Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

"A "tekintélyt" itt nem úgy kell érteni, hogy meglátsz egy drága prémium autót, és a tulaj lába előtt leborulva hanyatt lexopod magad, hanem úgy, hogy egy ilyennél fokozottan lehet arra számítani, hogy előzni fog, le fog gyorsulni, esetleg még kis szabálytalanságot is el fog követni "

Hát ez kb. belépő szint az ovodába. Az rendben van, hogy lejáratod magad de minket is. Hallod ez egy nyilvános fórum mások is olvassák.
Van pár berakva a parkolóba hahu.n :D
várom a pénzes melót ami jól közepén jön és a fele pénz már megvan eladom suzit 6an akarják megvenni 200 be vinnék is már most. Sőt van olyan aki kifizetné és ha megvan az új kocsi vinné is. Abba nem megyek bele mert ha töröm akkor szívás. Eladom a yamahát 200ba azt is azt jöhetnek a kényelmes új élmények.
Komolyabbra vágyik. (mazda3 vagy valami astra) Hát ilyenek ezek a 20 évesek.
Egyébként gondolkodtam rajta, tulajdonképpen az én nevemen van.
És melyik BMW tekintélyes? Mondjuk az enyém 25 éves azt tudjuk, hogy nem tiéd csak 15 az igen? Ezt hogy számoljuk?
Szerintem mi 3 teljesen jól tudtunk együtt motorozni neked volt bajod mindig. Ez kb olyan mint amikor bemondja arádió, hogy egy marha szembe megy a forgalommal. Miaz hogy egy? Az összes.
Nincs is leendő volvód.
Pedig az jó kis jáccó autó télen
Akkor a leendő volvo miatt
Nincs is volvód. Sógorom is el fogja adni a swift 4x4-et.
Amúgy mi a különbség a pöcsök meg a faszok közt? És hogy tudod őket motorozás közben szétválogatni?
Na én ezért nem falkázok és ezért megyek mindenhova egyedül.
Az ember lépten-nyomon pöcsökbe meg faszokba botlik, tiszta kék osztriga......

