Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az remek távcső, gratula a szerepléshez, gyakorlásra én a Hello Kittyt 25- ről, 3 m magasan ajánlanám
Lassan kész
Készül a körőmpörkölt vacsora.
De azért gratula
Legfőképpen azt, hogy hogyan tudod megzavarni az ellenfeleket koncentrálás közben. Mert lássuk be , 1 hónap múlva csak öregebb leszel.
Hawke Airmax 4-12/40. Épp nem fértem fel a dobogóra, nem ment jól, volt több saját hibám, ebben a mezönyben ez már nem fér be. Köv. forduló 1 hónap múlva de már tudom, mit kell gyakorolni
És milyen távcsővel, Hawke?
HFT visszarugásos .Mostanában dobogóért megyek... holnap meg meglássuk. Már nem HW-val, hanem Walther LGU-val lövök. Stabilabb, kisebb szórás.
Srácok ezek az 1000 Exup CDI-k a 100 vagy a 145 lovas verzióhoz valóak ? Tudja valaki ?
Peppert használhatnak a rendvédelmiek., de nekik is alapból CS van az oldalukon és akit lőttek már arcon cs-vel, vagy csak elkapta a szelét az nem kért szerintem repetát Kicsit túl van dimenzionálva ez a hatékonyság kérdés, mintha élesről lenne szó és egy lövéstől csodát várni szerintem élestől sem igen lehet. A gáz-riasztó sztori nekem is régi történet, még nem volt rá törvény sem de emlékszem egy 6-os patrontól is könnybe lábadt az ember hamar. Állat ellen szintúgy jó, persze véletlenül sem szabad megállni 1 lövésnél
Lövészverseny FT HFT?
Nekem van gázpityu, már majd' 30 éve, de nem igazán hiszek benne... főleg, mióta a peppert betiltották polgári használatra. Az hatékony volt - ezért használhatják csak a rendvédelmiek.
Egy jó erős gumis puska viszont megállít, az tuti - persze el kell találni, ami nem is olyan egyszerű vészhelyzetben. Kétlövetű minimum kell
A gázpisztoly ideális önvédelmi eszköz, persze megfelelő minőségben és inkább forgótáras változatban. Otthon a blöki is tökéletesen megteszi, jól idomítva, csak írd ki, hogy harapós kutya.
Gáz-riasztóban inkább kerülném a hazai gyártást
Érdekesek ezek a korlátozások... én elsőre I-t kaptam (Ideiglenesen alkalmatlan), de köv. évben A korlátlant - biztosan úgy gondolták, hogy a tavaly még 0,2-es szemem (1,0 a teljes látó) megjavult
Mondjuk én jót lőttem mindig, a század kispuska versenyén is elhoztam a II. helyet
Holnap megint lövész versenyre megyek Debrecenbe, szurkoljatok!
ez qrvajó
Sziasztok.
Készültök valamire? Mi ez a nagy fegyverkezés?Jön az armageddon?
Én is lőttem kiképzésen,de utána már kimaradtam a lövészetekből,a szemem miatt B-kategóriás voltam.Na ettől még nem úsztam meg az őrséget,mikor elment az alakulat az éves lövészetre,engem otthagytak egyedül a kapun,üres tárral!Gondoltam ez kurva jó,ha most megrohanják a bázist mi a rákot csinálok,üresen csattogtatom a fegyvert?Ráadásul hideg is volt,a parancsnok ígérte hogy küld le egy kabátot,de persze sose kaptam meg.Később jött egy civil őr,az adott egy szürke kabátot,jól néztem ki zöld gyakorlóban meg sapkával szürke kabátban.De legalább lett fegyver meg lőszer,az őrnek volt kulcsa a fegyverszobához.
Kellett volna, de az alapkiképzésen gyökér volt az őrnagy, én meg mindig is nehezen viseltem, ha meg akarták mondani nekem hogy mit csináljak.
Mivel szemüveges voltam, így amit kaptam kártyát, azon felmentésem volt többek között éleslövészetből, két szemes együtt látást igénylő beosztás alól, sőt még őrszolgálat alól is. (később önállóan kiegészítettem a testneveléssel is, mivel ahhoz sem volt kedvem)

Mikor az első lőkiképzés napján reggel az őrnagy (egy arrogáns dagadt majom) elbődült, hogy "van itt olyan nyomorult szánalmas féreg, akinek van felmentése vagy bármi nyavalyája, hogy egy életre megszégyenült férfiember és méltatlan katona legyen? Én nem látok itt ilyet, de ha van, akkor az lépjen ki a többiek elé!"
Ekkor kiléptem én, meg még egy másik csávó.
Erre gúnyos és lesajnáló hangon ordítva: "Na! Ha maga úgy gondolja hogy alkalmatlan még arra is hogy fegyvert fogjon a kezébe és elsüsse mert kapott valami fecnit, akkor egy perce van rá hogy eldöntse hogy itt marad, vagy méltó katonaként felszáll a többiekkel és elvégzi a kötelességét! Még mindig felmentése van, katona?"
Őrnagy úrnak jelentem, igen, felmentésem van!
"Akkor, maga szégyentelen semmire való selejt itt marad, és a körlet összes WC-jét fényesre pucolja hogy ragyogjon!" Ekkor a másik csávó visszalépett a sorba, már csak én álltam ott kb. 50 ember előtt, majd közöltem hogy: Értettem!

És valóban WC-t pucoltam délelőtt (amit amúgy is nekünk kellett) viszont az egy év alatt egyszer sem adtam őrséget, hiába szikrázott mindegyik osztályparancsnok szeme és ordította hogy "NINCS ELÉG EMBER ÉS MAGA IS KATONA, NEM SZÁMÍT HOGY FELMENTÉSE VAN ŐRSZOLGÁLAT ALÓL, MA ŐRSÉGBE MEGY ÉS KÉSZ!" Ilyenkor halkan közöltem hogy: Értettem, bár lőkiképzést nem kaptam.
Ekkor általában összeomlottak és szokás szerint mentem a konyhára. (ahol -mivel minden másnap ott voltam- már megszokott tag voltam, így jóban voltam a szakácsokkal)

Ott voltam az elsőt kivéve az összes többi lövészeten, csak én nem lőttem. Az AMD-t nekem is ugyanúgy kellett hurcolászni, szétszedni-összerakni, takarítani, csak az enyém (DS2346) mindig tiszta volt belül.
Ott mindenkinek kellett lőni, hogyan hogy neked nem? Bár... te már a soft érában voltál, akkor már széthullóban volt az egész
Akkor majd hasznosítom a honvédségnél meg nem kapott lőkiképzésemet.
A gettós rész még eljöhet a mi életünkben...
Én ingyé kaptam méne tarcsam meg. Majd szilveszterre veszek rakétát és lövöldözök vele.
Azt a részét megértem, hogyha valaki tart otthon valami belépő szintű távcsöves légfegyvert http://www.kaliberinfo.hu/cikk... és kedvtelésből a szomszéd faluban felállított sörös dobozokra lövöldöz az udvarából. De hogy egyéb lőfegyvert tartani? (hacsak nem vadász, vagy a gettóban él)
Jó,én nyugalmazott százados apával a hátam mögött hozzá vagyok szokva a fegyverekhez,gyerekkoromban még hazahordták a PA-t,meg az AMD-t.Az öreg okos volt,tudta ha eltilt tőle úgy is hozzányúlok,ezért inkább megtanított bánni velük,hamarabb fogtam őket kézbe mint tollat.De később már nem is érdekelt,nyugodtan ott hagyta a tévén a pisztolyt,fogason az AMD-t.