Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Janav és Sedu.

Nem értitek meg, mi a problémám, ill. mi a probléma. Nem veletek van a baj - csak a hozzáállásotokkal. Mért hiszi mindenki, aki kimegy - legtöbbx cselédnek - hogy az itthon maradott az mind hülye, naplopó, nem beszél nyelveket, szerencsétlen, stb...
Az, hogy ti kimentetek, az lehet, jó a boldogulásotokhoz, lehet hamarabb lesz használt Mercídeszetek, mint itthon. Csakhogy ez qrvára nem minden, sőt az én szememben semmi. Nekem más a fontos. Én itt születtem, ez az én helyem, én nem fogok elmenni cselédnek sehová, főleg nehezen viselném, hogy olyan parancsoljon nekem, aki kevesebb, mint én, viszont épp oda született. Lehet, nektek ez megéri a Mercídeszt, nekem nem (egyébként is BMW-m van )
Szóval le kéne szállni a magas lóról, mert nem biztos, hogy az a különb, aki kimegy...
Akárhogy is nyalogatjátok ott a seggeket, akkor is tetves magyarok maradtok a szemükben, az sem segít, ha még a bajor tájszólást is megtanulod
Tróger cselédnek mentetek ki félpénzért, ezt én is tudom, meg a német is - csak ti nem fogjátok fel
itt nálunk ilyen 1000-1500 forint körül vannak a pénzek 1000 inkább a nőknek 1500 felé meg a férfiaknak
12 órás munkanapokkal számolva egy férfi+nő megkeres 600 ezret
egy kisebb régi típusú ház albérlete 25 körüli, rezsi hozzá kb ugyanennyi legyen 60 ezer/hó 3 fele szétosztva 20 ezer
marad 580 ezer kajára "angolosan" legyen elköltve 180, így 400 ezer havi spórolás van
szóval nálunk is 0 élettel lófasz körülmények között ugyanúgy lehet spórolni, lehet kint kicsivel több a lé de itt legalább nem kell messzire menni
Ott a pont mert ez a realitás.
Az alvállalkozói melóról volt szó, ami ugyanúgy megy kint mint itthon, hogy keresnek valakit, aki megoldja, fizet(get)nek, de nem fizetik ki. Azzal az Arbeitsgericht szerződés nélkül semmit nem tesz, mert mondani bárki mondhat ott is bármit. Az építőipar ott is tele van ukrán meg román erővel, azokkal versenyezz alvállalkozóként, mert a német is "árérzékeny" nem ellensége a zsebének.
Ez sajnos benne van. Akik a vendeglatasban dolgoznak/tak Europaszerte azokrol ne is beszeljunk. Ott mar az mlas altal emlitett kolbaszsovenyt us tovig ragtak
unokatesóm londontól nem túl messze él és dolgozik egy tizenezres lakosú városban
sajnos a vírus bebaszott és a bölcsődei melója megszűnt most parkokban baszkódik havi 1300 fonttért
egy kis ház albérlete 1500 font
szóval bár a 1300 font magyar pénzben nem tűnik rossznak ott meg lófasz, ha nem 3 "család" lenne ott az albérletben enni nem lenne pénzük
én azt mondom hasonló szar életkörülmények között itt is lehet kb annyi pénzt keresni mint ott
A nagy atlag, ahogy en latom leragad valami gyarban, kap 1700-2200 kozott, elkenyelmesedik ami lehet vonzo. Nem kell gondolkodni, matekolni semmin. Az elet rezsije itt kb egy fizetes. Amit az asszony keres azt felre tudjak tenni, ez jellemzoen 1000-1500, asszonya valogatja, mert sok van aki nem a munka hose es meg dolgozni se akar. Ahol viszont mukodik, ott a fenti matek kijon. Tovabblepve az alberlet arat lakasfinanszirizasba is lehet rakni. Ezt a szintet mar nem sokan ugorjak meg. Leragadnak egy draga autonal hiszen otthon mutatni kell mi is van. Hazassagnap maradva egy ilyen kikoltozesnel nagy esellyel tonkremegy, viszont a gyerekek tobb nyelven fognak beszelni garantaltan. Az oktatas egyebkent gyengebb.
Illetve azt is mondják,hogy a kivétel erősíti a szabályt.
És említve lett az is,hogy egy-egy kivételesen szerencsés dolgozni akaró embernek bejöhet.
