Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Egyébként két dologra tippelek:
- a mostani processzorokat az egyre kisebb csíkszélességük védtelenné teszi a kozmikus sugárzások ellen.
- a 486-os volt az utolsó processzor, amelyik nem tartalmazott tervezési hibákat. Azóta mindegyiknek van valami baja - a túlzott komplexitásuk után.
Azért gondolj bele: AMD processzorral még a szomszéd faluig sem mernének útnak indulni.
Az Intel szerinted mekkora reklámot csinálna abból, ha az Ő cuccaikkal repülnének az űrbe, gondolod, hogy a kockákat ez nem ösztönözné azonnal arra, hogy nekik is az kell
A NASA-nál nincs pénz i9-re? Értem, de azért pár űrrepülés belefér nekik. Szerintem annak, hogy az űrben ilyen technológiát küldenek fel, annak számtalan oka van amit talán nem is sejtünk, de semmi esetre sem a technológia ára, főleg ha azt náluk gyártják.
Nem nagyon ajánlanám a 20 mm-es kínai hobby eszközzel az űrrepülést, mert egyrészt nem redundáns...szóval bármi betojik neked meszeltek. A másik az áramköri egységei kizártnak tartom, hogy kibírnák a több G terhelést, nem is arra méretezték őket, harmadszor annyira közel vannak egymáshoz az áramköri elemek, hogy az első statikus feltöltődés gallyra vágná a kütyüt az űrben, ott pedig sugárzásból van egy kevés. A mobil sem lenne képes erre gyártótól függetlenül, mert mindezek arra is egytől egyig érvényesek. Azért jó tudni, hogy amit az amcsik, oroszok, franciák, japcsik dollármilliókból tudnak csak megoldani azt te otthon a sufniban összerakod
Kijön az belőle, főleg akkor amikor megmondják nekik: Szar helyzetbe kerültetek! Még attól sem kell félni, hogy végigfolyik a lábukon, ha nagyon összefélik magukat mert súlytalanság van, mint az mszp-nél, vagy a dk-nál.
Szerintem az Intel leszarja hogy repül a chip az űrbe vagy nem Neki az számít hogy a kockák meg vegyek a termékeiket
Aztán csak az számít hogy Bírja e a játékot vagy sem

Amúgy ha egy vég 18 éves cuccal Dolgozok annak két oka van
1: nincs pénz újra
2: teljesen megfelel a régi cucc is
Úgy gondolom egy űrutazás során az hogy jöjjön ki a szar az emberből akkora vagy nagyobb feladat mint az irányítás
Vannak itt villamos , gépész motorszerelő hegesztő lefolyószerelő árokásó, földműves, stb. szakemberek, és ez már majdnem "minden"!! , de pl. sírásót még nem láttam.
Értem, tehát nem azért nagy, mert mérnökök százai ezt így találják megbízhatónak, hanem mert szeretnek nagyot csinálni
Ne viccelj már, szerinted ez az FCC is azért ekkora, mert John nem tudott kisebbet rajzolni ? Véletlenül sem a többszörös túlbiztosítás miatt?
Az meredek lenne, ha a polgári repülés után menne a katonai, mert ez tényszerűen pont fordítva van. A katonai fejlesztések évek múlva, vagy még akkor sem kerülnek be a polgáriba, mert a nemzetük biztonsága mindig is előrébb való lesz mint a kereskedelmi repülés.
Nincs még egy ilyen állatfaj mint a motorosok, akik mindenhez IS értenek!
En is ezt mondom, csak az a hulye nasa-sok modernizalnak, mert flancos gigaszamitogepeket akarnak az urhajoikba.
Ezert beszereztek egy halom 486 os intell procit, mer ok nagyban gondolkoznak.
Faxt, az elektroncsövek a legjobbak abban vákum van, így ha a Zűrben széttörik a búrája, akkor is műxik! Nem kell hozzá bonyolult hiba ellenőrző rendszer sem - ránézel, ha világít, akkójó
Küldje, mondom a GPS koordinátákat...legalább egy szarral kevesebb a dolgunk :
https://www.google.com/maps/@4...!3m1!1e3
Ahhoz a 20mm-es kínai modell FC-hez képest nagyon buta volt. Persze működött, megoldották vele, de dobnám ki a kukába, ha ilyet adnának, hogy azzal csináljak repülő eszközt.

Meg első kérdés az volt hogy egy mobiltelefon képes lenne e rá. A válasz igen, képes. Pontosabb giroszkópok, erősebb számítógép. Ez volt a téma, te meg már azt kéred számon tőlem hogy miért nem építem meg az Apollot, vagy egy SU27-est
Természetesen doboz, táp, hűtés, csatlakozást az adott célra, körülményekre kell kialakítani, mert BT-n keresztül elég körülményes lenne holdraszáló egységet irányítani.
És természetesen nem a Samsung S20-at venném, ha holdrakétát kéne építeni, de abban is biztos vagyok, ha beleheftelném az eredeit számítógép helyére képes lenne teljesíteni a feladatot, lehet még megbízhatóbban mint az eredeti, mert ezek az első elektronikák iszonyat érzékenyek voltak. Ezeket már régen kiküszöbölték a mai cuccoknál.
