Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Vissza kapod a tízest?
Az "ingyen" az 10e volt, hogy ne legyen szívesség kinézete a dolognak, másrészt takargatni meg nem akarom, van itt projekt elég.
Kár lenne veszni hagyni főleg így hogy ingyen volt. Alkatrészek is jó lehet valamikor hátha lesz egy másik szimó persze addig tárolni kell valahol tudom az se kis mutatvány mert a hely az sose elég...
Simán. Így értelmetlen vele foglalkozni.
Vissza adod a Szimót?
Mikor a Simsont megnéztem, azt mondta az ember hogy a blokk egy ismerősénél van, aki ígérte neki hogy szétszedi és megnézi neki hogy miért indul nehezen.
"Ott van már vagy két éve, szerintem nem csinált vele semmit. Majd elhozom és odaadom."
Kérdésemre hogy megvan-e mindene: "óóó, persze, ha esetleg szét is szedte akkor is ott van minden" (hogy ezt hányszor hallottam már )
Apám elhozta egy kartondobozban a Simson blokkot és a hiányzó elemeket. (a szomszédjáé a Simson) "van hozzá még pár + alkatrész, építsd be mindegyikből a jobbikat, de ami marad azt majd kérem vissza" adta át a hozzá mellékelt instrukciót.
A doboz tartalma:
S50-es blokk (a váz S51-é)
-a bal dekni levéve, a főtengelyről a primer fogaskerék szintén, az anya megvan. --deknicsavarok nincsenek--
-a henger nincs rajta, két henger mellétéve (az egyik szemre jó, a másik meghúzva úgy rendesen) egy dugattyú egy gyűrűvel, csapszeggel és egy széthullott tűgörgős kosárral szintén..... -- adaléknak mellékelve egy ismeretlen típus dugattyúja (valami kerti gépé lehet) valamint egy ismeretlen hengerfej ami valami min. 125-ös gépre való. ---Simsoné természetesen nincs--
-a jobb oldali dekni, lendkerék, lendkerék ék, a rögzítő anya és a deknicsavarok --mondjuk úgy, hogy én nem látom a dobozban, ahogy a berúgókart és a váltókart sem---
Ja, hogy a blokktartó csavarok? --nem, azok sincsenek sehol--
Apámmal összenéztünk: hát igen, a szokásos szitu amikor "mindene megvan" aztán legózás közben lehet keresgélni a cuccokat.
Egyetértettünk abban hogy én megköszönöm szomszédnak hogy megtakarított nekem egy rakás elb&szott időt amit másra fordíthatok, ő meg visszaviszi neki a dobozt azzal az üzenettel hogy bármikor jöhet a vázért, segítek berakni a Berlingóba.
Pedig ránézésre egész jónak tűnik...
http://totalbike.hu/tesztek/2017/02/11/villamproba_cf-moto_650tk_abs/
De hogy még másolni se tudjanak rendesen? Nem értem.
Sziasztok
Köszi az infót,most teljesen elbizonytalanodtam hogy cserérljek e szsz-et egyáltalán nem ette az olajat de nem nagy összeg megrendeltetem és meglátjuk milyet hoznak,tehát arra figyeljek hogy gumis legyen a záró része
De persze maradjunk a földön.
Egy újabbal nem érezném "szabadnak" magam (már ha a vidékjárós-nyugis lazítós időtöltésről van szó) hanem egy gazdag különc majomnak aki kínjában már nem tud jobb időtöltést magának és luxusfotelben akar kempingezni.
Ez már elég retro, de jó. Ami a Vejedre ütök filmben volt az a nagy új lakóbusz az nagyon király. Örülnék ha olyan lakásom lenne egyszer....
Azokat én is szeretem, egy ilyennel boldog lennék: (ilyenekkel szoktak világvégét túlélni az amcsi filmekben)
http://youtu.be/v3-Tgh-FGbw
Azok elérhetetlenek számomra
Ezèrt inkább átalakításokat nèzegetek.Aztán megcsinálom az enyèmet is
Nagyon jó lett ez az LT. Amerikai lakóbuszokat szoktam nézegetni beszarás azok milyenek...
Sátorozni az enyém sem jönne ezért rendezem be a ducatot.Lessz fütés,viz,mobil wc,tv.
Én is szeretek sátorozni. (bár kevésbé mint akkoriban)
De az asszony nem akar jönni ha nincs víz, villany, konyha és fürdőszoba, meg persze terasz.
20 évesen még eljött velem sátorozni, nem nyavalygott, de azóta eltelt 20 év. (motorozni sem jön már el, mint régen)
Nem nálam lett hfejes, hanem annál a majomnál aki megvette. Mondtam az ökörnek hogy fél éves a fagyálló benne, de azért lecserélték. A hűtősapkát nem tette rá, aztán persze megfőzte a motort. (úgy ment vele 40 km-t) Asszem csak tömítést cseréltek és jó lett.
Nálam mikor vettem akkor lett generálozva az egész blokk. A gyökér aki hozta a németektől, termosztát hiba miatt megfőzte hazafelé, aztán "megcsinálták" de nem lett jó. (persze erről én nem tudtam, csak zavart az a kis kopogás a blokkból) szóval én meg vétel után nem sokkal felújíttattam mindent.
Akkor cseréltek szelepszár szimeringeket is (amiknek mellesleg nem volt bajuk) utána zabálta az olajat de állat módon. Mondom a csávónak hogy nem lehet látni az autó mögött, olyan füst van (kék) erre:
-"hát mert rossz volt már a motor és tele van a kip. rendszer olajjal, annak kell majd kiégni és jó lesz"
-aha, figyi papa. Ez eddig nem füstölt semennyire, csak kopogott. A szerviztől hazáig 10km-t mentem és a frissen generálozott blokkból eltűnt a szint a nívópálca feléig. Gondolom nem addig töltöttétek.
-"csak elhelyezkedett az olaj, azért lett kevesebb, mindjárt feltöltjük és aztán pár száz km-en figyelni kell a szintet"
-ok, töltsd fel, mindjárt itt vagyok (20 perc múlva visszamentem, 3/4-ig volt )
-"hát, valami tényleg nem jó"
Szétszedték. Megint új gyári rönó sz.sz.szimeringek bele, kicsit jobb lett de még mindig bőven sz&r.
-"hát....de...hát új benne minden
Újra szétszedés: kiderült hogy a gyári sz.sz szimeringek teflonból vannak (nem gumis hanem kemény mint a műanyag) és ha egy kicsit is kopottabbak a szelepszárak, már nem tömítenek, mert ez illesztett és nem alakul semennyire. Kicserélték hagyományosra (valami bmw-be való volt épp ugyanaz a méret) és teljesen jó lett.
Csak kap egy sikoltatást ez átszakadt
Húú ez nagyon beteg
Ilyenem is van csak miután megvettem olvastam,hogy veszélyes zárt helyen füteni vele.Ugyhogy megvettem a lakokocsifütést is