Mosogatással?Segédmunkával?Vállalkozóként az első munkánál lehet kijön a matek,de az volt az utolsó munkája is a trógernek.
legelőször 20 éve mentem ki külföldre az itthoni 8 órás fizetés többszörösét adták zsebpénzként+szállás és kaja. Napi 2-3 óra meló volt. Nyelvtudás is alig volt. Később amikor itt 500Ft volt az órabér a minimál bér 2200 volt és kezdőként is többet kaptál jellemzően 2500Ft körül. Ez csak saját tapasztalat, nem mások meséje.
Ja igen,azt elfelejtettem,hogy mosogatásból indultak mind a 2-en bátyámék,de utána kaját csináltak a gyorséttermeben.Timi feljutott valami fő kajagyártóig. Szóval ő zárt nyitott meg osztotta a melót.A cimbi is előlépett egy véletlen folytán(Nem akarta kivárni míg előkerül a hegesztő a gyárban,így maga hegesztett meg egy szerverszekrényt,és meglátták.Olyan jól sikerült a hegesztés,hogy onnantól hegesztő lett.)A végére neki is csak a fővezér dirigált.)
Ezt csak azért hogy az akarás esetén valóban történhet ilyen.De ez a trógernek álom marad,és enélkül nem jön a nagy pénz.
maradjunk annyiban a mérnök diplomámmal itt nem kapnék napi 100 euro nettót kint meg trógerként is meg tudod keresni.
mert mosok fogat B+ és elég évente egyszer elmennem. Az összes tróger aki nem tanult szenvedjen, robotoljon kis pénzért egyet se sajnálok, de ne siránkozzon, mert az felháborít! Én tanultam, dolgoztam, pincérkedtem egyiket se szégyellem van látszatja. Aki elmegy minimál bérért dolgozni, iszik cigizik az megérdemli a sorsát.
Teljesen jol.latod a dolgot. Tegyuk hozza, hogy ha felreertheto lettem volna nincs itt semmifele istenites. Ha valaki kimegy egy kulfoldi orszagba, elenyeszo kivetelt leszamitva kemenyen megfizet erte. Vagy alantas munkaval kezd, a helyiek kihasznaljak, atverik. Evek kemeny munkaja all a sikerek mogott es keveseknek jon ossze. Ha nem vagy kitarto, szorgalmas nem jon ossze es ahogy mondod ez otthonra is igaz. De az se fair, ha olyanok gyalazkodnak, akik nem probaltak ilyet, nyelveket se beszelnek, hallotak a haver haverjatol, hogy szar. Szar, igen ha honvagyad van, szar ha nem szereted anmunkad
A másik cimbi meg Csehországban volt 10 évet.Ő is összekapta magát,de munkásszállón pörköltkonzerven élt 10 évet.Néha beefért egy kis tivornya,mert olcsó volt a szállás,meg voltak kinnt élő/oda született magyarok akikkel összecimborázott.Na meg nem gazdagodott,de kocsik,motor,házfelújítás,stb belefért.De heti 6 nap melóval.Ő azért ment ki,mert kőműves segédmunkából élt egy tróger vállalkozó mellett.Nem igen volt választása,bejött neki.De dolgozni is akart.Hazajött, akart/keresett melót,és érdekes módon talált is.Nem is rossz pénzért.
Tehát a legfontosabb, AKART/KERESETT melót.
A mosogató itt is, ott is aljamunka, lófasz pénzért.Aki kinn meggazdagszik,mert jó munkát végez,az itthon is meggazdagodna ha jó munkát végez,mert azt itthon is meg kell fizetni,és az olyannak van munkája.Hagyjuk már ezt a külföld istenítést.Ha trógerként mész ki,ott is tróger csóró szar alak maradsz.Aki mosogatásból összeszed egy házra valót,az meg nem élni ment ki.Bátyám is mosogatásból szedte össze kb 5 év alatt a barátnőjével a ház árát,de padlástérben laktak egy 6nm-es lukban,vagy éppen egy két szobás lakásban 6-an.
Ha itthon is ilyen körülményeket felvállalsz tudsz összeszedni pénzt.Csak itthon látják a haverok,hogy közben fillérbaszás megy,kintről meg lehet nagymellénnyel hantázni a királyságot,mert úgyse látja senki hogy egy hálózsák a szoba sarkában a magánszférád.
