Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Tehát én még olyan komoly rendőri jelenlétet még nem láttam mint ott volt,pedig sem Barca meccs sem egyéb nem volt . Minden kereszteződésben állt egy-autójuk általában a "P Motos " motor parkolókban ,a kereszteződések közt pedig egy motoros járőr pöfögött szép komótosan egy enduróval 25-35 km/h ,folyamatosan az embereket figyelve .A járdán gyalogos járőrök segítettek bármiben ha kellett ÉS !!! -mégis olyan érzésem volt mintha ott sem lennének egyáltalán nem zavart, ,hogy olyan komoly a rendőri jelenlét SŐT nagy biztonságérzetet ad. Valahogy másképp működnek :) -és Ők nem bujkálnak.
Valahogy minden másképp működik és nagyon jól.
Nincs tőlük az az érzés ha meglátom,hogy B+ ezek mit akarnak.. miért állított meg csak megyek a dolgomra, mert meg sem állít ,de ha valaki lop vagy nem úgy viselkedik ahogy elvárják egy kulturált országban ahol a a turistákból élnek,és a vendég szent , ott bizony határozottan és komolyan fellépnek .De ha négyen ültök egy robogón csak mosolygott :) Mielőtt bárki félreértene kell a jelenlét ,csak a szlogent van ahol másképp értelmezik.
Barca tényleg jó hely. Nem csodálom, hogy a Katalánok jó része függetlenségre vágyik! Évente kb 12 milliárd euróval többet fizetnek be a nagy zsákba, mint amennyit visszakapnak a madridi kormánytól. Ekkora plusszal komoly népjóléti intézkedéseket lehetne tenni, bár most is jól élnek. Egyébként a mediterrániumban mindenhol sokkal jobban odafigyelnek a motorosokra mint mifelénk. A rendőrség meg azért van, hogy az eltartói nyugalmára ügyeljen. Nálunk a lényeg a sebességmérés! Illetve mi csak ezt látjuk. A komcsik nem voltak mindenben hülyék. A "kék fény" pont a bűnözők elfogására fókuszált és a nép nem is elmélkedett azon, hogy mire is való a yard! Pedig a fő feladat a rendszer védelme volt. Ma úgy tűnik, hogy a közlekedésiek bevételeivel akarják finanszírozni a bűnügyiek költségeit! Talán a totoalcarnál olvastam, hogy a véda ellenére sem csökkentek a balesetek. Viszont sok péznt hozott(hoz)! Ez is valami.
Szia Zsolti! Mi van mostanában nálatok? Állandóan azt mondja a tv-rádió, hogy tarjánban a legszarabb a levegő. Teli van a környéketek erdővel, ott kéne a legjobbnak lenni! Ipari tevékenység alig van. Szeméttel fűt a nép? (egy bizonyos része?) Látom a Zoli egy hengerrel többet akar, meg lesz megint összejövetel Salgóbányán! Asszem mi megint megyünk! Jó lenne motorral, de a gyerek is olyan jól érezte magát, hogy őt is vinni kell. A Szelidi-tóhoz is el kéne menni a nyáron megint! Szóval terv az van bőven.
Ez így van ,azonnal feltűnik ,hogy magyar utakon járunk ,a többire később jön rá az ember . Amíg kint voltál addig nem láttál kátyút, szemetet, gazt , legyet, c.gányt és bokorban vagy kint felejtett tábla közelében bujkálókat . majdnem bujálkodókat írtam :) / Külföldön konkrétan SEHOL nem állítanak meg akár 2000 km után sem.
Egyébként a motorosok Mekkája szerintem Barcelona ,minden sarki fordulónál, útkereszteződésnél motoros parkolók !!! " P MOTOS " Itt nem is láttam !!! Rengeteg ember motorozik férfiak ,nők egyaránt ,munkába ,vásárolni komoly robogókkal ,tengerpartra és csavarogni nagy motorokkal . A motorost nem akarják eltaposni,lelökni ,likvidálni,kivégezni . Beengedik elengedik,helyet hagynak neki . Van hová fejlődni ,mindig is megvolt az a -30 év. Lányom kint dolgozik egy síparadicsomban nem messze Lichtensteintől és amit mond meg az átküldött fotókon zongorázni lehet a különbséget .
Hát igen, részben. A festői táj, és a tükör sima utak igaz. Még az ötödrendű utak is tökéletesek voltak. Mikor haza értünk onnan tudtam, hogy már Magyar területen vagyunk, hogy a piros, főúton elkezdet ugrálni a kezemben a kormány, s néha leütött a teló. No meg az emberek lefelé görbülő szája is elárulta. Kint mindenki mosolygott.
Nyár közepén a 25 fok, nem mindenhol jött be. Rojtéban a (sátras fotó) este mikor megérkeztünk 12 fok, volt reggelre meg csak kettő. Hát valahogy az éjszaka folyamán ránk került szinte az összes ruhánk. Legalább is az alsó ruházatunk. Pedig klassz hálózsákunk van. És ott kezdődött emelkedni az út. 2000 méter felet valahogy sehol nem volt melegünk. De azért fázni sem fáztunk igazán.
Nagyon szuper volt az egész. Mostanában gyűjtögetünk, hogy újra mehessünk egy hasonlóra.
Festői tájak ,tükörsima utak ,tökéletes idő 25 fok :)
Nekünk bármelyik hétvége jó.
