Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

"Motorbalesetben életét vesztette egy férfi Salgótarjánban – közölte a rendőrség. A férfi hajnalban motorkerékpárjával eddig tisztázatlan körülmények között egy buszmegálló oszlopának ütközött és olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a helyszínen életét vesztette. A helyszínelés idejére lezárták az adott útszakaszt – írta a police.hu."

Hát... nem valami felemelő ilyen hírrel találkozni reggel 6-kor.
Tegnap elég sokfelé kellett mennem keresztül kasul Budapesten motoron: alsó rakpart, hidak, Hungária krt, Kálvin tér, stb. /a péntek egész napos őrület a közlekedésben/ + szünidő első napjai= bicajozó gyerekek, + robogó robogósok a túlméretezett kocka dobozokkal, + nagyobb gépek ijesztő lóerő bemutatókkal a zöldreváltásnál... stb. hát nem egyszerű megúszni.
De senki ne haljon meg értelmetlenül se hajnalban, se máskor
Akik itt régóta topiktársak tisztában vannak vele: szép lehetsz, de okos is lehetsz ha jók a reflexeid, jó a féked, tudod mit fog gumid, és ott állsz meg satuval ahol te akarsz . És csak annyival mész, hogy uralmad alatt tartsd a "ménest" a segged alatt. és ez mind még mindig csak 50%, mert ott vannak ugye a többiek: autók buszok, kamionok, egyebek. Akik lehet, hogy nem is látnak meg időben...
Más: Gyulától meg elnézést, hogy észre sem vettem a Hűvösvölgyin.
-
Szia!! Mindig jobb ha lehányták mintha leszarták volna!!!
Köszönöm
Szívó 7 -12 kipufogó 12 - 17. MINDIG minden motort hidegen állítunk szelephezagok.
https://www.louis.de/en/rund-u...
Sziasztok!

Tudnátok mondani 93as 750hez szelephézag értéket? Hidegen vagy melegen kell nézni?
Köszönöm!
Rövidesen én is pontos kérelmet fogok küldeni a salgóbányai programra. A jövő héten a patajnettel is felveszem a kapcsolatot, így remélem mindkét helyen találkozunk!
Szia Zoli
Örülök, hogy feltetted a találkozó emlékeztetőt. Ami Salgóbányán lesz 2016 Július 22-24.
Mi ezúton jelentkezünk. No meg majd emailban is. 1 motor 2 személy Terveink szerint Faházaznánk. De ha kevés lesz a házikó akkor átadjuk távolabbról érkezőknek, és haza ugrunk a sátrunkért.
Péntekre Vacsorát kérnénk.
Szombatra meg Reggelit és Vacsorát.
Vasárnapra reggelit rendelünk.
A szombati napot nagy valószínűséggel motoros túrával töltjük. Sok sok, szép látnivaló közül lehet választani.
https://www.facebook.com/zsolt.bakos.378
A sörpörgő és egyéb programorra nem jelentkezünk. Ha csak nem duhajra isszuk magunkat.
Viszont az önjelölt sowder klubra, vagy is önjelölt humorista előadásra beneveznénk. Ha csak a többi színjózan motoros ki nem fütyül.
Addig is mindenkinek Minden jót kívánunk!
És találkozunk Julius 2-3-án Szelidi tónál. És Júli 22-24.-én Salgóbányán.
Sziasztok
Szelíditóra is készülünk. Bármelyik hétvégén is lesz. Úgy szervezzük, hogy ott tudjunk lenni. 1 motor 2 személy. viszünk sátrat is. De másra is nyitottak vagyunk.

Mi szombaton délután 18 órakor eldobtuk a szerszámokat és motorra szálltunk. (Nem szokott érdekelni az az időjárás. Van esőruhánk)
Majd Egertől zuhogó esőben motoroztunk a Tiszáig.
Esőruha ide, esőruha oda, azért valamennyire vizesek lettünk. A csizmám átázott, s térdemig felvezette a vizet. No és a csuklómnál, és a nyakamnál is befolyt rendesen. Hát nem volt melegünk.
Most kicsit még nyirkosak a ruháink. és arra várunk, hogy végre elálljon az eső és elindulhassunk haza felé. No de ez is hozzá tartozik a motorozás élményéhez. Csak a motort sajnálom. Sajnos úgy néz ki a sok krómos felület, mintha lehányták volna.
Sziasztok!

