Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

ez így igaz nem egy kettő csinálja
de nem egy kettő meg feladja mert csak a geciszar munkákat csináltatják vele évek óta és nem tud kitörni belőle
kíváncsi lennék hány magyar vállalkozót alkalmazna egy német ha a házát kellene felújítani amikor egy laptopot nem ad el a többsége a magyarnak
Mlas elfogadnak itt kepesitest, mernok vagy orvos vagy tart karokkal varnak. Nemetul gondolom beszelsz, latva ertesult vagy a temaban. 3-5000€ kozott tudsz keresni havonta. Amennyiben diplomaval nem rendelkezel az se gond, alvallalkozokent jokezu burkolo, villanyasz stb is haza hozol havonta ennyit. Nem egy ket ismeros megcsinalja. Kommst du mein Freund zeigst du mal wo bis Du!
Magától is rájöhetett volna, hogy akkora lett a feje mint a Homály ökörnek!
Milyen többet? szar pénzért dolgoztatják a magyarokat, olyan alantas melókban, amit a német-osztrák el se vállal... mi meg örömmel megcsináljuk 1200 juróért... és így megy ez a kétkezi szakmákban is. Az összes osztrák szállodában (ami 200 km-en belül van) magyarok csinálják a csicska melót (pincér, takarító, medencés, stb.) de valahogy középvezetőtől felfelé nem találsz egy külföldit se... ja, biztos azért, mert arra már nem vagyunk alkalmasak, mi?

a 10-20 000 Ft-os "nívósabb szolgáltatásodról" meg annyit, hogy miért nem csináltatod kint?
Az elvárásaik például akkor nagyok, ha mondjuk minőség ellenőrzéskor csípni kell az árból, megtörtént sztori. Tartály gyártás, a nácik szállítják az alapanyagot, ami az ígért minőség ellenére román fos lemez és ebből várnak csodát, majd átvételkor buzizik a minőségellenőr...Megkérdezik mi a fasz baj van? Viszik a röntgent neki, hogy nézzék meg az általa vélt, de nem létező hibát...Nagy nehezen kinyögte - nem török meg egyéb náció - echte árja volt a fazon, hogy nézzék, tőle elvárják x összeg "megtakarítását" ezért kapja a fizetését..nem azért mert tényleg hiba van, hanem azért mert a "német minőségi elvárások magasak"... már rakták volna bele a tagot a lemezvágó alá - persze fejben - mikor végre kinyögte a "matekot"...Ő is megelégedett, meg a termék is átvételre került. Persze tudom, hogy ők teljesen más náci(ó), és a korrupciót még hírből sem ismerik - bár Flinten-Uschi majdnem belebukott - de én mondjuk nem esem hasra az "elvárásaik" kapcsán.
a többet várnak el ez nem egészen így van
a technikai fejlettség miatt általában többet tudnak termelni, és sok esetben jobb minőséget is. de ez az embertől független
pl németeknél vasipari téren nagyon sok ismerős van, mind azt mondja a német szarik bele mindenbe, pl ha beszorul egy vaslemez a lézerasztal alá akkor nyom egy stop gombot és megvárja a szervizt, a magyar kiszed 3 csavart lekapja a burkolatot kiveszi a a lemezt, odabasz kettőt kalapáccslal burkolatnak hogy legyen egyenes és tudjon a gép dolgozni, max 20 percen belül újra termel a gép
épp tegnap beszéltem unokatesómmal angliában héderel, eddig bölcsödében volt dadus de a vírus miatt nincs bölcsöde, most egy köztisztasági cégnél van füvet vág meg cserjéket metsz stb de azt mondja 8 órából 5 órát unatkozik, és kb ő dogozik a legtöbbet mert kicsit hiperaktív és nem tud a seggén maradni, képes 3 órát faragni egy sövényt hogy nyúl formája legyen

