Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

4+ 1kerék megvan az opelon
de csak az eleje hajt 😉
Annyi, sok autón van.
alap 4 kerekes autóval vontatunk.
fúrd meg belül-alul a műanyagnál oszt nem fog benne állni(kezeit széttáró)
igazándiból 2 éves ciklusokra tervezek
most következik a 3. utolsó műszakija az opelnak
de
a következő utáni már gáztartály cserés szóval sz már +10 év élettartam meghosszabbítás
de ha már +10 év akkor már csak kellene pár apróságot kicserélni rajta.....
lámpában áll 5 centi víz meg ilyesmi dolgok
de a 25 év nem túlzás egy kicsit? (kérdőjeles)
mi az hogy minek?
pecázni meg minden szart szállítani
minek 😂
kuplung gyengélkedik, de még megy
25 éves kocsi 280ezer van az órában( szerintem +100 van benne)1x volt már cserélve a kuplung
jövőre rendbe lesz szedve mert fel kell készíteni a következő 25 évre 😁
Az autó váltója meg kuplungja gondolom nem köszönte meg…
Több is az mint 2000kg.
1.5 - 1.7 körül van egy m3.
:D
mi volt a gond? Bírta nem?
a 750es futóra simán felpakoltattam másfél köbmétert
szegény opel alig vitte
ráadásul alig tudtam beállni vele, mert van egy kis emelkedő a kapubejáróba, menet közben megállt és kikapart
szembe lévő portára hátra kellett tolatni nekifutni 30 métert és úgy nagy nehezen felhúzta
500 kló helyett volt rajta kb 2000 kg
szerencsére gumibakos, ráül olyan 1000-1200 kg felé és amennyit a tengely bír annyit bír a futó
Nekem volt egy vevőm anno!
Szitu a következő. Odajött a roma fiatal ember, aki a szomszéd faluban rendőr volt, egy durván pici utánfutóval. Homokot szeretne venni, mennyi fér fel, kérdezi. Hát, mondom pár talicskányi, ami durván kevés. Hát neki valami okosan kell, ezért fizetne 1/4-ed m3-ert, de tegyek fel legalább egy felet. Mondom neki nem fog ráférni még egy negyed sem. Nem baj, majd megoldja. Belemertem a kanálba kb egy m3-ert, rábasztam neki, már ami ráment, a többi hátul visszaesett a földre. Természetesen a futón a laprugók kiakadtak, a gumi elérte a sárvédőt. Addig szenvedett vele, míg a futót kihúzta a murván a telep elé, álló kerekekkel. Ott leakasztotta, hazament (oda-vissza 20 km) egy másik, nagyobb futóért. Visszajött és átlapátolta az egészet. Azt elhúzta haza és visszajött a kicsi futóért. Mikor visszaért, mondom neki, hogy hát barátom, ez megérte. (Volt akkoriban vagy 2500.- egy m3 homok, ő vitt 1250.-nyi árut 625.-ért. Melózott vagy 3 órát, meg elbaszott vagy pár ezer Ft benzint.) Mondtam neki, hogy ennyi pénzért a cég házhoz vitt volna legalább egy m3-ert.
És még felháborodottan magyaráz a targoncásnak, az meg hogy lelépett 😂
Amúgy de 😃 de rosszabb hogy igaz is 🤕
Bár egy motoros topikban ez nem annyira vicces....