Mondjuk mikor Sanyával együtt mentünk Ballószögre az nem volt rossz.
Tudtam én, Dzsekszon ÉL
Mit tennék? Megtartanám a szürkét!
Egyébként nem értem, miről beszélsz, és azt sem értem, mért így. Fingod sincs, hogy vezetek. Közlekedési kultúráról meg inkább ne oktass, azok után, amit bemutattál ott az eső félreállással.
Szabályosan is lehet dinamikusan közlekedni - meg szabályosan balfaxul is - és a 2. tábor szerint az első "bunkó"
Mondjuk a közlekedésről sincs fogalmad de azt már tapasztaltuk nem rég. Udvariasság, előzékenység mond valamit? ( Nem, nem azt jelenti hogy álló kocsi sort megelőzök 180-al a leálló sávon) Ha te letolsz valakit aki elenged nem azt fogja mondani hogy hű de milyen tekintélyes volt ez a BMW, sokkal inkább húzzál bele baromarcú várják a vesédet. Meg kellene érteni közlekedésben nincs ilyen hogy tekintély vagy szabályosan közlekedsz vagy bunkó vagy. Csak elvi síkon: Mit tennél ha mindenkinek fekete BMW-je lenne? Error?
Tévedés.
A 40 tonnás szerelvény azért kap több figyelmet (van több tekintélye azaz kap tiszteletet) mert azt a tömeget sokkal nehezebb lassítani-gyorsítani vagy irányítani, bármennyire is partner akar lenni a sofőrje a közlekedésben.
Ha a 7-er meg van pakolva 300 kiló zárjegy nélküli ukrán cigivel és 4db 150 kilós állatkerti kísérettel, akkor sem közelít az irányíthatósága a Scania-hoz. (az más kérdés hogy a 4 állatkerti kellék miatt senki sem akarja akadályozni a továbbhaladásban, ez viszont nem tekintély és tisztelet, sokkal inkább a következményektől való félelem)
Nem, én azért vettem, mert azt tartottam a legjobbnak - a tekintélyt ajándékba adták hozzá! de jól is jött, mert rá voltam szorulva
Itt ellentmondásba keveredtél: a tehetautót elengeded, mert annak van "tekintélye" mert 10x nehezebb nálad, de a 7-es BMW-t nem, mert az csak 2x? pedig lényegében neked mind1, melyik lök fel...
Végül ugyanazt vallod, amit mondok: mindenki egyenrangú, de a nagynak, erősnek azért te is megadod a tiszteletet - mert az tekintély parancsoló mint egy BMW
Szerintem neked még nem volt tekintélyed senki előtt nem tudod mit jelent ezért vettél BMW-t hogy kicsit kompenzáld magadat. Régről maradt ez a szocializmusból amikor jött a nagy fekete autó és elvitt mindenkit a pcsába ha kellett ha nem. Az emberek többsége ezt már kinőtte az elmúlt 30 év alatt de nem mindenkinek sikerült. Ha elengedek egy autót vagy motort nem azért teszem mert tekintélye van hanem azért mert normálisan közlekedek. Engem mostanában szinte mindig elengednek de a robogóst is és nem azért mert tekintélyünk van. Viszont egy rakott teherautó elé kétszer is meggondolom kiforduljak e még akkor is ha nekem van elsőbbségem.
"valójában PONT úgy megy az adott gépével, mint te, akkora ráhagyással." Egy lófrászt. Ha 180-nal érkezve ott emberkedik a hátam mögött 30 centire ha előzök a pályán 140-nel 4-5-6 olyat ami 100-110 körül megy, vagy mikor nekem kell beleállnom a fékbe mert szembe jőve látom hogy nem férne be de ez neki természetes hogy majd a másik mindig alkalmazkodik hozzá, azzal van a baj. (persze rá lehet fogni hogy tudja mit csinál, csak én meg szeretnék kiszámíthatóan közlekedni a forgalomban)
Itt előttünk rendszeresen jár le-fel a cseh rendszámú merci mint a barom ( a 30-as tábla ellenére) mert majd mindenki alkalmazkodik hozzá, mert ugye szerinte ez teljesen biztonságos, mások meg feltartják.
Csak közeledünk... írod, hogy van egy tempód, amit szoktál, amit szeretsz, meg ami kényelmes az adott géppel. Mért furcsa akkor az, hogy másnak ez a tempó nagyobb, egy sokkal erősebb, jobb géppel? És lehet, te úgy véled, hogy a te értékrended szerint ő "hajt" meg "centiz" - valójában PONT úgy megy az adott gépével, mint te, akkora ráhagyással.
Már rég nem arról szól...
Csak példa: szombaton de. oda, 2:35, és megálltam tankolni, az volt 6-8 perc, lehajtással-fizetéssel. 230 km, nem mentem gyorsan, csak szokásos, 110-120 közt, ami a 6-oson nem sok, a 30 km-nyi M5 pályán meg 140-150. Semmi forgalom nem volt, alig találkoztam autóval, 2-t ha előztem egész úton.
Vissza 2:45, megállás nélkül, vasárnap estefelé (9 után értem haza) A forgalom sokkal nagyobb volt, de még nem nagy, de csak beakadtam néhányszor 80-al menőkbe.
Felmerülhetnek a kérdések: megéri hajtani negyed óráért? Nem. Biztonságosabb volt a hosszabb idejű (=lassabb) út? nagyon Nem... Feltartottak többx is? Igen.
200 LE-s BMW-k, Mercik tartottak fel? Neeem
100-nál megelőzött egy Dácsia Duster, és hagytam tanúk vannak rá
Ezt az egészet csak két dolog miatt írtam: 1) ráérek 2) látni, hogy nem a "tekintélyes" autók mennek lassan, hanem az öreg és kicsik, tehát a nagyoknak mégis van "tekintélye"
Hu mi lett itt az én volvom miatt
"Igen, jól gondolja, többre képes a forgalomban, mint te........egyszerűen CSAK FELTARTOD" Látod itt a baj, a szemlélettel.
Én is többre lennék képes a forgalomban minthogy 90-100-zal menjek a hatoson vagy 140-nel az autópályán, de én legalább nagyjából betartom a szabályokat, ekkor hadd ne én érezzem már sz&rul magam hogy neki ez nem felel meg. (nem pofázik sorbaáll, aztán majd megy ha tud)
Én is átlépem a szabályokat, de SOSEM várom el senkitől hogy akkor ugráljon szanaszét előlem mert én mennék. Ha nem tudok előzni és 20 percig 90-nel kell mennem mögötte akkor én nem tolom hátulról, nem anyázok hogy miért tart fel, hanem kussba elfogadom hogy ott most épp ez a helyzet, majd megyek ha lehet. (azaz nem erőltetem rá az én normáimat)
A másik hogy én nem megyek ki előzni úgy, hogy a szembejövő kockásra fékezi a gumiját hogy beférjek, én meg csak vonogatom a vállam hogy "de hát nem volt semmi, befértem, mit van úgy oda"