Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sziasztok,

táskát nézek az 535-re és találtam egy aminek a méretei 50x30x20. Szerintetek ez a méret optimális a motorra?
Gyönyörű helyen lesz az egyszer biztos, nekünk viszont akkor lesz a Nagy Déli Cowboy,indián és trapper találkozó ,röviden WILDKOMLÓS .
http://kapszli.hu/31888/
Kedves brum
A július első hétvégéjét találtam alkalmasnak, amely a második és harmadik napja a nevezett hónapnak,
mivel sokunknak megfelelt, már akinek egyéb irányú terveivel nem ütközött:
( 1. hétvégi munkavégzés, - nekm például ennél a pontnál már rezgett a léc, de hárítottam;
2. előre lefoglalt utazás tengerpartra
3. vagy mittudomén,)
és szívesen töltene egy laza hétvégét baráti társaságban, kempingezve strandolva a közeli vízparton, lángost meg hekket rendelve a büfében, persze hideg sörrel, este tábortűz mellett sóhajtozva a világ történésein, motoros rémtörténetekkel kábítva többieket, akkor te / ti is tiszteljetek meg minket a részvételetekkel, autón vagy motoron, sátorral vagy szállásfoglalással.
Egy mondatban ennyi.
Terv szerint jövő hétvége lenne.
Üdv.Virago sportsterem van,esetleg tudja valaki hogy összbe mennyi liter a 2 tank?Mikor a szivattyú hangosan dolgozik(nem rángat vagy erőtlen) ,a kormányon levő kapcsolót átkapcsolom és uzsgyi tovább.Semmi manuális csap.Mióta nálam van nem mertem még kipróbálni mennyi az annyi a tolásig,hosszabb útra mindig be van készítve egy műnyanya kanna merevítésnek az egyik oldaltáskába .
Ja és figyelni kell a km.számlálót :)
Nekem mikor durrogni, erőtlenedni kezdett már Pusztaföldvár felé félúton akkor ment még három km-t a szépség majd lehörgött. Paszta Béla barátom adott egy lityit amivel haza vitorláztam és másnap bevett még 10-et .... Tanulság : kemény sport a motor tologatás ,de legalább addig sem eszik és közben megcsodálhatják a falubéli ivóba tartó "földművesek."-,és útközben számolgatják ,hogy mennyi ilyen motor árát itták el már. :)
Sziasztok!! A szelidi- tóról van valami konkrétum??? Szeretnék ott lenni és hozzá kell igazítanom a családhoz. Szóval van fix dátum vagy még formálódik???
Korrekt mint mindig! Más. Tegnap lefoglaltam a szállást a holdfényben. Mi megyünk.
Bezony,!!! és ezt annakidején kiemelten meg is köszöntem nektek!
bemásolom :

Üdv Mindenkinek
Hát szerencsésen baj nélkül megérkeztünk, szép kis hegyen völgyön kanyar kerekedett majdnem dupla kilométerrel mint terveztem. át csavarogtunk szlovák területre is, Letkésnél vissza onnan meg a kemencei fogadó felé, ebéd után az erdei hegyitúra kanyarokkal. Kis malőr csak bejött nekem katalinpusztánál, egy alattomos elektromos gebasz: kisült bizti meg csatlakozó kontakt.
Köszönöm a társak segítőkészségét, /katana750 meg debreczi71/mert bizony tolni is segítettek pár száz métert emelkedőnek. Váctól meg simán bírta az utat hazáig. Biztos lettünk volna többen is, ha a háztáji munkálatok engedik a többieknek. Rendőr sem volt, csak itt-ott trafiztak.
Királyi többesben Lacikám! Tologattuk!!!
Ezt nem szokásom kipróbálni! Amint durrogni, erőtlenedni kezd átkapcsolom tartalékra mindkét csapot és a legrövidebb úton irányt veszek egy benzinkút felé. 10km volt a legtöbb amit mentem tartalékon, akkor 9,96 liter ment a 12es tankba. Megjegyeztem örökre. Általában 170-175km körül kezdi kérni a tartalékot ezért meg is lepődtem amikor szombaton Agárdon,100m-el a Mol előtt 153km-nél bedurrogott. Kicsit hamar volt, aztán eszembe jutott, hogy előtte csak BP. volt igazi dugóban előre vágtatós gyorsulgatással, így 6 liter/100km. fölé ment kicsit a fogyasztás. Normál esetben 5,2-5,3 a fogyasztása a 750esnek(az enyémnek).
Jó reggelt kívánok! Szerintem bosszantásképpen tették oda direkt . Hogy ne legyen olyan nagy az öröm! Mert nem tudok más indokot elképzelni.
Tisztelt Tuco
Never mind.../sose bánd/ ahogy az orosz mondja.
