Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Fizetés nélkül nem lehetett megúszni! Húsz-negyven márka volt a vám! Nem dínár!
Legtöbbször már meg sem álltam, hanem csak lelassítottam, és a már előre kikészített tízest, vagy húszast az ablakon kinyujtva odaadtam! Így feleannyival megúsztam! Sokkal egyszerűbb volt mint végigjátszani a műsort! Volt olyan, hogy száz márkát kértek, vagy bevisznek a kapitányságra! Azok nem szabadkaiak voltak! Mondtam, hogy vigyenek! Kábé egy kilométer után megálltunk, hogy nyolcvan márka ,és nem visznek be! Aztán még kétszer ezt eljátszották, végül harminc márkában egyeztünk ki!
Tisztában voltam vele,hogy nem visznek be, mert abból nekik nincs pénz,és lejár a szolgálati idejük, és ha velem elbasszák az időt akkor még kevesebb autóst tudnak lehúzni zsebbe!
Miért nem adtál nekik mindjárt egy kis baksist, úgyis csak azért álltak ki..fekete fólia, meg kréta..az anyjukat körberajzolni?
Akkor az a fazon végig csak kávézott..Tchibót kapott..azaz a legtöbbet ami adható?
A kilencvenes években akkor még " Yugoszláviában " augusztusban kértek hóláncot, fekete fóliát, krétát, éket, na meg csomagtér világítást! Személyautonál!
Ja még poroltót is! És ez még nem a teljes lista!
tehát mi a cél?
Volt olyan év is, hogy az úgynevezett " elöirányzottnál" többet szedtek be! Milliárdos nagyságrenddel!
Fényezte is magát valami főmufti, hogy mennyivel többet kerestek a költségvetésnek!
Gondolom tőlünk nyugatabbra ez tízpercenként szól, me nekik bejött.
Amikor a vedakat élesitettek, maga a rendőrfőkapitány nyilatkozott este, szó szerint azt mondta, hogy az első nap 3,5M büntetést róttak ki, a veda elérte a célját.... van meg kérdés?
-mennyi a forgója a disznónak?
-12
durr egy pofon.
- akkor 14
Erről az öreg Hofi jut az eszembe: “.... mennyit fog szülni a disznó?
Hát tetszik tudni, azt a franc se tudja megmondani..
Durr egy pofon...
Jujj... hát mi a terv elvtársak? Mennyit szüljön?
14
Jó hat akkor annyit fog. Kell a francnak megegy pofon.Mennnnnyit?
14
Ezt megmondták a disznónak is? Jobb, ha maguk közlik vele, mégis egy szinten vannak”

Szóval amíg terv van. Meg kvóta addig igenisi ez a véleményem
Nálunk itt Fváron - gondolom máshol is - kurvára nag, reneszánsza volt a tdi fosoknak. 3as golf, leon, toledo, ezek. Volt egy golf, ami nagyon meg volt csinálva. Valahol beleszaladt valamibe, oszt még flegmázott is a reddőrökkel. Azután minden héten megtalálták a városban. 50ezer,aztán több, kpm-es műszaki, aztán végül feladta az arc, már a kocsi sincs meg
nem emléxem már a pontos esztendőre, de nem volt ez olyan nagyon rég amikor teljesen nyílvánvalóvá vált a közúti büntetések célja ami nem más volt mint a pénzbehatjás. Ez olyan nyílvánvaló volt, hogy az idevonatkozó ombudsman is vizsgálódott az ügyben a tv-ben rádióban ez ment szerintem kb. 2010-2012 évek környékén lehetett. A tv szépen bemutatta melyik évben mivel terveznek. Nos ezekben az években a büntetésből beszedendő bírság összege nem lehetet kevesebb mint adott évre 14 milliárd forint. Akkor te ebből mire következtetsz. Néhány akkori rendőr ismerősöm símán elmondta, hogy kiküldik járörbe és szolgálatonként meg van határozva mennyi büntetést kell beszedni. Mondták is, hogy azalatt vissza se merjenek menni az őrsre mert ez a kvóta. irány kífelé dolgozni(pénzt behajtani) Volt aki tudott ezzel azonosulni, volt aki nem Sokaknak annál a munkanélküléségi rátánál nem volt választása, vagy szemenköpte magát vagy leszerelt azt lehet nem volt munkája fél akár egy évre
A sebességellenőrzés elsődleges célja(legalábbis ez volt és mai napig ennek kellene lennie) A kiemelten veszélyes helyeken a forgalom lassítása. ezt úgy lehet elérni, hogy nagy forgalmú főutakon kukásmellényben lehetőleg minél többen jó látható helyen megjelenni. Hogy a fránya autós fél kilóméterről ki tudja szúrni, hogy valami esemény van. Nos ilyenkor lasabb szabályozottab a forgalom és nagy esélyel csökken a balesetek száma. ezt a gyakorlatot ekkor félretették és a legkülönbözőbb zug helyekről, trükkökkel, hogy észre se vegyen senki mérték a sebességet. Sok esetben a polgár ezzel már csak akkor szembesült, amikor 2 hét múlva kijött a csekk Nagy felháborodást kelltett ez, oknyomozó riporterek mentek basztatni a ponyva alatt megbújó, traktorról, utánfutóról, trabantkombiból kamerázó rendőrt és nekik szegeszték a kérdést, hogy erre a gyalázatra ki adott nekik utasítást. Ekkor el kezdett szolidulni ismét egy kicsit a dolog és a rendőrség nyílvánosan bejelentette, hogy felhagy azzal a gyakorlatával,hogy tiltott helyekről és lesből mérje a sebességet. Na ehhez még meg kellett azért érniük, mert gyakran hajnal 3 órakor ahol egy lélek sem járt már egy kisváros főutján a belterületi részen kamerázgattak óránként 1 db 70-el közlekedő veszélyt senkire nem jelentő autósokat. Aztán néhány évre visszatért a régi rend(ideig-óráig) Aztán megerősítették az előző álláspontjukat majd azzal egészítették ki, hogy viszont elő fog fordulni, hogy útépítéseknél sebesség ellenőrzést fognak tartani. Érted Ott ahol 30-as tábla van 5 km-eren keresztül elhagyatott munkagépek, mert alig látok valakit ilyen helyen dolgozni. Hát tényleg nagyon jó
Aztán a statisztika meg bebizonyította, hogy sem a sérüléses sem a halálos baleset nem változott arányaiban ezekkel az intézkedésekkel, a legjobb statisztika akkor volt amikor látható volt a rendőr.(ennyi) persze amikor látható a rendőr akkor meg nincs bevétel Az, hogy te megdöglesz a közúton vagy sem hidd el a családodon kívűl senki mást nem érdekel. Szeretett kormányunkat biztosan nem
Te ma nagyon jó vagy
Látszik, hogy nem nézel m1-et meg nem hallgatsz Kossuth-ot sem, ott napi rendszerességgel óránként elmondják, hogy mennyivel jobban élünk és milyen jó is nekünk
De, Machiavelli és ennek a mondatnak az eszményében rengeteg rémtettet hajtottak végre a történelemben, ezért jobb lett volna szerintem ha ezt inkább nem hozod fel..
nem
Csak tudom, hogy ezek mindíg így zajlanak
Hajjaj.
Azért csak múködik még az a locsoló...
Á, dehogy.
Hol van az már
Akkor lehet velük igazán kib@szni ha betartod a sebességet. Ott gugol feleslegesen az árokban És tulajdonképpen ez a cél.
A szűzoltó!
Tudtam, hogy valami nem stimmel.
De akkor ez volt a baj
A cél szentesíti az eszközt, nem hallottad még?