Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ügyes,hasonló a régi gumi festőhengerekhez,az apámnak is volt többféle mintával,csak ugye itt a betonhoz kemény felületű kell,hogy ne kopjon el gyorsan.Marógépen lehetne csinálni fémből,már akinek van marógépe.
A süllyedéstől nem kell tartani, ami beton most lent van, részben az lesz az alapja. (az sem süllyedt vagy repedt meg, kivéve ahol ráment a barom a Liazzal annak idején, mikor földet hozott) A többi meg 30+ éve tömörödő kohósalak és föld keveréke. Erre jön rá a tömörített apró murva.
Azzal kapcsolatban meg hogy: "az meg nem ennyibe kerül" csak annyit, hogy mint leírtam, ez nem a "3 móricka által kevert receptúra" hanem ugyanaz a betongyári, nem a vízzel hígított, szálerősítésű beton amit a mixer hoz ki a gyárból az ipari létesítmények építésekor. (ugyanis papírforma szerint ez is oda tart)

A minta annyira nem foglalkoztat, mivel egyrészt azért nem egy egybefüggő kamionparkolóról van szó (elég tagolt az udvar) másrészt ez kb. egy hónapig érdekes, utána meg úgyis csak bejár rajta az ember és észre sem veszi.
Köszi a magyarázatot!

"Azokra a fogvatartottakra gondoltam, akiket a kecskeméti börtönből hozunk-viszünk nap mint nap. A többségük komoly cégtulajdonos volt, vagy még mindig az, csak.........." ->->->->-> Most meg műanyag rendszámtáblát gyárthatnak nálatok.
Megfeledkeztem róla, hogy neked magyarázat is kell hozzá, nem lehet csak úgy ferdíteni a tényeket. Szóval tudom, hogy valójában nem gyártotok műanyag rendszámtáblát (mert azt az amerikai börtönökben szoktak, persze ott is csak fémet, nem műanyagot) hanem mindenféle műanyag flakont, de én kissé humorosan elferdítettem a tényeket. Természetesen nem komolyan gondoltam, hogy az általad említett személyek valóban rendszámtáblát gyártanak, ez a valóságnak nem megfelelő állítás, azaz téves.
Van ez így....
Ja. Miután elmentem venni egy másik nyomtavrudat, mert amit vittem, nem belevaló
Össze is raktad jó lett minden?
Meg. Szétjött mégis.
Na mi lett meg tudtad csinálni a kocsit?
Hát a síma betony olyan nagy felületen nem valami szép, viszont hólapátoláskor igen praktikus A mintás meg messziről térkőnek láccik csak olcsóbb, és nem olyan tartós (mivel a nagy betony felület mindig megreped, megsüllyed pár év alatt ) ami nem, az meg nem ennyibe kerül.
Sztem a mintást válaszd, az feldobja az udvart - meg a Zasszony örül (ez ugye fontos ) azon a törés-repedés se fog feltűnni.
Nem újdonság ez,csak betonnál sokiág a vasháló volt az elfogadott,pedig már a vályogtéglát is szalmatörekkel keverve készítettük.Az összefogta és nem tört szét.Persze betonnál a szalma kevés lenne,de a modern anyagokkal tökéletes megoldás.
Nem
Most meg műanyag rendszámtáblát gyárthatnak nálatok.
Falvai vagy?
Ha gyökér akkor hagyni kell.
~330m2 10cm-es fiberszálas mixerbeton nyomott térkő mintával 2,3M vagy csiszolt sima/seprűzött mintás 2M. (felületerősítővel megszórt, ha csak csiszolt) Az alap tömörített murva.

Az anyag: 1,2M.......munkadíj a mintától függően: sima/seprűs: 800e.....térkőmintával: 1,1M Azaz a m2 ár mindenestől: 6.060Ft /6969Ft (kiegészítésként: szintet is kell emelni a nagyobb részén, közel a vízszinteshez, szóval a murva/kavicsmennyiséget ez megdobja kissé)
A dilatációk betonvágóval belevágva és Sikaflexszel kitöltve.

Nekem jó lenne a sima, géppel csiszolt, (nem tükörre simított!) felületerősítővel megszórt (nem tükörre simított!) beton, de a nejem a térkőmintáért kampányol. Döntés még nincs.

Itt vannak a térkövezés árak is, csak hogy nehogy az legyen, hogy "ennyiért már miért nem térkő?" (ott van kb. a cikk közepén) : https://epitoabc.hu/terko-lera...

http://youtu.be/T7UUhot_u7A;frags=pl%2Cwn
http://youtu.be/E5__QP-B1mA
http://youtu.be/NDLIylp1UEY

Azokra a fogvatartottakra gondoltam, akiket a kecskeméti börtönből hozunk-viszünk nap mint nap. A többségük komoly cégtulajdonos volt, vagy még mindig az, csak az a pár száz millás áfacsalás nem maradt annyira titokban, mint szerették volna.
Hány m2 beton lesz kb? és csak betony, vagy ez lesz az alap, és rá a díszkő?
Sztem neked még úgy is sok marad... mit is mondtál, mennyi?
De szép motor! Hát ezek nem olcsók.
Nem egyeztünk meg.
A kevésbé adószerencsések egy része, a mi cégünknél dolgozik.