Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Jappán? Hogy-hogy? Na összeírom mi kell a motorhoz Mit is mondtál mennyit keresel?
Mit keresel te Japánban? Munka?
A Kínát hol vetted és hogy sikerült olyan mélyre lerakni?
Jók ezek a zenék, már gyűjtöm a letölteni érdemeseket. Márciusban megyek Japánba, azt a szopós 12 órás repülést el kell ütni valamivel. A Skálmöld-öt gyakran meghallgatjuk a lányommal, éppen ma mondta, hogy "apa, szerintem ez a legjobb zene a világon".
És ez még olcsó a kinti árakhoz képest. (400-hoz nincs)
http://www.nagyvas.hu/motoralk...
Mindent visszavonok, nem a gárminnal van a baj.
https://hvg.hu/tudomany/201901...
..nem konkrétan a...
Hát, az emberközeli ár legjobb esetben kb. 20-25e Ft környéke MRA-ban. Van még a Puig, Bullster és a Zero Gravity, de azok mindig drágábbak.
Annál olcsóbban néha szokott lenni kínai utángyártott (ebay) az 9-12e körül van. (általánosságban beszélek, konkrétan az Fazerről)
Bontottban meg hááát, túrni túrni túrni.
Ez a fő biztosíték (Main fuse) de 30 amperes gyárilag. YZF750-en ott van az akksi doboz elején az indexrelé mellett. (a többin pl. FZR, YZF1000, stb, általában az önindító mágneskapcsolójával van egybeépítve a foglalata)
A házon a tetőtér alukasírozott kőzetgyapottal lett szigetelve még 86-ban. Néha járok a padlástérben, ez ugyanolyan mint akkor volt. (pedig ott van légmozgás és hőingadozás)
Itt ahova most beépítettem, nem sok esélye van légmozogni, mivel be van csomagolva alul-felül, ráadásul alatta ~20 centivel még ott lesz a hőtükrös párazáró fólia és az OSB lapok.

Rétegrend fentről lefele:
- 2 réteg bitumenes vízszigetelő lemez
- 10 centi vasbeton
- műanyag fólia (a beton és a deszka közé)
- 2,5 centis deszkaborítás (zsaluzat volt a betonnak)
- fólia (ezt most tűztem fel a deszkákra)
- 12 centis szúrós sz&r
- fólia
- 15-25 centi légréteg (lejt a betontető, de kihoztam vízszintesre a mennyezetet, ebből a különbség)
- kereszt és hosszanti lécezés
- hőtükrös fólia (illesztéseknél alu ragasztószalaggal ragasztva)
- 8mm-es OSB táblák
- fehér festék
- 5db fénycső armatúra
- GTR,FZR,Hexagon,Jawa
- simított-felületszórt betonpadló
- 5 centi hcell
- aljzatbeton
- mindenféle vakondjáratok
- talajvíz
- Kína
Àbrus esetleg meg tudod mondani mi ennek neve 35A bizositék van benne , aksi elött talalható ahol relék vannak !! Es mi célt szolgâl elöre is köszönöm !!
Ide is beírom, hátha :D

Nem tudjátok véletlenül, hogy hol lehet emberközeli áron FZ 400 Fazerhez avagy 1998 körüli FZS 600 Fazerhez (elméletileg azonos) plexit kapni? Jobb állapotú használt is érdekelne.

