Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Én önkéntes karanténba helyeztem magam: öreg tujákat szedtem ki egész nap, tövestől mivel5-8 m körüliek, és alul 20 cm vastagok, ásni csákányozni kellett vastagon fáj is mindenem - lehet, egy elkapott koronással jobban jártam volna

Józef, mért nem mondtad a nőnek, (nadrágot kifele gombolva), hogy "bébi, annak a konzervnek ára van!" - ugyan mit szólt volna? Lehet, 2 db (még kifizetetlen) gombakonzervet megért volna...
Nem hogy megáll, inkább beindul az élet a karantén miatt... még az is lehet hogy befejezem a motort
https://24.hu/belfold/2020/03/...
Megyek és holnap gyorsan megveszem a h.cellt a garázs falára, aztán amíg pár hétig karanténban leszünk, meg is tudom csinálni az egész hőszigetelősdit.
Még csak nem is valami alja kategóriás volt, hanem jól öltözött átlag nőci. De hogy mekkora bunkó....mert a polcon már nem talált eleget és pont az én gombáimra csapott le.
Ilyenkor közel kell menni hozzá zihálva lélegezni köhögni kettőt majd pofán tüsszenteni.
Na, sehol senki?
Tegnap este voltam az Aldiba, mondom hazafelé veszek túrót és gyártok krémtúrót. Bemenve sem liszt, olaj, rizs, tészta, konzervek, tejes cuccok nem voltak (wc papír sem) ráadásul még túrót sem kaptam.
Az emberek megpakolt kocsikkal nyomultak a pénztár felé, némelyikben kb. 60-80 doboz UHT tej volt.
Vettem 6 gomba konzervet (tojásrántottába szoktam tenni), macskatápot meg pár apróságot. Egyszer látom hogy egy 30+ körüli csaj szedi ki a konzerveket a bevásárlókocsimból, amíg én zöldségeket keresek.
Szépen rászólok, hogy ne pakolja már ki a kosaram, de mintha nem is neki mondtam volna. Kissé ércesebb hanglejtéssel rászólok, hogy "héé, miért veszed ki a kosaramból?" Erre rám néz és odavakkant hogy "mert kell" majd csapna rá a két utolsó konzervemre is.
Az ilyen szintű őszinteséghez nem szokott természetem lefagyott egy pillanatra, aztán a meglepetésen túllépve előtört belőlem a szerb és román sofőrökön edződött operátor, és dallamosan mélyencsengő hangon rászóltam, hogy "nyakon b&szlak hülye liba!".
Riadtan rám néz (ahogy páran a körülötte állók is lefagytak egy pillanatra) majd gyorsan visszadobott a kosaramba három konzervet és elviharzott a pénztár felé. (egy gombával ugyan megkárosított a rib&nc, de 5 így is megmaradt a 6-ból, szóval nem üldöztem)
Tiszta medmex világvége érzésem volt pár percig.
Három dolog van a világon, amit biztos nem tudsz venni pénzért soha sem.
Én ezt a három dolgot elcserélem, a saját magam hasznára, és leszarok mindent ezen a világon.
Azt remélem mindenki tudja, hogy a papok találták fel az írást.
Ezért van a papír, remélem ezt nem kell részleteznem.
Mennyi birka van ezen a fórumon.
Az a maszk csak attól véd, hogy ne tudjatok enni meg inni.
A piroska ugyan 30 éve lejárt, de attól biztosan jó az Egyébként sztem bármelyik jó, a lényeg, ho ne köpjenek direktbe pofán köhögéssel Esetleg a felvágott aljú 20 literes vizel ballon is műxik, a vicc topicban voltal róla jó képek
Na megkerestem a másik töltetet. Szerintem a zöld az csak egy sima por szűrő.
Akkor majd körülnézett a neten bár most biztos hiánycikk.
Mi kúsztunk, másztunk futottunk benne, mármint 70M típusban, de senki nem lett szénporos tőle, csak fáradt
Csövié polgári védelmis álarc, azok szűrőit, mivel egyáltalán nem voltak használva, nemigen selejtezték, ezért baromi régiek, nem ajánlott használni őket. Amit te használtál szűrőt, az max 10-15 éves lehetett, Csövié meg 30 plusszos és ki tudja hogy tárolták, az álarc még ok, de a szűrőt én nagyon nem használnám. Simán kapni hozzá méretben jót, ami valóban jó, és kitart a következő armageddonig.
Én meg alapítom a HÖÉSZ MC motoros clubot.
Tudja valaki, mi a jelentése a club nevének???
...amúgy a katonai gázmaszk rajta van a közbiztonságra veszélyes eszközök listáján, szóval birtoklása tilos... hogy miért, azt a komcsiktól kell megkérdezni, mert ez a rendelet még az ő idejükből származik.

ui: különben tudom ám, hogy miért: az elftársak betegesen rettegtek attól (56-ból tanulva) hogy a lakosságnál bármi, harcban használható eszköz legyen (fegyver, URH rádió, meg ez az álarc - mind tilos volt a múlt rendszerben, és a legtöbb az is maradt )
Az ilyen eszkök tervezésénél nem az a cél, hogy a katona 90 éves koráig éljen - csak az, hogy a harci bevetést kibírja. Rákos lesz a szénportól vagy az azbeszttől 20 év múlva? ki nem xarja le
Mivelünk is beszívatták a szénport - ezek a szűrők, minél többet vannak dobálva-használva, porlik bennük a szén. Akinek gyakorlat végére fekete volt a pofája, mint a Titanic fűtőjének, az megszívta (persze a kopaszok a hibátlan szűrőket mindig illedelmesen átadták öregebb bajtársaiknak )
Milyen unalmas dolog halhatatlan embernek lenni, mindig sajnálkozni kell, mert mindig elpusztul valaki.
Ők azért nem is egy fojtott szűrőn keresztül szívják be Az a gond, hogy ami kijön a szűrőből azt mélyre szívod le. Azért kérdeztem csak a méretet mert a 3-as már felnőtt méret. Ezeknek a másik baja, hogy a papír betét azbeszttel szőtt, ha pörög belőle a szén, akkor be tudod szívni az azbesztet is egyben, ami megint nem príma. De ha szerzel hozzá új szűrőt akkor mindezt a rizikót elkerülöd.
Rákerestem de szerintem ez inkább a szénbányászokat érinti. Gázálarc nem mindennapos viselet.
Kicsit kicsinek érzem én is vagy a pofám nagy 2-es méret ez volt csak. Régen a Verseny utcai piacon vettem 300 Ft-ért nem tudtam ott hagyni.
Ma voltak csinálni a fürdőszobát mondta a srác egyszer találtak egy halom ilyen szűrő patront elvitték a méhbe...
Pneumokoniozis...nem jó Nem pici amúgy?
Szorulásod.
Semmi,csak a szád meg az orrod tiszta fekete lesz.Seregben mikor gázkamra gyakorlat volt,egyik srác leejtette a patront,utána csupa fekete volt az arca.
Kutyákok...
Nem tudtam. Ezek még origi zártak majd csak atomtámadáskor fogom üzembe helyezni őket meg amikor a koronások már a spájzban lesznek.
Miért, mi lesz ha beszippantom az aktív szenet?