Elkepzelheto, hogy mas az ismeretsegi korunk. Magyarorszagon ezek szerint te mosigatasbol gazdagodtal meg, vagy elsz jol ugye? Nyelveket meg ne tanulj, teljesen igazad van. Aki nem ert meg teged az bunko
Nem mérnökökről beszéltem, hanem mosogatókról. Abból van több. Nem beszélek németül, mert Nem akarok kimenni dolgozni. Ausztriába járok csak wellnessre, de oda se kell német, egyrészt én vagyok a fizető vendég, másrészt minden személyzet magyar
Ilyen jól kereső szakmunkásokról én nem hallottam, amit írsz, talán van 1-2... akiket én ismerek, mind hazajött, és egyik se gazdagodott meg. Bár az is lehet, hogy nem bírták az állandó kolbász szagot, ami árad a kerítésekből
Arbeitsgericht pontosan
Igazad van, ilyen gond otthon nincs . Milyen erdekes, barhol vagy meg kell nezni kivel dolgozol. Irasos szerzodes mindig kell, az itteniek a szobeli mehegyezest eloszeretettel nem tartjak be. Sajnos a tapasztalat, ha magyar hivta ki dolgozni, az tuti nem fizet. Bar ne igy lenne es tuti van kivetel. Amennyiben kinti az alkalmazo, be lehet perelni az Arbeitsgerucht-nel, sokszor mar ennek emlitese is megoldja a problemat, mert azok ugy megbuntetik, hogy tonkremegy
Itt inkabb a gond, hogy nincs kedvuk/lustak foglalkozni nyelvet kevesbe beszelokkel. A masik oka, hogy paraznak, hogy atveri vagy meglopja oket egy kulfoldi. Sajnos rengetegen elsosorban keleti szomszed orszagbol ( szorostalpu lusta nepseg gondolom.igy mar erted) arra jatszanak, hogy kimegy,korulnez es rabol/betor. Komplett falvak vannak raallva ilyen tevekenysegre. Havernak sajnos a beszedkesseget kell fejlesztenie es nemet mobilszamot hasznaljon mindenkepp. Nem kell tokeletes nyelvtan, folyekony beszed viszont mindenkepp. Tanuljon hozza egy kis bajor vagy szasz akcentust es megszunik a problema
A német munkakörnyezetben olyan sem létezik, hogy alvállalkozóként nem fizetnek ki...vagy mégis? Konkrétan azért jött haza ismerős, mert átvágták...már azon voltak hogy ők is átvágják a megbízót pár helyen...de maradt a tapasztalat, hogy ugyanolyan tiszta munkakörnyezet van náluk is.
haver nemrég hozott egy csomó laptopot azt mondta a magán ember többnyire leszarta, tud németül annyira hogy mindent ért és bármit el tud mondani de azért nem társalgási szint
Arrol pedig, hogy utaljak a magyarokat, a kovetkezot tapasztaltam. A bunkobbja igen, mert fel. Latja,hogy ugyesebb, serenyebb a magyar ergo irigy. A normalis meg orul, mert tudja a magyar rendes munkat vegez.
Multkor Hamburgnal egy cimborahoz, latva a magyar rendszamot odament a szemkozt lako nemet bacsi, csak ugy az utcan este. Hozott az oreg magaval egy uveg palinkat poharakkal, mivel tobbedmagukkal voltak a haverek es megkinalta oket. A kovetkezot mondta: Koszonjuk nektek magyaroknak, hogy nem engeditek ide azt a sok migranst, nektek legalabb van egy miniszterelnokotok aki kiall ertetek. Nem egyedi a jelenseg, ezt mar mondtak nekem is tobben.
Az emberek kulonbozoek, itt is van szar alak es rendes is. Milyen meglepo, otthon is igy van nemigaz? Kb 20evet uzleteltem hasznalt lomokkal nemet-osztrak vonalon vegyesen. Nem tudom te hogy csinaltad, csak a sajat tapasztalatomrol tudok beszelni. Kb 5%-ban talalkoztam a jelenseggel amit emlitessz es ez teruletenkent valtozo. Gyakrabban a ddr, Szarbrucken-i resznel fordult elo. A bajor paraszt is nyakas, mindent dragan akar eladni, merthogy nem akarkie volt a szarja. Igen ez igy van. A tobbseg nem ilyen, az elvakultsagunkon tulnezve el kell ismerni, hogy talan meg tobb is a rendes ember. Az egyik utcabeli pl egy koszovoi epitomester, jol dolgoznak es gyorsan, van munkaja. Szerinted az epitoiparban kint a napon es hidegben hany echte nemet dilgozik? Inkabb az itt a problema ahogy en latom, elfogytak a jo szakemberek, koklerek es mihasznak azok vannak. Mindenki csak a telefont akarja nyomkodni naphosszat. Kitorni lehet, igen kevesen tudnak. Otthon konyebb kitorni?
Itt ha vallalkozol nem gancsolnak egybol a hatosagok, orulnek ha csinalod es fizetsz adot, ami nem keves, de nem is olcson dolgozol. A vegen csak hazahozod amit kell. Nem nyavalyogni kell, csinalni. Es ha az elet nem fordul jobbra, fordulj balra!