját, nem is a szegény kap támogatást elhiheted. Vagy ha elhiszed naív vagy hogy ezt mondod, vagy.....a felső tízezer tagja.

Még nagyobb szakadék lesz, középbréteg meg már nincs is....
Ja...támogatás... Mert ezek arról híresek,hogy "csak úgy " támogatnak valakit... Ha komolyabban+néznénk a mérleget,hogy ezért a "jótékony támogatásért" innen mi megy ki...bizony sokan+lepődnének... Szóval ne keverjük össze a Máltai szeretetszolgálattal.....
Rohadt EU! Befogadják az innen elmenni kényszerülő családokat meg öntik ide a támogatást.Üldözik a korrupciót. Dögöljenek meg! Éljen Moszkva, éljen Orbán!!
Ez csak egy vélemény nekem semmi bajom egyik toll és vajkereskedővel sem (tolvaj). Ha "ott" lehetnék én is tuti szétlopnám a bucitokat adófizetőknek... De igazából pont lesz@rom 2010ben elvették a magánnyugdíj megtakarításom 2.4 mill abból visszakaptam 140ezret na azóta én befe a savazást politikát egyebeket...
Az ilyen hozzáállást sosem értettem
Nincs is értelme maradunk szépen az eu pöcegödre.
Ja, nem szeretnék vitát senkivel, ezzel a témában lezárom a hsz-eimet.
Így van, ez is bűne derék eddigi politikusainknak, hogy ezt hagyták, de azért valamiért még mindig jobb mint keleten, valamiért nem oda mennek tömegével a jobb életre vágyók. Az auslander téma pedig igaz.........csakhogy itthon is azok vagyunk, még egymással sem tudunk normálisan bánni, az én szakmámban (sofőr) nem véletlenül van hiány, egyszerűen mert egy úgy bánnak velünk mindenhol mint egy darab szarral, a portás, a raktáros, az irodista mind aláz folyamatosan sőt ha magyar vagyok még jobban, így ha már auslandernek kell lenni akkor mégiscsak jobb 3X ennyiért külföldön mint szar pénzért itthon, amúgy az auslanderség sem olyan kint mint itt, öcsém pár hónapja lépett csak kipróbálni milyen, most bérelt nagyobb lakást és iskola után megy utána a családja pedig itthon kisfőnök volt, nem politizálunk sőt nem is tudtam, hogy megy, egyszer csak hívott, hogy 3 nap múlva kint lesz. Amit mondott a kinti körülményekről az csak annyi, hogy ugyan a cégénél a magyarokat épp kissé ellenőrzik mert két sofőr lebukott, hogy nem keveset loptak, de még így is a főnök minden nap megköszöni a melót, az emberek akiket kiszolgál nem foglalkoznak vele, hogy nem tud németül csak angolul gagyog, legfeljebb mosolyognak, egyszer nem köszönt neki az egyik utasa aki mögé ült (mert amúgy mindenki köszön amin először meg is lepődött) mire kiderült mikor telefonált, hogy magyar. Én nem tudom milyen körülmények vannak kint emberileg mert nem voltam még sehol dolgozni külföldön (kamion igen, de az más) tartósan, de azt tudom, hogy itthon egy csak darab szar vagyok, igaz még nem is akarok kimenni csak ha bejönnek azok amilyen hírek terjengenek.
Mesterségesen vagyunk a béka segge alatt tartva!
Az uniónak sosem volt célja minket felhúzni magukhoz.
Ez maradni,menni nem ennyire fekete,fehér!
Kétségtelenül vannak j vivmányai az uniónakcsak az hozzánk valahogy sosem jut el.
A politikusaink (mind) csak szopatnak bennünket.
Sok olyan szabályozás létezik az union belül aminek a tól-lg foka a tagállamokra volt bízva,nálunk természetesen mindig a macimumra tekerték a dolgot.
Ennek ellenére is mindig basztatták magyarországot s nem egyszer kettős mércét alkalmaztak velünk szemben.
Volt jó pár dolog amiért a szlovákokra rá sem néztek,de minket fejbekoppintottak!
Voltam kint szétnézni,láttam hogyan élnek fiatalok,lehet jól keresni de akkor is csak egy auslander leszel,barátok,család nélkül!
De mindenkinek saját döntése!
Szerinted aki nem dől be a hangzatos lózungoknak,aki nem az rtl-en szocializálódik,aki tud,mer gondolkodni s a dolgok mögé nézni az csak fideszes lehet?
Hááát, akkor teljesen igazad van, kilépni, határt lezárni, hogy senki ne mehessen el és akkor lesz elég munkaerő, igaz akkor a bér nyilván a keletihez fog idomulni mint régen, jelenleg csak azért van fizetés növekedés (már akinek van) mert egyre kevesebb dolgozó van. Mondjuk a robotika előbb-utóbb rendesen kivégzi a fizikai, de szép számmal a szellemi munkát is és így könnyedén csökken a munkaerő hiány, igaz akkor nem tudom mit fogunk csinálni ennyien.
Ez is gusztustalan, hogy ekkor eltérés van országon belül. Ha kilépnénk akkor is "négereik" lennénk nekik. Ma ugye nem melózok szabin vagyok de mivel nincs aki hajtsa a tarhonyát helyettem így 12órába oldja meg a reggeles ill. az iccakás helyettem mert nincs kolléga aki helyettesítene...
Járok az ország minden felére, azé' érdekes, hogy a nyugati határhoz közel élők hangoztatják jobban, hogy ki kéne lépni miközben a rosszabbul élők meg maradni akarnak és jobban élni, nemrég egy szentgotthárdi multinál az egyik őr hangosan méltatlankodott, hogy a szemetek havonta 20 órával többet akarnak dolgoztatni vele ugyanannyiért meg nem akkor akarják az összes szabiját kiadni amikor ő akarja, gondoltam igaza van tényleg milyen szemétség, kérdeztem és mennyiért kell ezt elviselned? Hááát mondja alig van meg a kettőhúsz és ez már tűrhetetlen még jó, hogy van a rendőr nyúgdíja........erre megjegyeztem, hogy, hogy kisvárdán épp nemrég beszéltem egy ott dolgozó őrrel míg rakodtunk és elmondta, hogy milyen szerencséje van mert megemelték 90-re a bérét és nem volt mellé semmilyen plusz nyugdíj vagy bármi más.....óriásiak a különbségek, ha kivágnának minket akkor ezek a különbségek jó eséllyel csökkennének, de azt hiszem nem úgy, hogy a kisvárdai kapna hirtelen még 3X annyit.........felénk most van egy kis rádöbbenés néhány okból kifolyólag........persze ettől még kiléphetünk, biztos jó lesz.
Hiába fenyegetőznek nem fognak retorziót alkalmazni az ország ellen mert a gyapotszedőjük vagyunk, ide hordják a szemetüket esszük a moslékjukat, bagóért dolgozunk nekik. Pedig kiléphetnénk ebből az elrohadt unijjóból! Ja reggelt... és pont lesz@rom...
Egy ilyen komment után,egyből kiderült,hogy mennyi fideszes rohadék lapul még itt.
Értetek értelmes Magyar ember nem fog meg mozdulni,hazátlan,áruló ,kurvák!!!
Vidd innen a mocskos politikádat rohadék!
Ha ellenetek kell menni mozdulni fogok!!
Itt is csak egy arctalan ,gerinctelen ,hazátlan senki vagy!
Mert Magyarok vagyunk! Ezzel kifejtettem mindent.
Ennek az országnak nem nagy jövőt jósolok...de Európának se...