Előfordult már velem is. Van, hogy kicentiztem a még megtehető távot, aztán az előzgetések, gázfröccsök, a tötymörgés a belvárosban felül írták a becslést. Kb. fél km-t toltam hazáig, de mindenkire olyan gorombán néztem, hogy nem merték megkockáztatni a gúnyos mosolyt.
De éppen tavaly tologattam a motorom országúton, emelkedőn a börzsönyi túrán a biztosíték kontakthibája miatt.
Ha jól emlékszem az éppen agyonajnározott sztárfotballistánknak (Dzs.B.) 2-3 éve az Erzsébet hídon fogyott el a benzinje a csilivili autójából, úgyhogy előfordulhat bárkivel.
Elektro-motornak reflektálva: Valaki hozzáértő elmagyarázhatná, hogy azt a benzinelzárót az 535-ön mi is indokolta a hátsó kerék előtt lent, mert én is csak a műszaki rajzot böngészgetve találtam rá, évekkel ezelőtt, de azóta sem volt szükség a használatára.
Ha mindenáron edzeni akarsz, választhattál volna valami fotogénebb megoldást! Motoros barátomnak 535-öse van, és négy év után talált rajta egy eddig rejtett benzincsapot!! Eddig azt sem tudta , hogy az van.
Üdv. Nagy a világegyetem :)
Urak ! XV750 -el tartalék állásban Ti még kb. hány km-t tudtok elporoszkálni ? Az enyém ma az utolsó két km-en abszolút semmit nem fogyasztott benzinből ,szinte hihetetlen de még hangja sem volt /ahogy toltam /
Egész úton hazafelé azon gondolkodám,-miként voltam akkora ökör,hogy nem tettem bele elég benyát . Nem baj,ennyi boldog mosolygós földművest nem láttam mostanában mint ezen a szép estén.... :) :)
Üdv mindenkinek.Van még hely a "virág"-o ágyásban?
Nem szednek le . Vitesd el magad a Tesco parkolóba mint utas ott meg gyakorolhatsz nyári estéken félreeső helyen szerintem. Vigyél pet palackokat bójának .
Sziasztok, köszönöm szépen! :) Remélem lesz alkalom majd egy közös gurulásra valamikor, a jogsi július közepén kerül kézhez várhatóan. Feltéve, ha addig nem szednek le róla a rendőr urak, nehéz csak a garázsban nézegetni.. :)
Szia! Gratulálok a motorhoz! Szerintem nagyon jól néz ki és a hangja se kutya. Sok-sok jó élményben gazdag motorozást kívánok!
Kedves sovzsolt
Igazán mutatós gép, távolról emlékeztet a gyári formákra, (azért nehogy fanyalgásnak vedd,) tényleg egyedi átépítésű, de ügyes munka.
Gratulálok. Üdv a táborunkban.
Szép darab, gratulálok! Balesetmentes kilométereket vele!
Pénteken csatlakoztam a viragosok táborához ezzel a gyönyörű xv535-el.
http://youtu.be/FxR4ZVSDU_Y
Igen. Akár menyire is felkészült és óvatos vagy, az is csak 50%. Vasárnap hazafelé, Egerbakta, és Pétervására közötti kanyargós szakaszon az egyik kanyar közepén (90Km/h) két autó jött velünk szemben. Előzött a marha kanyarban. Vészfék, (Nem blokkoló) cidrizett alattunk a motor, mert közben húztam le az útpadka felé is. Valahogy elfértünk hárman egy vonalban. Ma sem tudom, hogy, hogy. A bolond meg intett, hogy elnézést. "-A K anyádtól kérjél elnézést, ha szétkenődünk a szélvédődön, vagy beestünk az árokba 90-nel."
Mindegy valahogy megúsztuk. Még ma sem értem hogy miként. Közvetlenül utána remegett kezem lábam, meg vonalkódos lett a gatya. S azon gondolkoztam, hogy biztos, hogy megúsztuk-e. Vagy csak a lelkünk motorozik tovább a testünk meg esetleg már ott fekszik kiterítve.
Bea meg csak arra lett figyelmes, hogy veszettül fékezünk meg furcsán mozog alattunk a motor. Mivel ép a tájban gyönyörködött.
De egyben majdnem biztos vagyok, hogy ha egyszer fellök egy barom, s utána fel tudok kelni, s nem sokkal erősebb az autós. Akkor kiszedem a kocsiból és nyomatékosítom azt az ajánlatomat, hogy máskor jobban figyeljen a motorosokra.
Aztán , ha bíróságra kerül a dolog, akkor meg azzal védekezem, hogy a fájdalom miatt, amit az esés okozott elborult az agyam, és nem is tudtam, hogy mit cselekszem. Sőt nem is emlékezek az esés utáni néhány percre.
Sőt ismerek olyan ügyvédet is aki ezzel fel is tud mentetni is. Bár lehet, hogy rámenne a motorom ára is.
Hát ha esőben egy tehén szaros szakaszon mész, az is előfordulhat.