Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az út tartására kíváncsi lennék ezzel az első lengőkarral....
http://youtu.be/yOEU_elKTfw - - - (jóvan oké 90-es évek eleje)
Ha a 87-88-as Genesisre gondolsz (2GH motorkód) ami nem EXUP (3LE) mint korábbi évjáratúra, akkor az továbbra sem megy fel rá. (mivel a vezérműlánc sem ugyanott fut, meg egy rakás minden másképp van benne)
A korábbi , azaz a 89-90-es EXUP (3LE) hengerfeje természetesen feltehető a tiédre.
Hogy a GTS alkatrészei kompatibilisek-e az FZR-rel azt nem tudom megmondani, mivel GTS-t még sosem láttam szétszedve.
Viszont az FZR fejlődését ismerve (és hogy a GTS ugyan alapjaiban az FZR blokkjára épül) jó esélyét látom hogy a GTS műszaki fejlettsége miatt (technológiailag nagyot akart dobni vele a Yamaha, amit egyébként elismerek, épp emiatt nem is mertem venni ) belül nem igazán azonos az FZR-rel. (azaz nem erőltetném ezt a vonalat)
Valamint visszatérő kérdés részemről, hogy korábbi évjáratú FZR 1000 hengerfeje rá megy-e a 91-es évjáratúra.
A GTS 1000 henger-dugó szettjét össze lehet-e kombinálni az FZR 1000 forgattyúsházával és a régebbi, vagy újabb hengerfejjel?
(Mert bár momentán szar a motor, kidobni nem szeretném!)
Sziasztok!
Segítséget kérnék alkatrész beszerzés miatt!
FZR 1000 EXUP '91-es évjárathoz keresek hengerfejet, akár üreset is, csak a szelepvezetők, szelepülékek legyenek jók rajta, (Az enyémről egy görbe szelep miatt sajnos letört a szelepvezető.)
Ha nincs üres akkor komplett is érdekel reális, ésszerű áron.
Keresek továbbá jó állapotú henger-dugó szettet is kompletten.
Előre is köszi a válaszokat.
Tanyo
100-120 mm átmérőig, 250-300mm hosszig egy jópofa kis műszerész eszterga is alkalmas. Azt biztos ki lehet fogni annyiért. Ezekkel csavarokat, kisebb tengelyeket, csapokat már meg lehet csinálni. Egy fékdob méretű, főtengely hosszúságú munkadarabbal már egy szaki is szívesebben foglalkozik, mert azért már lehet pénzt is kérni. A kisebbekkel meg több az előkészület, méregetés mint a konkrét munka. Neked mint ismerősnek meg nem akarja mondani, hogy 1,5 órát dolgozott vele és 6000 lesz (a 10 perces forgácsolás) inkább azt mondja, hogy nem ér rá.
Tavaly mikor bontották a gyárat, volt oszlopos fúrógép (selejtezett, de teljesen jó állapotú) vasárban. Gondolkodtam is erősen hogy mennyire jó vétel lenne, de a 1100 kilós önsúly miatt kissé túlzásnak éreztem itthonra.
(de azért nézegetem őket és úgyis szólok ha látok valami neked valót)
Általában amikkel én találkozom (gyárakban ahol mozgok) azok "igazi" esztergák, azok meg sem árban (200e körül) sem méretben nem igazán "kellenek" otthonra.
Nekem soxor előfordult már, hogy kellett volna kis esztergályos munka. Persze nem önállóan, hanem bármi más munka részeként, ilyenkor meg vagyok lőve. Az ilyen kis munkákat a hivatásosok nem szeretik, ismerősnél kuncsorogni cigány, meg persze nekem mindig azonnal kell, nem ér rá "jövőhétre"...
Ez az egész elkerülése nekem megérne 50-60 ezret, meg aztán ha úgy érzem, mégse kell, eladom annyiért, amiért vettem Nagy gép nem kell, drága is, hely is sok kell neki, szállítgatni is nyűgös - várok valami kicsi aranyosra
Nem tudok olcsóbbat mutatni, de a véleményem az, hogy hobbi célra drága. Ha valakinek a munkája kiegészítéséhez kell akkor biztos megéri. De szerintem itt egyikünk sem ebből él. És tényleg nem az én dolgom megmondani ki mire költse a pénzét. Csak a véleményemet mondtam el róla.
