Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Dehogy!
- ez türelem (mert már tavaly is sajnáltam ~120e Ft-ot kiadni egy újra, beszerelve)
- a lehetőség üzleti szemmel való meglátása (zsidó szemlélet, mert lehetőleg minden ingyen kéne)
- kockázatvállalás (mert ezt a fajtát dízelre nem szerelték a 406-on, benne volt hogy nem megy fel rá és meghirdethetem kétszer ennyiért)
- szakértelem és megfelelő eszközök rendelkezésre állása (mert simán felraktam itthon, kivéve a csöveket és a gáztöltést)
Szóval mázli, és isteni szerencse bakker. 😸
Ma voltam a klímásnál, működik.
- 20.000 Ft volt a kompresszor
- 2.230Ft volt a posta
- 104Ft volt össz. a telefonbeszélgetés a sráccal és a klímással
- 20e Ft volt a leürítés, vákuumteszt és gáztöltés
- 10e Ft volt a két klímacső 1db (6-os) rögzítőcsavarjának kitekerése, és két cső kihúzása a régi kompresszorból
- a 3 db drót (amivel felkötöttem a régi kompresszort a lökhárító alá a műhelyig) elcsípése, és a kompresszor lerakása a földre
- az új kompresszoron a csövek zárólemezének az 1db (6-os) csavarjának kihajtása
- a csövek bedugása és az 1db (6-os) csavarral való rögzítése
Mindez a szerelés kb. 2, azaz kettő percig tartott, a megfelelő imbuszkulcs (6-os) kiválasztással együtt.
Ez a nem rossz óradíj, és persze számlával nem sértegettük egymást. (bele sem gondolok hogy mi lett volna akkor, ha odamegyek a még dobozban levő kompresszorral, és az autó alján meg még fent van a motortér takaró műanyag is, hogy "akkor ez kéne feltenni ha jó rá, és beüzemelni") 🙀
isteni szerencse bakker
Mázli, olcsón megúsztad. Ennyit mindenképp megért (ide tapsolós szmájli lenne, de a homárok azt is kihagyták)
A régi közepén a házon (kép) mindig volt egy olajcsepp (már így vettem) és 1,5 évente elment annyi gáz belőle, hogy dög melegben araszolásnál, néha kikapcsolt a kompresszor és dőlt be a párás meleg. Tavaly megunva a 20e/alkalom gáztöltést, mondtam a klímásnak hogy kéne tenni vele valamit. Mondta hogy felesleges, az alu tömítő felületek annyira oxidálódnak, hogy az új tömítés is ideig-óráig lesz jó, aztán jövök vissza hogy megint olajos az alja. (és ez is vagy 30e Ft lenne) 70-től mondott nevenincs kompresszorokat, Nissens vagy Delphi 85-90 körül lett volna. Én szétnéztem, Nissens volt 70e körül kintről.
Viszont nemrég láttam a 406 csoportban, hogy feltette egy srác ezt, hogy megvette, de.....olvasd el a képen.
Mivel kérdéses volt hogy a hdi-re jó-e, így utánanéztem. A keresők azt mondták hogy 406-ra (ez RHY motorkód) nem lehet feltenni, viszont láttam, hogy az ugyanilyen blokkos 306-ra, Citroen berlingóra meg írja.
A srác beárazta 25e Ft-ra, de én felhívtam a figyelmét a kockázatra, miszerint lehet hogy nem is lesz jó erre. Mondta hogy nem gond, ad egy hetet visszaküldeni, ha nem jön össze. (jeleztem hogy 1 hét alatt, szezonban a klímás fel sem veszi a telót, nem hogy még dolgozik is nekem, erre: "oké, csak azért ne hónapokig tartson")

Persze érzékeltettem, hogy ideküldi (vagy elmegyek érte, Dunaharasztiban volt, de postán jött 2300Ft-ért) ha nem jó akkor visszaviszem, + még a klímás sem ingyen rakja vissza a régit, ha ez mégsem megy fel, szóval felajánlottam egy hallatlanul nagyvonalú 20e Ft-ot, amit megértően elfogadott -. (persze itthon nó perc alatt kiderítettem, hogy egyáltalán fel kell-e hívni a klímást) de simán felment, szóval holnap kész is lesz, HA a klímacső átmérők is stimmelnek, de szemre azok is ugyanazok. (persze csak azért megy ilyen gyorsan, mert felteszem itthon, így nem neki kell sz&rakodnia vele, csak vákuumteszt, feltöltés és kész is)
Most szereled be, hisz nyakunkon a tél 😁 Mi Baja volt a réginek, és vifil egy ilyen új?
A fiam Vivarójába csak a gáz volt 22 😕 mert a szerelő egy könnyed mozdulattal szétcsavarta, útban volt neki a hűtő... biztos úgy gondolta, hogy az 1,6+munkadíj ajánlata mellé nem tétel egy klíma feltöltés 😠
Nú klímakámpressör! 😺
Legyen már egy kis FZR is... 😊
így, hogy két ponton rögzül (oké az egyiken kicsit flexibben) azért biztos birkózós lehet. Érdekes teszt lenne
Arra a megjegyzésre én is felhúztam a szemöldököm :D
az sok idő, a reccs az kevesebb :D
A fékkart egy csavar tartja? (egy 8-as villáskulcs és egy csavarhúzó kell hozzá) 🙀
Ez is otp-s dombor mc.
198-at fizettem, szóval ha lenne is, akkor is bele kellene férni. (ATM kivétre van csak 200e limit beállítva)
A nejemé van 100e-re korlátozva (társkártya) de az egy szükséges intézkedés. 😼
egy mozdulat letörni a fékkart nem mászkálnak üres kézzel befeszít egy kis pajszert és reccs
Nekem OTP által kiadott domború MC van, azon is lehet fizetési limitet állítani... be is van állítva 300. Jól megnézted az apró betűs részt? 🤔