amúgy aki német idejön a magyar leányvállalathoz melót nézni az is csak pislog mert kint fele munkát se végeznek mint itt nálunk(egyrészt a technika miatt másrészt mert ők is geci lusták)
Nagyon sokan nem lehetnek.
Te miért a retek államiba mentél?
szerintem te vagy a hazaáruló mert alig termelsz alig költekezel romba döntöd a kereskedelmet és az ipart. Aki kint dolgozik (saját tapasztalat) nem fog állami orvosokhoz járni, inkább ad 10-20,000Ft-ot egy nívósabb szolgáltatásért. Had ne keressem elő a lábműtétem számláját a retek állami kórházból.
szerintem irigy vagy, nem beszélsz nyelveket. Külföldön többet várnak el a munkáltatók mint itthon fordítva ülsz a lovon.
Örülj hogy ezek itt költenek, fizetnek neked áfát, útadót, stb.
Attól hogy kevesebb évet dolgoztam mint a szüleid lehet többet tettem a közösbe.
minek dolgozzon ha eltartják?!
Megjött az orosz vakcina
Igen, nem.
És mi van azzal a sok mai fiatallal, aki 27-28 évesen még az x-edik diplomájukat csinálják? Nekik hány évük lesz ledolgozva? 37-38? Nekem meg 46? Ez igazságos?
Mondok neked egy rosszabbat is, mert ez nagyon sok embert érint.
A mutternak és a faternak bőven 40 felett van a ledolgozott munkaideje. A szemben lakó mama csak kis okossággal tudott összekaparni 20 évet ahhoz, hogy egyáltalán köszönjenek neki a nyugdíjfolyósítónál. Ennek ellenére az ő nyugdíja és a mutterék nyugdíja között nincs 20 ezer különbség, ami egy kellemetlen dolog, mert a faterék rosszkor mentek el nyugdíjba, másképp számolták, aztán a nyugdíjemeléskor volt olyan időszak, hogy akinek kevesebb volt az százalékosan többet kapott.
Na mindegy is, de!
A aki elér az alanyi korú nyugdíjasságot, az jogosult lesz a nyugdíjhoz köthető kedvezményekre. A szomszéd így pontosan ugyanúgy ingyen utazik, pedig a felét sem tette a közösbe, ugyanazokat a gyógyszereket, termált meg a tököm tudja mit, ugyanolyan kedvezménnyel veszi igénybe, mint a szüleim.
Na, ez viszont kurva nagy baj szerintem. Nem azért mert az anyámék, hanem mert igazságtalan. nagyon egyszerű lenne, ledolgoztad az elvárt 43 évet (mondjuk9? Le, akkor te a 100% kedvezményt kapod. Te? Én 20 évet mert izé. Oké, semmi baj, az mondjuk a fele az elvártnak, ezért 505 buszjegy, 50% termáljegy, 50% orvosság kedvezmény.
A szolgáltatásból én nem zárnám ki, az viszont egyértelmű, hogy az adózásuk alapján megállapítható, hogy vagy fényt esznek, vagy máshol keres a család. A fer biztos úgy lenne, hogy az inaktív családtagokat legalább eltarthatnák, mert anno a sulijuk azért volt ingyen, meg egy csomó minden, hogy aktívként ők termeljenek és ez bele van kalkulálva a nyugdíj jogosultságba. Az persze jó biznisz, hogy az inaktívakat eltartjuk, gürizünk és 70 évesen sem biztos a nyugdíjunk, míg külföldön dolgozva 50 évesen kellő pénzmagot félretéve hazajönnek és röhögik meg lesajnálják az itt maradókat. Érdekes, hogy ennek kompenzálására még senki nem tett javaslatot.
Pláne, ha itt marad a sok csak fogyasztó, a cigányok, az álrokik, az alkeszok, stb, és még ezek is visszajárnak fogyasztani a gyógyszerkasszát.
Én pl. ha rajtam múlna, aki ha máshol vállalna munkát, egy csomó szolgáltatásból kizárnám. A hiányzó pénzeket kérhetné, ahol termelt.
számok
40 év munka 10% nyugdíj járulék
40 év akatt 4 év nyugdíjat tesz félre ha annyi a nyugdîj mint a fizetés volt
ha 80% a nyugdíj akkor kicsit több de aki 5 éven túl van mindenképp többet kap mint amit befizet
Én nem sajnálom senkitől a nyögdíjat, tőle sem, de amikor nyilvánvaló baromságot beszél és azt propagálja, hogy milyen fun kimenni, mert az nem kibaszás másokkal..akkor rá kellett vezetnem a saját hülyeségére.
És ha még azt is megkérdezted volna hogy az ő általa a 20-50ezer Ftos fizetéséből befizetett járulékából hogy jön most ki a 100ezer nyugdíj, meg lenne sértődve.
Én múltkor dumáltam egy nyugdíjassal, aki úgy gondolta, hogy amit megkeresett nyugdíjat, azt fizeti ki neki most az állam, hasonló maradok-elmegyek szitu volt, mondtam, hogy az az ittmaradóknak nem biznisz...mondom neki, nálunk a felosztó, kirovó rendszer van, tehát amit Ő befizetett azt a többi inaktívnak fizették ki annó, és most rohadtul nem a nyugdíjra befizetett pénzét kapja vissza, hanem azt amit az aktívak most kitermelnek, ha viszont az aktívak elmennek az több okból is szopacs a maradóknak...de nem fogta fel.
Pontosan így van, én is tudnék hasonló eseteket mesélni.
Nem baj, aki kiment, annak nagy része munkájával amúgy sem nagyon lennénk előrébb. És hidd el, higgyétek el, ezt más is felismeri, azok, akiket mégis hazaesz a rosseb, megfogják kapni az emberektől azt, ami megjár a szarzsákoknak.