Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

van egy kitelepülős komám sok helyen a nettó forgalom 20%-át kérik. Ami nem kevés. Ugye ütni kell már mindent nem nagyon lehet megcsinálni azt mint néhány éve milliós büntetések miatt. De az meg azért jó,mert forgalom után fizetsz arányosan. Ha szar a forgalmad akkor keveset fizetsz ha meg dől a vendég akkor meg boldogan fizeted a több pénzt. A fix áras buli ugye meg a kutya vacsorája. Ha bejön az esős szeles szaridő a hétvégére fizeted a fix helyet + az alkalmazottakat akinek akkor is adni kell a pénzt ha kevés a forgalom(kezeit széttáró) Nem irigylem én egyiket sem csak van már amikor olyan árakat mondanak amire összeráncolom a homlokom(kezeit széttáró)
Te soha nem fogod megvenni a kalácshoz lisztet és általában az alapanyagot annyiért, mint a kalácsos.
A világképed szokásosan követhetetlen, mert szülést is le lehet vezetni ingyé', fogat kihúzni, gyalog is el lehet jutni a Déli-sarkra, de az messze akkor Belgrádba, minek autó meg vonat.
Van olyan, hogy habár én azt a valamit megcsinálhatom valahogy anyagáron, de HA a szakmámat művelem inkább, akkor ugyanannyi idő alatt esetleg többet vehetek. A villám kapálja a krumplit meg a cukorborsót, pont egy kádárkockát megvillanyszerelek 8-10 nap alatt meg utána két nap alatt felszerelvényezek és a kapott munkadíjon pontosan - mai áron - tíz év krumpliját és paradicsomját és paprikáját fogom megvenni.
Persze a kapa jobb, mert mint ezerszeresen tudjuk: AKKOR TUDOM MIT ESZEK.
hekkbe elmegyek a 600 forintig max. Általában 500-550ért voltak a strandokon bógácson 1000 ft-ért elmennek a faxomba. Most jöttem ép a metróból vettem kilónként 2500 konyhakész hekktörzseket(kezeit széttáró) 6 kg felett már csak 1600 lett volna 10 kilótól asszem 1500 körül.
na ezt adja a bógácsi strandos paraszt 10000 ezerért. Oké van rajta sütési vesztesége kb. 10 %.
Megfelelő gyakorlati idő után? Számol és tudja, hogy 52 hétvégéből - most mondok egy példaértéket - 40-45 hétvége normális, 7-12 hétvége esős. Lehet. A 40-45-ből van 8 ünnep, ekkor a forgalom 20%-al erősebb.
Én is tudtam, hogy cigányoknál nincs maszek, viszont fele idő alatt megkeresem azt, mint egy igazi embernél, mert nem kell vackolnom a szobaberendezéssel, csak odabasztam a kábelt és kész.
azt kb. úgy értsd, hogy normál piachoz igazított áron adom ki nem fesztivál áron extra profittal. Szóval ha sajtos tejfölös lángos lenne akkor kb. 1200 ft.
A benzin drága, megveszed. Meg tudod csinálni? Nem, mégis szükséged van rá. 😁
nekem az számít hogy ha én meg tudok valamit csinálni 100 forintért akkor nem fogom megvenni 500 forintért
200ért még biztos de a 300 már elgondolkoztat
szóval leszarom ki milyen formációban gyárt valamit, és azt is hogy neki mennyibe van
ha drága nem veszem meg, inkább megcsinálom, ha meg nem tudom megcsinálni akkor nincs is rá szükségem

amúgy ha egy cégnek rizikót meg ilyen faszságokat kell beépíteni az árba annak nem is kellene csinálni semmit sem, mert bénák
Nincs beleépítve,hogyan is lehetne beleépíteni.Nem tudja előre,ez az egész egy nagy lutri.
De hétvégén az alkalmazott is drágább. És akkor ezek szerint a rizikó is bele van építve az eladási árba.
Ininél ott a baj, hogy ő alkalmazotti észjárással alakítja az árakat, na már azt, amit ő szeretne megvenni.
Konkrétan én sem tudom,az alkalmazottak napi bejelentéssel vannak,azt tudom.És a dolog nagyjából úgy néz ki hogy a hétköznapok kb nullásak és a hétvégén lehet termelni,aztán még ott van a rizikó,az eső.Gyakorlatilag el tudja mosni úgy ahogy van.
Én nem tudom, hogyan árulja, most én az alapeseten gondolkodtam. Bár lehet, hogy kalácsosként a kata az alapeset.
amúgy a kenyérrel is az a helyzet hogy nekem nem éri meg azt az 800-1000 forintot így inkább sütök 350ért
ráaásul jobbat mit az 1000forintos
TE nem veszel, de a többiek igen. És ő nem hülye - a kürtőskalácsos - és ő nagyon is jól tudja, hogy mennyi az a felső határ, amennyiért annyit el tud adni, hogy a napi minimum nyolc órányi munkája maximálisan legyen megfizetve. Ha olcsóbbért adná, akkor sem tudna többet gyártani és eladni, mert a nap neki is csak huszonnégy óra, de többért sem, mert kidobni sem szeretné a felesleges.
Ha 400,- forintért árulná, akkor is lenne aki sokallaná, ha ezerért, akkor is lenne, aki megveszi. Ő valszleg a haccázat tartja ideálisnak a tapasztalata alapján.
Szerintem az, hogy közvetett vagy közvetlen költség, az most mindegy is. Amúgy a vállalkozó nem azért - vagy csak igen kis része - aki az alkalmazotti bérért lesz vállalkozózó.
Áfát? Katásként? Meg egyáltalán, van amennyit megér nekem valami tök mindegy milyen teher van rajta és van ami nem, az eper itt terem a szomszédban, de 3-4000 a szezon közepén erős túlzás számomra így nem veszek.
leszarom, ennyit ér aztán jólvan, ha lehetetlen ha nem
ha több nem veszek
Egyébként az előállítása tényleg szarér hugyér van.A bérek járulékok,és ami rohadt sokat elvisz,az a bodega bérleti díja,nem is értem az ilyen szappanárusoknak az hogy jön vissza,
De abból vond le az áfát, akkor mennyi marad? Lehetetlent ne kívánjál.
nekem 600ft amit megér a kürtős, ezen az áron jöhet napi több is, 800 ért már max egyet vesz a család aztán mindenki szakít egy cafatot
1000ért meg zárva marad a buksza
Kaja pia az megy ott is.
Erdélyiként árulja? Az előző dabasiban rákérdeztem, hogy hova valósiak az erdélyi kürtősözők mire vagy 3x mondta, hogy erdélyiek, mondom jó, de honnan jöttek ide? Hááát gyálról......
Nekem 800ft-nál többet nem ér a legjobbnak tartott kürtős sem ahogy még egy csomó más sem mint a hekk, megsütve max 4500. Ebben teljesen egyetértek veled a túlzott árak túlzottak, az nem érdekel ha más megfizeti, azért érdekes nézni a havi vásárokban a vevőkre váró árusokat, kevés helyen van sor.
Így vagyok én a cigivel, piával.....
Tőlem kerülhet bármennyibe, full hülyeség, nekem az a lehúzás.
Pont ezt mondja neked is az, aki tőled veszi ki a tisztasági festéssel "felújított" albérletet is.