Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Oppá..kicsit fejlődik a videó technika, minden sarkon kamera és a végén kiderül, hogy nem vagyunk egyedül Engem meggyőzött...még ha nem is ruszki ufó volt
"Unatkozik? Nincsen dolga?! Bontsa el a házát." Ja nem, a furgonját....
Neked mindketto megvan.
Es meg fideszes is a polgi nalatok
Az a baj hogy nem egyről beszélsz te meg a többiek
Képletesen:
Amiket te felhozol példának az egy 5 sávos stúdió szalagos magnó a többiek meg egy negyed tenyérnyi MP3 lejátszóról beszélnek
És az MP3 lejátszó többet "tud" mint a szalagos mert ugye a következő szám lejátszása 0,3 másodperc ezernyi zene elfér rajta mappákba is rendezheted stb stb
De ugye a szalagos más dolgokat is tud....hiszen más dolgokra is van tervezve

Amúgy telefonról el lehet indítani a klímát a mosó gépet megmondja milyen hőmérsékleten van a hűtő stbstb
Szóval tud a telefon több mindet ha akarja ember
Pedig nagyon egyszerű, ha egy mobil is elirányítaná a gépeket, akkor miért nem akkorák a repcsik számítógépei?
Itt egy UAV FCC-je ez is 12 kg és akkor még hol van az űr...Te azt akarod megmagyarázni, hogy egy 10 dekás telefon ic-je van benne a többi meg a kapcsolódó teljesítményelektronika ? Nem, nagyon nem, ezek ahogy leírtad más célt szolgálnak, ezért azt állítani, hogy egy mostani teló többet tud náluk nemigen fedi a valóságot.
Minden elismerésem az Oroszoknak, hogy a sok, és nagy alkatrészből képesek voltak építeni akkora gépet, ami mellé még befértek a létfenntartó elemek az energiafejlesztő-tároló elemek, üzemanyag a fékezéshez, hogy visszatéréskor ne égjen el, és még űrhajós is!
ahogy öregszem úgy kell egyre kevesebb minden kacat
nem mondom hogy tudnék úgy élni mint egy remete, de ha így folytatom akkor 10 év és simán sikerülne
Nem értem miért feszegeted monomániásan ezt a dolgot! Minden villamosságot ismerő ember tudja: A telefon számítógépe sokszorosan gyorsabb a réginél, de nem ugyanaz mint egy műhold-vezérlő számítógép, más célra gyártották, más a feladata egyiknek, és a másiknak arra optimalizálva célirányosan! Attól nagyobb, mert teljesítményelektronikai elemek -alkatrészek, és a működtetett kiegészítők, triakok thirisztorok, hűtőbordák stb, is vannak benne.
Még mindig beleférek a 43-éve vett bőr motorosruhába! Mindig csak addig eszem, amíg éhes vagyok, nem annyit ami előttem van!
ez a beszéd, a pina valójában minden dolog középpontjában felfedezhető..például ott vannak mindjárt a nők
nem kell idealizálni de azért lebecsülni sem , lehet viccelődni az orosz mikroszámítógépről ami nem fért ki gyárkapun de a valóságban a második világháború után versenyben voltak (és vannak) az amerikaiakkal persze nem életszinvonalban meg aberrációban de haditechnikában odatették magukat , német tudósok lenyúlása komplett gyártósorok lenyúlása stb pl tungsgram csőgyártó gépei meg még ki tudja mi megadták a kezdő lökést , voltak és vannak meglepetéseik ballisztikus rakéták 50-es évek ami értelmetlenné tette amerika bombázókra épített stratégiáját , szinte hallhatatlan tengeralattjárók stb de érdekes módon jelenleg pl vadászgéphajtóműveket amiket gyártanak a kínaiak képtelenek lemásolni a speciális anyagok és megmunkálások miatt persze egy amerikai hajtómű kevesebbet fogyaszt és tovább tart de ez egy hadigépezetben nem annyira lényeges
Egy bizonyos kor után a pina egyre kevésbé érdekli az embert, a temérdek finom kajától meg csak az elhízás jön...
ha van kaja meg pina akkor már nem lehet olyan szar az élet
És mi van akkor, ha se nyugalom, se anyagi javak? Arra mondják hogy xar ügy....
én sosem mondtam hogy keletebbre "jobb" a helyzet
amúgy ez a jobban-rosszabbul élünk nagyon relatív
van akinek a pénz és az általa megszerzett tárgyak a jó élet, van akinek a nyugalom a tiszta levegő meg ilyenek
ok....tehát éljünk nyugaton, de lázadva ellene idealizáljuk a keletet...............de azért nem élnénk ott pedig jobban élnek mint 40 éve.....tényleg, egyáltalán mennyire élnek arrafelé jól a zemberek?....a nyugatot tudjuk arra járunk, jártunk párszor, de keleten?.....nagyon kevesen, de ők sem a falvakban hanem üzleti vagy turista úton így a valódi életről nem sok fogalmunk lehet, nekem igazából semmilyen fogalmam sincs, hogy keleten hogy élnek.