S ha csak nem lesznek fagyok akkor idén is motorral és sátorral megyünk. S az lenne igazi, ha most is egy olyan nagy túrát zárhatnánk le vele mint akkor. Osztrák, Német, Francia, Olasz Alpok, Szlovénia kör.
Röviden fotókban a 14-es túra. Arnóton a vége.
Nem tudom, hogy az a motor, amit kinéztél menyibe kerül, de láttad már ezeket a hirdetéseket?
Motoros időben örömmel mennék veled motornézőbe!

http://www.kepesmotor.hu/yamaha-chopper_cruiser/&o=&st=&np=&mp=&nc=750&mc=1200&ny=&my=

https://www.hasznaltauto.hu/talalatilista/motor/2G4ZLGWHH7HWDGMCKS8HZ8GEC8W92M93Q8C73T741IULG3K2CO51QLIJA2KQA6KQ8WMZJU53UZKS18ZD7IAZ7IFGH7UI81J1OD8FAGGZGGU53WD8HEHK3EF6W0ZIKZYALQQEECY44R2SCI3YOJR8G14723G0USEJMJ9R71W4JHUL5K8DZ2SATGJP07TSPWJ23TP8S6YS4KDEPD/page1
Szia Zoli.
Csütörtökön a telefonos kérdésed közben nem igazán volt módom átgondolni.
Tehát: Nem ártana, ha belinkelnéd a hirdetést, és hogy mit lehet még tudni róla? Ha Hollandiából származik akkor, nem árt tudni, hogy merről is. A tengerparti motorokkal vigyázni érdemes. A sós levegő, káros hatásai miatt.
1. Elbeszélgetsz a tulajjal. Ha tulaj ott sincs, vagy nem ő használta már régóta, akkor gyanús. Ha a tulaj szimpi, és elmondása szerint gondos gazda volt, és mindent idejében megadott a motorjának az már jó kezdet.
2. Motor szemrevételezése. Ha minden csillog, villog, és a csukló, mozgó alkatrészek szárazak, zsírmentesek. Akkor az már gyanús. Hogy csak eladásra lett kiglancolva.
3. Ha indítás előtt is már meleg a motor, az is gyanús lehet. Miért melegítette neked elő? Lényeges, hogy hideg motornál is könnyen induljon.
4. Amikor mész vele, elengeded a kormányt. Ha gond nélkül egyenesen gurul akkor rendben lehet a váz.
5. A motor járása elég hangos. Mivel léghűtéses. Gyorsításkor, mivel nagy a nyomaték, olyan 160-ig tol mint a veszedelem.
Hát én első nekifutásra ennyit tudok hozzá fűzni egyenlőre. De tőlem vannak itt olyanok is akik sokkal jobban értenek a Virágóhoz. Biztos írnak még ide neked sok jó tanácsot.
Csak azt sajnálom, hogy nincs motoros idő, hogy motorral tudnánk elmenni megnézegetni a motorokat.
Sziasztok . Keresek xv 750 blokkot üreset , rosszat , sérültet bàrmilyet . Próbamotornak kell méretek miatt .
Egy 1996-os xv 750-es megvételét fontolgatom, de nem ismerem ezt a típust.Nagyon megköszönném, ha leírnátok, mire (milyen jelekre, hangokra ) kell figyelni a vétel előtt, hogy ne fürödjek be vele.
Mindenkit szeretettel látok!
Szevasztok! Akit érdekel a salgóbányai találkozó július 7-9. között lesz. Jelentkezés július 3-ig a smbt.st@gmail címen lehet úgy mint eddig.
Egyébként a hétvégén elő vettem a motort!! .
Ki mentem vele a benzin ⛽ kútra, pótoltam a télen kijáratott benzint....
Aztán könnyes
Sziasztok!
"Idegenek"? Beférnek??
Örülök Gyula, hogy most nem akarod kihagyni! Valami csoda folytán a Brigi ezeket a dátumokat jelölte megy szabinak év elején a munkahelyén. 2017 július 08-15-22.
Ennyire már nem emlékszem, de akkor nem akartam motoros közösségbe menni mert nem volt motorom. Utólag olvasva azért megbántam kicsit.
De most van és mennék.
Az esofelhok miatt csak zsocca jött motorral. Jó hangulat volt. Asszony mindig emlegeti.
Nekem teljesen mindegy melyik hétvége. Mindenképp ott akarnák lenni, a multkoriból kimaradtam (motorhiány miatt ).
Remélem minnél többen összejövünk. Természetesen kaját állom ahogy az üdítőket is. Csak innivalót hozzátok amit szívesen megiszunk.
Satorhely kb 20-25 sátornak elég.
Addig meg úgy is beszélünk.
Alig bírok várni.
Holnap 27
https://www.hasznaltauto.hu/motor/suzuki/suzuki_gs_750_d-10629817 . Vélemény? :)
Tisztelt fórumtársak! Ugyan nem én vagyok a mérvadó, de nekem csak a két korábbi(07 15-22) dátum lenne jó, mert utána megyünk az évi "rendes" görögországi nyaralásra! Tehát közvélemény kutatás indul! Mikor üdvözöljük távoli Petrográdban (éppen 24°c levegő hőmérséklete) senyvedő honfi és fórumtársunkat a nyári hazalátogatás alkalmával? Jocó barátomék Florida másik oldalán 28 fokban dőzsölnek(fene a jó dolgukat).
Oksa. Hívom ma este.