Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nyitott dob van rajta?
Akkor ott látszik, hogy kb 100 fordulatot ingázik.
Próbálok feltenni egy videót is
Sziasztok!
Fz6 tulajok. Nektek milyen a motor alapjárata? Nekem kicsit ingadozik, és a motor hangjàn is hallatszik. Elvittem nagyszervízre, de nem tudta kiszedni a szerelő belőle, azt mondta inkább a magas fordulatra állította be a szinkront. A műszerfalon a km helyett beállítom a fordulatszàmot
Vegyes erzelmekkel olvastam errol a MoCoolrol. Ajanlas szerint kell 20% ebbol es a maradek 80% desztviz. De ez igy nem ad se fagyvedelmet, se emelt forraspontot. Azonban joban van a minosegi monoetilen-glikol fagyallokkal is, szoval ildomosabb lenne 50/50 desztviz-etilen-hez adni, de az meg mar a MotoCool ara felett van, ami igy is tetopont volt nalam. 3 litert kellett rendeljek belole. Azt sem tartom kizartnak, hogy a MotoCoolban van egy pici MoCool is. :) Sose tudja senki, hogy azon a rengeteg marketinges duman kivul mi is az igazsag... Mi jo, mi nem jo, mi mennyit er. A Motulok mindig is premium termekek voltak. Lehet kevesebb rizsaval masik gyarto tudja ezt felaron is.
Esetleg ezt is kipróbálhatom.
Annyit mondtak h Csomós nyúlós anyag lett benne de ezt is kb 2 éve hallottam mikor cseréltem a hűtőfolyadékot.
Az mit jelent, hogy csomósodik? Vízzel nem szabad érintkezzen, mert megváltozik a folyadék szerkezete - kellhet egy alapos öblítés?
Arról több embertől is hallottam h csomósodik nem mertem beletenni.
Köszi a gyors választ! Nem találtam komolyabb specifikációt vagy adatlapot a YamaCoolhoz, így maradtam a picit olcsóbb (2460,-/L) Motul MotoCool Expertnél. Ha már nem lehet számottevően javítani a motor magas hőmérsékletén, akkor legalább legyek biztos benne, hogy rotyogni nem fog benne a folyadék. MCE-nek papíron 136C a forráspontja 1.5 báros kupak alatt, bár FZ1-gyé valahol 1 bár körül van csak, de szerintem még mindig 120C felett kell majd legyen.
Kb 2 éve vettem 2800/l asszem
Vett vagy latott valaki mostanaban Yamalube Yamacool hutofolyadekot? Ara erdekelne. :)
Szia, van, egyik a tank alatt a bal oldali vázrész belsejében (csavarós hossz állító), másik az alsó kart tudod arrébb tenni a ricnis tengelyen...
Épp egy benzinkútnál beszélgettem egy VStrom tulajjal.
Nagyon meg volt elégedve a géppel, nagy dönthető Givi plexivel, egyedül a gyári navira panaszkodott.
Nem fizetsz bele előre egy kicsit? Vennék Speed-o-Healert, sokat csal az óra. Aztán nehogy nyerjek a lottón és megtartsam örökre.
////
Tegnap elmentünk az ország másik végébe, vásároltunk egy DL 1000 VStromot édesapámnak, én hoztam haza. Teljesen megértem, hogy miért lett ilyen látványosan "túra-endurós" az ország. Ezeket a kecskesétáltatásra való utakat rendkívül jól feküdte. Volt legalább 4 olyan szakasz, ahol Fizzyvel káromkodtam és anyáztam volna. Néha recseg ropog a gerincem ilyen bukkanókon. 2016-os motor csomó vagány dologgal, de a V2 nem az én világom. Új(abb) Versys 1000 sor4-e, vagy Crosstourer 1200 V4-e közelebb áll a stílusomhoz, de rendesen meg kellene pótolni a Fazer árát. Még mindig tartom a véleményem, hogy ebben az árkategóriában az egyik legjobb sport-túra motor az FZ1.
Sziasztok

Fz6-S van még lehetőség a kuplung állításra a fenti kuplungkarnál lévőn kîvül?
Aki polírozással foglalkozik az ismeri a folyamatot, a tennivalókat.
Én ilyeneket rábízom a hozzáértőkre, nem kontárkodom.

Frankó lett a lámpa , jó hogy kicserélted, majd nem nekem kell
Már ha majd megegyezünk
Szerintem polírozható, viszont utána érdemes lelakkozni újból vagy legalább fóliázni. Ilyen egy troll hozzászólás....
albert17
Vezeték szakadás volt nekünk, kormány környékén megtört, a forgatás miatt gondolom. Ezt érdemes megnézni. Baja nem lesz, csak alacsony szintre figyelmeztet, a villogás meg hibát jelez.
Sziasztok!

Szerintetek, ha a gyári 305 grammos kormányvégsúlyt (FZ6N) egy 265 grammosra cserélem, hibát követek el? Mármint, van ez a 40g különbség akkora, hogy bármit is megérezzek belőle? Ha valakinek van hasonló tapasztalata, örülnék, ha megosztaná velem.
Szereltem be új fényforrásokat.
A 4 éves Night Breaker Unlimited 3900K (bal oldal) izzókat Philips WhiteVision Ultra 4200K (jobb oldal) váltotta fel,
az eBay-es 6500K led helyzetjelzőket pedig Osram LEDriving 6000K led. Nagyon szép fehér színűek.

Az izzó közepét nézve a fény már vakítóbb volt az új esetében, de este kitolom a gariból is megnézem élőben is. :)
Helyben nagyon kedvezően le tudja polírozni a búrát egy srác. Ez a lámpabúra bármiben is speciálisabb, mint az autóké? Nagyon sok kis kavicsfelverődés van rajta.
Sziasztok!
Nincs valakinek egy polcon porosodó bukócsöve FZS 1000-hez? Vagy valakit tudtok aki gyárt hozzá? Néztem a hepco-t, sw-motech-et és renntec-et.
Ezek közül a rentec lenne a legszimpibb.
Nekem sajnos már volt rá példa.
Alkatrészértékesítésnél lehetnek különbségek az árak tekintetében a különböző Yamaha márkaszervizek között?
Anno én sportkipufogóval értem el a 3 évem legkedvezőbb fogyasztását, szóval FZ-nél szerintem tényleg csak 1-2-3 deciről beszélhetünk. Igazából csak párszor néztem meg a fogyasztásomat: a legelején, aztán első autópályázáskor meg folyamatos nagysebességnél. Mindig az egy tankkal megtehető kilométert tartottam relevánsnak, túratervezés szempontjából ez a leginkább mérvadó.
Régi africa twin kb egy literrel többet kért, de lehet azért mert karbis