Szerinted nem kommunikált 150 rendszerrel, amúgy meg igen https://www.theatlantic.com/sc...
Te ne alrendszerekről írj, meg már az űrbe feljuttatott eszköz alkatrészeiről, hanem olyannal állítsd inkább párba ami elvisz a holdra ott leszállsz és visszahoz..ja és mindeközben bírja az űrben lévő sugárzást is.

Mivel járatos vagy a dologban, áruld már el, ha egy mobil is elég lenne...akkor miért több kiló és aktatáska méretű egy utasszállító központi számítógépe ? Nem nem alrendszerestől, csak az a rész amibe az alrendszerek adatai befutnak, tehát egy FCC, mint például egy a310-es kompija ami a képen van. És a 767-es gépé még nagyobb..ééés akkor még nem is hagytuk el ezt a kis sárgolyót.
szerintem ez nem így van
ha valaki szereti a kubai szivart attól még nem az a vágyálma hogy oda költözzön.....
amúgy az amcsi meg a ruszki technika között nemigen van lényeges különbség használati szempontból
itt az a különbség hogy amíg az amcsinak megvolt a csúcstechnika a fegyverkezésben és egyéb katonai téren addig a nép jelentős többsége egész jól élt(bár ez a pazarló életvitel nem feltétlen szükséges a jó élethez)
addig a ruszki csúcstechnika mellé az járt hogy a katonáknak se mindig volt mit enni........a népnek meg még annyira sem
, itt inkább egy elenyésző kisebbség élt jól, bár az sem olyan pazarlóan mint egy átlag usás
mondjuk azért usa mostanában kezd leülni, a ruszkik meg nem élnek annyira szarul mint a 80as években
Nem én, hanem az amcsik szopták be nem is egyszer, de ezt maga az amcsi tábornok mondta, nem én találtam ki, neki azért jobban elhiszem mit csináltak velük az oroszok, mint neked, hogy mit tudnál megcsinálni magad is A zavarás és védelem örökös harc, lásd ATGM-ek elleni védelem. Biztos ügyesek az amcsik, de amikor az AWACS-ukat elnyomja egy ruszki KRASZUHA 2 a földről az biztos demoralizáló.
Az egész orosz usa vitához csak annyit mert hát erről szól az egész.......ki melyiknél élne szívesebben? .......viszonylag kevés emberről hallottam aki az oroszokhoz migrált volna.........olyanokról többet akik nyugatra.....,tehát örülhetünk, hogy az orosz technika mennyire alázza a szar nyugatit (bár nem értem miért nem vettük a ladákat és ki is vonultak innen pedig nyilván sokkal jobbak mint a szar bmw, merci vagy hulladék japó), de örülnénk akkor is ha az orosz szinten kellene élni vagy inkább a nyugatihoz közelednénk?......miért etalon ma is az osztrák életszínvonal miért nem a belorussz? .....miért nem moszkvai egyetemre küldik a tehetősek a gyerekeiket miért nyugatiakra? ....egy csomó kérdés amikre egy orosz fun-nak nehéz jó választ adni.....
ez így van, a nagy cégek nem találják meg a kincset, ők csak a papírokban hisznek ha van 3 diplomád de segghülye vagy mindenhez akkor tuti felvesznek
egy ismerős tudott 20 borászati szakszavat és ebből élt vagy 15 évig mint a király, bár ehhez az is hozzátartozott hogy a tulaj is hülye volt....
mondjuk végül csak kiderült hogy hülye mindenhez és lefokozták pincemunkásnak
Az oroszok előbb mentek fel az űrbe... meg amikor az űrsiklók sorra hullottak le, akkoriban az usák űrállomásra is orosz rakétákkal küldték fel az ellátmányt...
Csak azt tudnám hogy ennyi kreativitás,szakértelem és ész mellett miafenének vagy egy lepukkant putri radaros cégnél karbantartó ha egymást ölnék érted a spacex től a hadiipari cégeken át a KGB-ig mindenki.
Hisz otthon a sufniban világverő elektronikanyuvasztó cuccot rittyentesz egy mikrosütőből két nokiatelefonből meg pát kacatból.
Annyi hogy alu kockába teszik bele. Nehogy azt hidd hogy mást használnak. A kommersz processzorok sokkal jobbak mint amit maguknak tudnának kifejleszteni.