Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Bogyó akár az ikertesója is lehetne a volt éjjeliőrnek akit fater alkalmazott anno.
Jól megy sorod bármely kormány alatt.
Amennyit keresel vehetsz most is.
Dehátakkor neki tetsző emberkék terelgették hazánk kis hajóját a háborgó világtengeren.
Grószkarcsi.Meg a többiek.
Akkor házat vettem. Baj?
Druszám szoci kormányzás alatt ménem vettél noje autót? Szarabbul élsz mint akkor.
Bocccccccssssi kifelejtettem a legfobb bűnt...........(dobperges) ............stadionok.

Csak ezert az egyert magylyahalal,NATO csapatok es koelatlan jogi hatalom jar a TASZ nak.
A kotelezettsegszegesi eljarason felul.
Meg a 7. Cikkely.
Most nem kötelező az egyhának adózni, én nem teszem.
Az állam felé ma sokkal több adót fizetünk, cserébe kapsz bölcsődét, óvodát, iskolát, egészségügyet, tűzoltóságot, katasztrófavédelmet, mentőt, közvilágítást, nyugdíjat, stb.

a szocializmus vége óta nyílik az olló, ez igaz és az irány rossz.
A dánokat, skandinávokat kellene követnünk, ők megvalósítottak egy működő szocializmust diktatúra nélkül, kapitalista pilléreken. így is lehetne...
A sör most a Soros?
Na de a római kor óta nem is nagyon építettek stadionokat a beszedett adónkból - kivéve talán napjainkat.
Hát nem tudom... a középkorban a paraszt leadta az egyháznak a tizedet, a földesúrnak a kilencedet - ma meg leadjuk kb. a kétharmadot (szja-tb-áfa)
Számoljuk csak ki, melyik a több
Ez vicc volt, nyilván ma mindenkinek több jut, de pl. a jó szocializmushoz képest nyílik az olló, az akkori nagymenők és az átlag melósok közt kisebb volt a különbség, mint manapság.
" csóró meg még csóróbb lesz, ez eddig is így volt mindig."

Kérdés, hogy mihez viszonyítunk.
A 100 évvel ezelőtti Magyarországon sokkal jelentősebb volt a szegénység mint jelenleg.
Abszolút értelemben vett szegény (tehát aki konkrétan mondjuk éhezik) az ma sokkal kevesebb mint 100 évvel ezelőtt. (3 millió koldus országa).
100 éve Mo-n nagybirtokrendszer volt cselédekkel, nagyságos úrral, bárókkal, stb.
A szocializmus egyik nagy eredménye, hogy a társadalmi mobilitás erősen megnökedhetett.

Sajnos itthon elmaradt a polgárosodás és utólag sem sikerült véghez vinni (lásd fidesz féle polgári Magyarország kísérlete 1998-2002 között).
De ez már messzire vezet...
"Valakik nagyon is jól járnak ezzel a "komoly betegség"-gel."

Minden szerencsétlenségnek, tragédiának vannak kisebb-nagyobb nyertesei.
Ez a mostani helyzet a nagyon nagy többségnek egyértelműen rossz. Az, hogy bizonyos köröknek (maszkgyártók, temetkezési vállalkozók, bizonyos egészségügyi eszközöket gyártó üzemek, egyes IT cégek, stb.) kedvez, de estig lehetne sorolni, hogy kiknek nagyon nem.

Egy biztos: mindenféle kisebb-nagyobb, veszélyes vagy kevésbé veszélyes járvány mindig is volt és lesz is.
Az evolúció sajátossága a változás. a vírusok egyszerű "élőlények", ezért gyorsan képesek változni, mutálódni. Most egy olyan új vírusról beszélünk, ami képes embereket fertőzni.
100 évvel ezelőtt is volt egy nagy influenzajárvány, előtte pestis, kolera, stb.
Ezek is a természet részei.

A mostani vírus nem lóg ki a sorból. Ami eltér, az az, hogy ez a vírus egy globalizált Földön ütötte fel a fejét, ezért pár hét alatt elterjedhetett a világban és a globalizmusnak "hála" sokkal nagyobb kárt okoz, mintha 1000 évvel ezelőtt jelent volna meg.
Olvastam elemzéseket, hogy már most nagyobb a hatása, mint a 2008-as világválságnak - és még hol a vége... Azon is meggazdultak páran, biztosan ezen is meg fognak - a csóró meg még csóróbb lesz, ez eddig is így volt mindig.
A denevér vajon mit eszik?? Remélem nem dögöt??
Saját álláspontom is az, hogy valójában ez az "ÚJ Vírus" már régóta szedi az áldozatait, csak eddig nem szolgált politikai érdekeket az emberek pánikba taszítása és egymástól való elszigetelése.
Német háziorvos ismerősöm szerint évek óta kezel ilyen és hasonló tünetekkel idősebb-fiatalabb pácienseket, csak eddig betudták az influenza szövődményének.
Mivel a legtöbb esetben gond nélkül átvészelték a betegek, így nem kerestek, ezért nem is találtak semmi új vírust előtte...
Akinek meg komolyabb következményei voltak, ott általában komolyabb, régebbi alapbetegségek + öregkor társultak, tehát megint csak nem volt miért "komolyabban" keresgélni ismeretlen/új vírus után.
Szerintem most bizonyos gazdasági érdekcsoportoknak jól jön ez az egész káosz-állapot, addig se figyel a tömeg arra, amit el akarnak sumákolni.
Lásd a kínai részvényfelvásárlásokat, a sok bedöntött, vagy a tönk szélén álló kis-középvállakozást, ingatlan- és munkaerőpiaci spekulációkat...stb-stb..
Valakik nagyon is jól járnak ezzel a "komoly betegség"-gel.
Mer a hülye japán megette a denevért.
Nemmmm,de Mészároslőrincoktatásegészségügy és a kedvencem a jogállamiság.
Csapják hozzá a sört is.
Fene tudja, hogy mennyire szelektív ez a PCR-teszt, mennyire tud különbséget tenni az egyes koronavírus típusok között. Ugyanis más fajta (nem halálos) koronavírusok eddig is voltak körülöttünk.
Boncmester barátom szerint 3 éves hullák maradékából is kimutatták ezt az "új" vírust. Apósom most halt meg, de nem a vírus tett be neki hanem egy vérrög pedig szedett vérhigítót.
http://youtu.be/uhB0jSTlSfw;fbclid=IwAR0jF4O4NL9rCN7Vvf1PcEHfLDnEty2KqQNwS7xyBjl47nSxbBrDg64t8R0&app=desktop
Olyan sok meccsre jársz?
most mit csináljanak, ha sörgyárat vettek? azt nem tilthatják ki....
5% alatt üdítő ital van.
leszarom csak úgy ugye nem igaz, ahogy szól a kijelentés.... sztem meg teljesen normális, hogy az emberek söröznek a koncerten.... magyar focimeccsről nyugodtan ki lehet tiltani, úgysem kíváncsi rá a kutya sem