Plusz kérdés, a 400-as miért csak FZ? A tök ugyanúgy kinéző 600as (98-2002) tesója meg FZS 600. Ha keresgélek 90%-ban 400as FZR alaktrészeket dob fel találatként a nyet.
Azt hittem, simán csak önszopatás Én 2000 körül ezzel csináltam a felső szint tetejét, elég is volt. Akkor is volt már mindenféle nikecell termék, de űr-árban, és ez akkor szempont volt (mivel az egész felső szint csak szerkezetkész volt, se betonozva, se vakolva, se semmi közmű. Volt a sárga xaron kívül más gondom is
Ha ma csináltam volna, akkor biztosan mással.
Egyébként azt olvastam, elég xar is ez, mert idővel (és a légmozgással, hőingadozással) elporlik, és egyre rosszabb lesz - de ne aggódj, ez ilyen 20-30 éves lépték. Sajna nálam a 20-at szinte eléri, gondolkodom is tetőcserében. Cserépmintájú szendvicspanel menne fel a pala helyett, ezzel 1csapásra javulna az egész. Kb. 800e csak az anyag Még nem döntöttem el.
É arra gondoltam hogy 2018-ban már mindegyik nagyobb gyártó terméke kb. egyforma, ezért vettem meg ezt a sárga sz&rt. (mint utólag kiderült, a Knauf gyapotját nem véletlenül nem kaptam sehol....többnyire azt veszik és készlethiány van belőle)
Hát igen, az üveggyapot az jóval rosszabb, mint a kőzetgyapot. Tapasztaltam már sajnos én is xD Kerülöm is, mint macsek a forró kását. További jó(bb) munkát ;)
Egyrészt drágább, másrészt jóval nehezebb.
Mint írtam a barnával (azt ásványgyapotnak szólítják) nem volt gond, jó volt vele dolgozni. Ez a sárga Isover viszont bevallottan üveggyapotként egy jóval nyűgösebb cucc.
Persze a 15 centis hcell sokkal jobb lett volna, de azt az "anyagbeszerzőm" csak tavaszra tudja hozni. (az megy a falakra) Viszont nekem meg haladnom kell az épülettel, nincs idő várni.
Biztos tudod, hogy van kőzetgyapotból lépésálló cucc is. Én a vegyes tüzelésű kazánt burkoltam be avval, sokkal jobb vele dolgozni, jobban is formázható (vágható stb.) mint ezek a tekercses szutykok. Persze drágább is, valamit valamiért...
Nini, egy UFÓ vagy csak White Vader?
Azt megjegyezném a gyapot szigeteléshez, hogy mikor a műhely tetejét szigeteltem tavaly ilyenkor, ott a Knauf barna cuccát (maciszőr) tettem be. https://www.knaufinsulation.hu...
Ezt ilyen beöltözés nélkül, zárt munkásruhában egy pormaszkban, komolyabb viszketés nélkül megcsináltam. (kép)

Most szintén azt akartam venni de épp nem volt sehol, a mandarin meg a boltban mondta hogy Isover van kb. ugyan olyan ez is. Mindkettőhöz be kell azért öltözni, de ezek már nem olyanok mint a régiek . https://www.isover.hu/termekek/domo-plus

Hát a barnához képest ez egy tetű anyag, ugyanolyan sz&r vele dolgozni mint a 25 évvel ezelőtti üveggyapottal. (porzik mint a qrvaisten és rohadtul szúr) Ráadásul puha és nem marad meg a gerendák között, a Knaufnak viszont volt tartása drótozás nélkül is.
Ha valaki gyapottal akar szigetelni, akkor az a barna Knaufot vegye.

Szerencsére a másik helyiséghez ahol a pözsó áll, oda már megvan tavaly óta a barna cucc. Ilyen sárga sz&rt viszont biztos hogy nem veszek még egyszer.
Jól sejted, 12 centis üveggyapot.
Gondolkodtam gipszkartonon, de aztán az OSB mellett döntöttem, még ha drágább is valamivel. A házban minden helyiségben hcell borítás van a mennyezeten, viszont ez a garázs épülete, ezt csak lefestem fehérrel és jó lesz az úgy.

A kuplungcserének nekiállhattok, kb. fél óra alatt megvan.
Arra viszont vigyázni kell, hogy a kuplungkosár csavarjait (pl. az FZR-en) 10Nm-rel kell meghúzni, "szabad kézzel" könnyű túlhúzni és kiszakítani a menetet az alumíniumból. (szóval nem szabad megtépni)

A kínai lamellákra nem tudok mit mondani mert nincs vele tapasztalat, viszont én magamnak (ebből) biztosan a bevált gyártók termékét raknám be.
"Ez egy rohadt szemét munka" ebben egyetértünk, de csak egyszer kell megcsinálni és nálam olcsóbban senki sem csinálja meg.
Most végeztem az aljának a lefóliázásával, félig összesöpörtem a helyiséget, innentől már "nem veszélyes". Holnap összesöpröm a maradékot (ahhoz még egyszer be kell öltözni) aztán mennek fel a keresztlécek, lekenem favédőszerrel (Tetol) behúzgálom az elektromos kábeleket, feltűzöm a hőtükrös fóliát, aztán felrakom a 8-as OSB-t és ennyi. (aztán kezdhetem a másik helyiségben ugyanezt)
Szerintetek neki álljak idsapámmal kuplunglamella szett cserének, vagy várjak még egy hónapig a szerelőre :D néztem, hogy kínából 5-6.000 egy szett az FZ400 hoz, meg érheti a próbát?
Ha jól sejtem ez szigetelés álmennyezet alá? Jöhetnek a gipszkarton lapok... Én minden helyiséget, ahol ilyen melót csináltunk glettelgetés meg festés helyett "leburkoltam" hungarocell mennyezet burkoló lapokkal (nútost ajánlom :) ). Szép is, meg még plusz 1-0,5 cm szigetelés.