És az meg tök mindegy hogy Qualcom vagy Motorola spéci prociját használom az építés szempontjából ugyan az a feladat, csak utóbbi bírja a strapát, de ettől csak a felirat változik rajta. A MEMS szenzorok is ugyan olyanok attól hogy military minősítése van.
Aztán ha megfizetik és az a követelmény belerakom én ezt golyóálló dobozba is, aranyozott csatlakozókkal, és még ólomtéglákat is teszek mellé hogy meglegyen a 12kg
Azért vigyázz, nehogy berágjon és küldjön neked egy ilyet: https://hu.wikipedia.org/wiki/...
Persze, de jórészt ez csak azért ilyen nagy mert ordenáré módon túlméretezik a doboz terhelhetőségét, nem az áramkör nagy ezekben. Ha megtalálom mutatok neked hogy néz ki egy 2kW-os mikrohullámú erősítő fokozat, amit ~10kg-ban oldottak meg 16db tranzisztor téglával, simán meg lehet oldani a mai technológiával 1db tranzisztorral, tenyérnyi méretben kommersz alkatrészekkel is. De ezt 20 éve megcsinálták azóta mindenhez ezt adják. A katonaság, meg a polgári repülés is legalább ennyivel van elmaradva az évente kipörgetett, és mindig továbbcsiszolt mobiltelefonok technológiájához képest.
Szóval majd 20 év múlva lesz az az UAV vezérlő is negyed akkora, a mostani technológiával.
Intelnél vannak jobb chipek amíg bírják a strapát.
Nálunk a valósidejű bedrótozott számításokra pl. Motorola van.
Maga a számítógép egy tenyérnyi kártya, de van egy konténernyi körítés, CNC mart alu dobozok, méregdrága köralakú aranyozott tüskecsatlakozók, szóval a katonák is boldogok lennének...illetve boldogok is, mert majdnem ugyan ilyen radarjuk
Az eltérés miben voltát inkább nem mondanám el, mert akkor meg kellene ölnöm téged
Amit linkeltél, annál egy ultrakönnyű repcsiben is komolyabb vezérlés van, mert ha lezuhan a drónod, na puff, nem nagy tragédia, de ha egy repcsin tojik be és páran meghalnak, akkor nem lennék a gyártó helyében. Nem, nem játszottam vele, de ő igen, mármint az eredeti agc modullal, nekem ahogy a srác magyarázza mit csinál az agc ez egyáltalán nem borzalmas
http://youtu.be/r_eBGSe5zEQ;t=486s
Szerintem meg a mérnökök nem hiába terveznek 12 kg-os eszközt egy szimpla UAV-ra is, van abban valami, ami azért nagyságrendekkel több, mint egy teló.
Biztos hogy nem, ebben 100 százalék hogy tévedsz, mert az Intel verné a legjobban a mellét, ha az Ő termékük mehetne fel, de mivel nem megbízható az űrben ilyen komoly feladatra, ezért maradnak a 2002-es chipeknél. Most ki ne találd, hogy pont a NASA-nak nincs pénze komolyabb chipekre, ha azok is jók lennének
Ja és nem ennél tud többet.
Játszottál te az Apolló számítógépével? Borzalmasan primitív. Alap vezérléseket tud. Amit linkeltem az durván komolyabb vezérlésekre képes mint az.
Igen. Jórészt a teljesítmény elektronika, redundánsan. Meg a katonák elvárják hogy nagy és nehéz legyen, mert az biztos jobb. Olyanok mint te hogy a 12 kilós csak jobb lehet mint egy tenyérnyi.
Amúgy az egész abból indult ki hetekkel ezelőtt hogy mai telefon több számítási teljesítményt tud mint anno az egész NASA kompletten a holdra szállás idején
És biztosan tudná az i9 azt a strapát meg a sugárzást ami az űrben éri ha meg akarnak csinálni
Letesz a NASA egy 40es konténer 100 dollárosra az Intel küszöbére akkor megoldja akár sorozat gyártásban is
A moatani processzorok csikszelessege olyar rohattul kicsi, nanometeres hogy a napszel sugarzasa elteriti az elekronokat a processzorban, ezert hibaznak.
Emiatt kellenek az oskovulet 486 os procik.
Teljesen egyetértek veled, a méretnél arra utaltam, hogy nem véletlen, hogy nem tenyérnyi pc-k vezetnek minket az űrbe.A legújabb űrsikló számítógépében ami Honeywell gyártmány is 2002-es fejlesztésű IC van a fejlesztőmérnök elmondása alapján....mert az bizonyítottan bírja a strapát meg a sugárzást, pedig lehetne benne i9-is...
Nem bontom, most rakom ossze.
Amugy annyira unatkozás volt hogy a delutan felig megneztem egy Puzser Farkas Attila Marton dumaszinhazat a BLM-rol. Es attol meg hogy mindketto holdkoros libbant balos egesz jo volt, erdekes, gondolatebreszto es kb igazuk volt.