ui: 1 miliárdod van? az utolsó fillérig a barátod vagyok! 😅
Fizetésre 999.999.999Ft a határ.
Csak a pénzfelvételre van korlát.
Nekem volt már olyan, sok éve, mikor legelőször megjelent. Az volt csak a Baja, hogy 120 felett rezonált eresztékeiben, annyra, hogy nem láttam ki a plexin 🙁 de amúgy kényelmes volt. Állítólag a későbbiek már jobbak voltak.
Napi limit? 😁 csak az lehet a hiba akkor...
Nagybátyám már a másodikat használja évek óta. Sztem tök jó cucc. 3 év gar, mindenféle csetreszt lehet utólag is kapni hozzá
:D
írtam a csetlapra
Foglaltam a szállást Lillán, a szálló oldalán.
Minden kitöltve (személyek, szoba, időtartam, egyszeri -20% az étteremben, üdvözlő sajttál a szobába érkezéskor) nyomok a foglalásra és fizetésre (mail jön hogy tényleg én vagyok-e az) és ott a fizetési oldal: bankkártya, átutalás, meg még valami.

Bankkártya kiválasztva (dombornyomott mesterkárd, ezzel fizetek mindenhol a világban) átirányít az otp fizető oldalára (még hazai pálya is) megadok mindent, FIZET gomb, erre: "bankkártya elutasítva, majd lefagy az oldal.
Nézem, nem vont le semmit. Megismétlem még 3x (nem nyomtam el semmit, minden jó volt) ugyanez.

Felhívom a szállót, mondom a nőcinek hogy mi a gány van, nem kell a lé? Erre: "itt nem jelent meg semmi, csak a foglalás, de nincs kifizetve, biztos nem jól töltötte ki a banki adatokat" és lekezdi magyarázni hogy mit hova kell írni.

-biztosíthatom arról, hogy Kínában már személyes jóbarátként, rizspálinkával köszöntenének bárhol, ha bemondanám a bankkártya adataimat, szóval valószínűleg nem erről lehet szó 😼
-"de itt nincs semmi arról, hogy fizetett volna!"
-talán próbáljam meg negyedszer is hölgyem?
-"ha nincs fedezet a számláján, akkor sem tud fizetni!" ( ...te ingyenélő surmó...)
-számításaim szerint pár hónapra beköltözhetnék önökhöz a számlán levő összegből, szóval ezt is kizárnám
-"hát itt az van, hogy háromszor már próbálta, de visszavonta a fizetést!"
-mit javasol, mit tegyek? 😽
-"próbálja meg még egyszer, de mindent pontosan írjon be" (...te hülye ökör..)
-oké, ígérem hogy most koncentrálok, már írom is....nos, ugyanaz: bankkártya elutasítva
-"itt nincs semmi most sem, de ha nem tudja használni a kártyáját, akkor csak utalja át simán a visszaigazoló mélben levő számlaszámra, úgy is jó"
-ez így tényleg egyszerűbb, persze csak akkor, ha kaptam volna visszaigazoló mélt...mivel ugye még nem sikerült kifizetnem 😺
-"mondom a számot, írja le" (pfff....hogy rohadna meg az ilyen hülye vendég, amelyik még a bankkártyáját sem tudja használni....) 😾
-köszönöm, intézem! 😻
És úgy is lett. 😹
Aztán rá pár percre vettem pár üveg kajatároló edényt az asszonynak az emagon, és simán kártyával fizettem.
Vigyázni kell mert van ilyen kamu átverős postás dolog is...
Napi kis színes... SMS-t kaptam a postától, hogy vámfizetni valóm van
Próbálok belépni gépen, nem megy regisztrálni kell fiókot, nem enged tovább
Na, akkor lássuk telóról, megnyitva az SMS-ből - bár ezt rühellem, nagy az ujjam a telón baxkódni, meg rosszul is látom.
Megnyitom, kéri a csomagszámot (benne az SMS-ben, de azért be kell írni) 12 karakter
Valami faxom másik kód, sintén ebben az SMS-ben, 6 karakter.
Végre bent, csomagkeresés, megvan, fizetném
Simple pay, itt is regiszrálni kéne... na jó, van kártya lehetőség is
OK, bepötyögöm a 16 karakter számot, a nevet, a dátumot, a CVC-t (össz. kb. 40 karakter)
Kapom a jóváhagyó SMS-t, bepötyögöm az új kódot (ami ugye szintén az SMS-ben van, ezen a telón, de azért be kell írni)
Beírom a telekódot is, még 3 karakter
Várás... várás... Tranzakció elutasítva, azonosítási hiba, és visszabasz a legelejére, üres mezőkkel 😠
400 Ft-ról van szó...
Hát gyerekek, erre azt mondom, hogy BASSZÁK MEG A BIZTONSÁGOS ROHADT KURVA ANYJUKAT! DE ÓVSZERREL! És szájba is.