Blackiextől kérdeznék,őt elég tájékozottnak ismertem meg itt, de persze más is válaszolhat :)
xv 1100 viragom van. Lassan olaj csere, eddig yamalube 20w 50 4m volt benne, most kipróbálnék esetleg mást is,mit ajánlanál??
A motul 3000 20w 50 jó? Vagy van annál jobb is? Köszönöm!
Tisztelt Szelíd-tó résztvevők.
Az általam jelölt időpont nincs bebetonozva, a többség szava dönt. De. Egyenlőre a harminc napos időkép előrejelzése alapján jobbnak ígérkezik a 28 fokkal a július 2.-3., mint a rákövetkező hétvége július 9.-10. a nappal 22 fok; éjszaka 14 fok, sok felhővel, esővel.
A mai napra zord időjárás lett beígérve még tegnap is az északi országrészre, aztán egyenlőre egész kellemes, igy a várt felhőszakadás nélkül... Mondjuk ma is meg holnap is munkanap nekem, nem tudnék kirándulni úgy sem.
A másik oka ami a július első hétvégéje mellet szól, hogy júli 23.-ra szervezte a Zsoccca a Salgóbányát, így nincs olyan közel a két dátum.
A szállás foglalás Tamáséknak meg mindenkinek aki igényt tart rá:
Szelidi tó- Holdfény kemping szálló, Szelid, Kastély utca 1.
foglalás= E-mail: dti@patajnet.hu
Ez eddig is így volt, Robinzonon is meg Barcson is meg Arnóton (Parázs hacienda) is meg Salgón is hogy a motoros baráti találkozó magától értetődően autókkal, családtagokkal korlátlanul bővíthető! ettől még ugyanúgy motoros jamboree. A kemping is meg a strand is abszolút gyemekes családoknak való.
Örülök, ha minél többen leszünk.
Ha már a motorozás nem jött össze, a mai parkoló parádéra nincs kedve valakinek kijönni? (BNV 15-18-ig)
http://totalcar.hu/magazin/koz...
Kicsit sok volt a kocsiból de így sikerült.
Szia Laci! Az időképen csütörtök péntek még esős, de remélem szombat,vasárnap már jó idő lesz! Nálam a Viragos+egyéb bőven meglenne. 2 faház kéne meg, hogy miként foglalható. 3 éves gyermekáldásunk miatt mi úgy tudnánk mindketten motorral menni, ha a Brigi nővére kocsival jönne kocsival utánunk és hozná a gyerekeket(neki is van 2). Ha így lehetséges akkor szeretnénk ott lenni!
Sziasztok!
Bocs, hogy már megint kérdezősködök, de szeretném megkérdezn a hozzáértőktől, hogy a progresszív rúgónak mi a helyes beszerelési iránya az első telóban?
K.István, Jogo: köszönöm a segítséget.
Szia!!! Nem lehetne egy héttel halasztani mert pont akkor vagyok az asszonykámmal a Bakonyban????
Próbálom beilleszteni!
Most nem, de tavaly votunk úgy.
Júli 2-re motoros baráti összejövetelt terveztem, a Virago-s + egyéb! másmilyen motorral érkezőkkel: sörözéssel tábortűzzel ahogy szoktuk régebben. Mindenkit akivel már voltunk, meg aki új és csatlakozna és éppen nem külföldön nyaral, szívesen látunk.
Akkor is jól fogom érezni magam, ha rajtad kívül mindenki visszalép. Napfény, hideg sör vízpart ... már rossz nem lehet.
Megnéztem.
Nem néztem a köpönyeget. Mi a helyzet?
Laci, te a családot gondoltad hozni ?
Hát a szombati motorozási tervek egyenlőre bukásra állnak az időjárás miatt.
Aki a szelidi tón lenne velünk, annak a két ajánlott hétvége közül csak a másodikat, a július 2.-3.- it javasolnám.
Tudniilik a június 25.-én lesz a múzeumok éjszakája, így azt gondoltam sokunknak családi program, ami évek óta emlékezetes ismeretterjesztő nyári időtöltés.
Tehát akkor készüljünk a júli első hétvégéjére. Én nomád módra hálózsákkal készülök, Nálam hagyomány nyaranta néhány enyhe éjszakát a fűben aludni. de a tudomásom szerint bungaló és kőház, vizesblokk is van abban a kempingben.