Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Vasárnap bele is ugrik.
Mehet a bográcsba!
Tesóm fogta tegnap este.
Na jó, lehet mondom, nincs nagy rutinom buszozásba' szóval a pestiek biztos jobban tudják, merre folyik a Lánc-híd
85 után, ha néha pesteztem, akkor mindig napijegyet vettem, és cikáztam vele úgy egyszerűbb volt, mint lyukasztgatni-számolgatni. Leszálltam a nyugatiban, megvettem a napijegyet, a vonat úgyis ingyen volt, szóval nem garasoskodtam
Ez volt az első automata a buszokon,ez jegyet adott pénzért,Amit te láttál,az már csak jegyet érvényesített.Ezekkel akarták leváltani a kalauzokat.Rövid ideig voltak csak ezek a pénzes automaták,mert szemfüles vandálok gyorsan leverték a csőről,és ellopták pénzestől.Biztos megoldást csak az előre megváltott jegy hozott,a jegyérvényesítő automatával,azt már nem volt értelme elvinni.
Fater akkoriban dolgozott a győri volánnál valami 10 ft volt a bérlet nekünk kedvezménnyel.
Ez a jegykiadós volt előbb, az előre váltott jegyes utána következett csak a sofőrök "örömére".
Bélás 2es előbb volt tuti.
Jegykiadó volt először. Ez tuti,mert A jegykiadó előtt meg a kalajúz,és vele egyidőben volt perselyes busz. Amikor megtelt a persely,a sofőr kirakta a tányérsapit abba kellett szórni a bélásokat.
Sztem meg az volt hamarabb - mivel mindőtöknél öregebb vagyok, és én arra emléxem iskolás koromból...
Ja de azért bünti jár. 10000ft
Képzeld el hol lesznek a mai jegyautomaták 50 év múlva
Az utána jött, az is menő volt, ha finomabban rángattad csak benyomta, nem lyukasztott...állítólag
Tele a hordó
Komolyan mondom, hogy nem is láttam még ilyet Amik akkoriban voltak, az a kis sárga, lehúzható fekete keretes tolókával. Abba kellett a jegyet dugni, és kilukasztotta. Nálunk ilyen volt, meg abban az időben Pesten is ilyet láttam, ha néha odajutottam.
Készül a második adag
Békéscsabán,a buszállomás alagsorában még van egy ilyen.Bele kell dobni egy százforintost,akkor enged be a budiba! Arra még jó!
Ha beletépték akkor elakadt az biztos
Nekem még megvannak a bérlet szelvények
Ja ez sosem adott jegyet. Mindig rettegtem amikor suliba mentem és még nem volt meg a bérlet hónap elején hátha jön az ellenőr. 32ft volt a tanuló bérlet.
Már ha épp működött.
Akkor ezt sem etetted bélással? Tök menő dolog volt kezelni
Nekem akkor sanyarú gyermekkorom volt, sosem ültem buszon. A városkánkban csak 2 járat vol, mind2 tök másfelé, mint ahol laktam. Autónk sem vol, sőt, az utcában is alig.
Bicigli volt a megoldás... Harmadikosként már azzal mentem mindenhova, de nem úgy, mint a maiak, hogy teker a kicsi a szélén, anyu meg mellette a sáv közepén, hogy biztos észrevegyék... ilyentől agyfaxt is kapok azonnal.
Ez nekem is beégett gyerekkoromból!