Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nálunk már nagy hó van.
Szintén.
Dehogy, nem mentem el kocsmázni, pedig pont hívtak (de hideg volt a biciklizéshez)
A fiam is egyedül lakik, 150 km-re, 18 éves kora óta (7. éve)... mint Ádám. Csak annyi a különbség, hogy mi nem vesztünk össze, és segítjük, ahogy tudjuk, akkor is, ha már nem kéne.
Gondolom, te is tolnád a tieidet, amíg tudod - vagy úgy tennél, mint Ádi szülei, összevesznél, és inkább elsíelnéd a lét? Nem hiszem... szóval nyugi, még jó sokáig pénzbe lesznek a kölkök (ez volt a kiinduló kérdés, nem?)
Esik ez a szájbaqrt hó. Már minden tiszta fehér.
Ha az akksi nincs elég jó kondiban, akkor sem indul be. (meg még vagy 20 oka is lehet)
Min. 10 bár és nagyjából egyformák, alatta rossz. (gyárilag 13 bár környéke)
Ja, ez ma:
18 évesen összevesztem anyámmal és elköltöztem
Ja, de az nincsnemisvolt :) szal Miácskával kapargatunk
Én sem úgy gondoltam, h 1-2 év van köztük. De Ádám már családos ember, míg a fiad éppen csak elkezdte ízlelgetni a felnőtt életet. Sokat beszélgettünk és tudom, h a fiad is nagyon talpraesett és okos srác, de Ádám inkább önállóbb és kevésbé van a szüleire " szorulva" mint a gyerekeitek. Érccsed mááá bakker mit akarok mondani. Vagy már megint be vagy rúgva?
Sziasztok nem rég vetem egy fzr 250 est és nem akkar be indulni ujak a gyertyák ki van pucolva a karbi és az uszoházba is van benzin szikra is van mi a fene baja lehet 1 évet ált a motot
sziasztok egy yamaha fzr 250 be menyinek kéne leni a kompreszionak ?
Az a "pár év" 10, ill. 14... Ádám már egy vénember csak úgy csinál, mintha fiatal lenne És lényegében épp előbb leírta, hogy még mindig lenne hova tennie a "segítséget"
Ádám pár évvel idősebb mint a ti gyerekeitek és már apaként tölti napjait. Gondolom róla már nem kell annyit gondoskodni.
miért ne tényleg lenne ha mondom? Amúgy nem nagy pénzügyi zseni, ahogy a legtöbb ilyen vállalkozó sem volt az, (csak volt aki olyan dologra ment rá szerencséjére, amiből valahogy elkarcol most is de csak a szerencse miatt. ) így elvannak, síelget azért, meg lehet, hogy vesz megint motort jövőre, de valahoyg elkúrják a pénzt. Mondom mindig nekik, hogy bazmeg, mi egy életet építünk fel éppen annyi vagy néha kevesebb pénzből mint ti úgy éltek mint valami csöves. :/ De nem értik/tudják
na micsinál, mi? :D felveszi amit mondol, írol.
Nem kell valakinek tárhely otthon a számítógépbe? Tudnék olcsón Van kb. 360 TB-nyi 300 GB SCSI vinyók, 12essével rackben, és ebből kb. 100 db.
Ez mobilszolgáltatótól leselejtezett állománycsak egy része - felmerül a kérdés, egy mobilcég vajon mit tárol 5000-10000 TB-on? Lehet tippelni

Ui: vicc volt, ezeket nem lehet megvenni, szét kell szedni, meg lesz semmisítve. Csak úgy elgondolkodtam, ott volt 4 raklapon, anno ez akkora összegbe került, amennyit még egyikőnk se látott, sztem még papírra leírva sem Persze mi fizettük ezt ki, miközben pofáztunk meg símogattuk a mobiljainkat.
"gyerekek is kirepültek és nem kell róluk folyamatosan gondoskodni"
Majd mikor lakást veszel vagy bérelsz a gyereknek, rájössz, hogy a Pampers tulajdonképp nem is volt drága... Mi azt mondtuk nekik, amíg tanulnak, fizetjük a költségeiket (szerencsére bírjuk)
Úgyhogy van még kb. 20 éved, amíg pénzbe kerülnek a gyerekeid
(nem emléxem, mit mondtál a túrán, mennyit is keresel? )
Havi 4 kilóból, biztos beleférne most is újra átélni a régi élményeket. Idős korában az embernek már nincs túl nagy igénye a drága márkás cuccokra, a gyerekek is kirepültek és nem kell róluk folyamatosan gondoskodni. Miért nem zavarod el, hogy újra élvezze egy kicsit az életet. Ha tényleg hivatalosan dolgozik ( igaz nem tudom, hogy nyugdíj mellett mi a jogszabály) biztos van vagy 25 nap szabija. Az több mint egy hónap munkaidő
Ilyen sereges komám is van... pontosabban évfolyam társam. Középsuli után bevonult, aztán tsz (ezt te még tudod, mi?) kikötött a HÖR-nél. Elvégzett valami esti sulit, és mikor szétverték a határőrséget (10 éve? nem emléxem), ill. beolvasztották a rendőrségbe, ő is korengedményesen nyugdíjba ment, mint HÖR parancsnok... nem tudom, mennyit kap, de szemmel láthatóan nincs gondja. Soha életében nem dolgozott egyetlen percet sem...

A fiadnak meg ne ilyen szemét szolga állást szánj már Menjen egy rendes egyetemre, aztán nyitva minden... a fiam pályakezdőként olyan fizut kap, amiről álmodnál csak, és nem ugat be neki a nála 2x hülyébb. Ha meg mégis, akkor fél óra alatt talál másik olyan kaliberű munkát. Sokaknak EZ számít.
Jó gondolat, magyar katonaként max annyi veszélyben lenne, amit ő választ egy külszolgálat során, igaz 4-5év alatt annyi összejönne tiszthelyettesként is, hogy akár saját lakásra sem lenne gondja. Unokahugom fiát is arra bíztatom, legyen inkább katona, ne azzal kezdje az életét, hogy a társadalom fele kapásból utálja, buzizza mert egyszer megbüntették a saját hülyesége miatt
Kinek mi jön be ugye, a szabad élet vagy a kötöttség De hogy mindenből a jót szedjed ki, ahhoz lehet kétszer kellene születni Szabad is legyél, meg idejébe nyugdíjba is menj, az nem mindenkinek jön össze. Gondolom ezért irigyled, de ő is irigykedhetne a te életedre, hogy neked meg több guba jött össze, meg nem mások mondták meg minden nap, hogy mit csinálj, nem utáltak azért ami a munkád, de az nem vezetne sehova
hát ha hiszed ha nem, nem volt tuti helyem hozzá, mert nem volt nagyon sokáig nálam, és nem baj, ha olyan helyen nézi meg az ember ahol: nincs nagy forgalom (megfelelő napszak) és nincs véda, gyalogos paraszt mérővel meg semmi veszélyes a környéken. Ezért csak ilyen 240-250-eket tudtam menni jövés-menés közben. (Persze csicska óraszerinti odlgokról beszélünk ilyenkor) https://www.instagram.com/p/BXclaqyF9AW/