Nem erről van szó. Azt mondtad drága sokat kér érte. Mutass akkor olcsóbbat.
Csövi, most őszintén. Hányszor kellett felszabályozni a fiesta fékdobját? És főtengely ütését ellenőrizni? Tényleg nagyon jól el tud vele szórakozni az ember ha nincs más dolga, de ennyi erővel biztos találsz ilyen áron ultrahangos repedésvizsgálót, hogy a blokkot vagy a féktárcsát le tudd ellenőrizni, hogy nincs-e rajta hajszál repedés. De ne érts félre, eszem ágában sincs megmondani mire költsd a pénzed. Azzal, hogy mi melóban néha napokig nem kapcsoljuk be az esztergát csak azt akartam mondani, hogy egy akkora üzemben is viszonylag ritkán van rá szükség karbantartási céllal. Mi nem egy gépműhely vagyunk ahol az munkaeszköz lenne. Júliusban vettünk egy síkköszörűt azóta mindössze 1x használtuk. Csak náluk az a különbség, hogy egy napi gép állás miatti termeléskiesés, több mint egy eszterga ára.
De felajánlottam, ha egy fékdobot fel kell szabályozni segitek.
Azért egy kést és egy fúrót még meg tudnék köszörülni. Sőt még menetet vágni késsel az is menne. Sok mindenre jó lenne,csak hely kellene,no meg pénz is. Hasznos holmik ezek,igaz nem minden nap használatosak. Én is úgy gondolom hogy az árát nem biztos hogy visszahozza,de nem is arra venné az ember.
Nem éppen. Kis esztergával nem tudsz fékdobot felszabályozni se egy főtengelyt megnézni, hogy üt e. És kb ötször annyi munka és anyag van benne. Nyilván ez nem háztartási gép ha vissza akarod hozni az árát akkor termelni gyártani kell vele. Én kis maró gépet akartam venni mert milyen jó néha nyilván az sem térülne meg hobbi felhasználás alatt. De majd ha lesz egy jó vétel veszek egyet. (nem lesz) Viszont akkor a tiéteket kellene eladni Lászlónak 60-80 eFt-t ért az jó vétel ti meg úgy is ritkán használjátok. Ezeknél szerintem max pár tízezer forintos szórás lehet féláron biztos nem fogsz kapni esztergát se más szerszámgépet. A mi szintünkön az is mindegy milyen tartozékok vannak hozzá talán még egy kést se tudnànk rendesen meg köszörülni. Egy a lényeg, hogy pontos legyen ne legyen kikopva fel legyen újítva. Az ár az meg annyi amennyi mindenki maga dönti el megéri e neki hogy ott áll a sarokban de ha kell akkor oda tud menni és dolgozik rajta.
Sanya, ezzel nem sok mindent lehet csinálni. Játszani drága, ha meg pénzt akarsz vele keresni inkább venni kell 3x ennyiért egy lényegesen komolyabbat, ami vissza is hozza az árát.
Sztem simán megér ennyit. Persze ha működik rendesen.
Na így már tényleg jól néz ki. (mondtam én hogy nyomi azzal a két lámpával)
Ez a gyári lámpa. Most nem szólhatnak a rendőrök mint legutóbb. Nem is mertem menni vele azóta. Még vissza van a csatlakozók cseréje H7-re és két helyzetjelző csatlakozó cseréje.
1x megkérdezték Orfűn hogy ez egy Mito?
Nekem a két kicsi olyan cagiva-s 50ccm kinézetet kölcsönzött. Ez már igazán nagyfiús.
ez akkora, hogy "éppencsakhogyszűken" elfér :)
Szerintem is szépen bele lett faragva.
Nekem bejött a két kicsi is. Abba szerettem bele,olyan vagány kinézetet kölcsönzött neki.

De nem bántam meg. Így is szép,sőt elnézve talán szebb is. Látni biztos jobban lehet majd vele.

Tetszik.

Bár nem gyári a beépítés,de jól sikerült.