Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hogy nem neki valo, az a masodik kilometernel kiderult, amikor nekiallt panaszkodni, mennyire mas a nagy sornegyhez kepest. :D
Most akkor oszi ennyire szar motort vett vagy igy belenyult. Edetleg nem.nekivaló.... 😆
Magadnak köszönd, te javítottad meg. Én csak virtuális ujjam segítségével rámutattam a logikus hibaforrásra.
Bocsi! elfelejtettem megköszönni! Végre újra dübörög a motor! :) Köszönöm!!!
Amúgy lehet rajta rövidíteni. Egy rugó összehúzó szerszámmal össze kell nyomni a rugót, az alsó szem lecsavarozható.
A menetes szakaszt megméred, azt kell tovább metszeni, majd az eredeti hosszúságúra vágni ismét.

Ugyanakkor elég macerás, mert nehéz a csillapító rudat elforgás ellen biztosítani a menetmetszéshez, megkarcolni meg nem lenne jó ötlet.
Lehet jobban jársz, ha ezt elsütöd vaterán / FB marketplace-en / jófogáson és kerítesz egy méretest - vagy hozzászoksz az extra rugóúthoz.
Ott a tetejenel a ket gyuru. Aaz also, szelesebb osszebbnyomja a rugot (elofeszites), a masik a tetejen pedig ennek a biztositoja (mint egy kontraanya).
Allits rajta, a kepeken a leglagyabb beallitason van!
Pici update XV250 derékpanaszok ügyében:
Végül kicseréltem a kormányt is és a hátsó gátlót is.
A kormánycsere fantasztikus, nem gondoltam hogy az a pár centi illetve fok ilyen drámai változást hoz, sokkal komfortosabb, ergonómikusabb a kezelés, illetve biztosabbnak is érzem a kormányzást.
(nem utolsó sorban, egész jól is áll a gépnek)

A hátsó gátlóból sajnos a kis kínai 320mm-est küldött 300-as helyett, még vizsgálom hogy tudok-e rajt rövidíteni.
Viccesen magas lett a hátulja :)
Továbbá, ez nagyon "felkoppanós" lett, sokkal kisebb úthibákon is teljesen beül.
Utánaolvastam, állítólag a kis kínai szeret spórolni az olajtöltettel (mind mennyiség mind minőség tekintetében), valamint a gáztöltet is rapszodikus, hol van, hol nincs, nem is egyforma, szóval a szétszedést itt sem úszom meg, mint a daciánál :)))
De legalább szerelhető, a gyárival ellentétben.

Köszönöm a tippeket, javaslatokat!
Mondjuk pont nem ide akartam irni.
De egy allitolag csak gyari kupgorgos cucc.
Hat, tenyleg nem hangzik valami jol.
Ettol az arkategoriatol az egyszeri fogyaszto tobbet varna.
Ja,es oszinak megkotlott a hatso kerekcsapagy a KTM-en.
Idezem,
"Nem, draga,
Szar motor!!!!"
A mai mérnökök tudását nekem nem lenne tisztességes véleményezni, mert egyrészt nem is vagyok az, nem is értek hozzá, és hát nincs is összehasonlítási alapom.
Aki szerel és látja a mát és a tegnapot az tud ilyenről beszélni, én a stílus és a benne szereplő részletek alapján eldöntöm, hogy hihető-e az állításai. Itt sok okos emberrel találkoztam virtuálisan, sőt egynémely esetben olyant is olvastam, amit lehet, máshol el sem hinném.

De mivel és még a mai mérnöknél is hülyébb vagyok a motorok működésével kapcsolatban, és ha azt a tudást megfelezem még akkor is, így még mindig a szükség arra visz rá, hogy elfogadjam amit csinálnak.
Egy nem túl régóta termelő gyár motorját nem választom, résben azért, amit leírsz. A nagy múltú gyárban is problémás fiatal mérnökök dolgoznak, de talán pont az előző évtizedekben legyártott szó szerinti milliónyi motor tapasztalata talán pótolja a gyakorlatlan mérnöki tudást.
Ez a bizalom a részemről.
Á, ha odáig fajul a dolog, hogy már nem bírom átemelni a lábam a V2 felett, maximum nagyrobogó lesz belőle. De amíg megvan a tíz ujjam és meg tudom fogni a szerszámot, csak olyan konstrukciót veszek, amit meg tudok javítani - ha kell, az út szélén.

Nehéz lenne sablont húzni a "chopperesekre", mert sokfélét ismerek. A kapuzárási pániktól vezérelt kormányhínáros-sasfejes mandrótól a merevvázas Harley-hoz ragaszkodó "rakományvallásos" fanatikuson át a villantós pénzesproliig.
Sohase mond, hogy sohase!

:-)

Aki mást keres a motorozásban, mint a haladás közben nézelődést, annak tényleg nem ez lehet az ideális.
Habár... nálam a chopperes és az a Hondás majdnem ugyanaz a kategória, max. a használt eszköz másságában látok eltérést.
És ez vagy igaz, vagy rosszul ismerem azokat, akik chopperrel motoroznak.
Na, a tobb fokozat atugrasa az ismeros :)
"én jellemzően bízom a gyárak mérnökei által megálmodott dolgokban, ez legyen gyártási folyamat, működés, bármi."
Ha sokat olvastál tölem, akkor olyanról is beszámoltam, hogy mekkora szakmai, tudásbeli hiányosságokkal küzdenek ma már a fejlesztési csoportok, gyártómérnökök, szerszámtervezök. Kina meg a rossz anyagválasztással, türések falvastagságok szerepével teszi tönkre a még müködö dolgokat (persze némi fejlödés látható, de kisebb kockázatu területeken a termékeik csapnivalók. Pl kerékpár pedál koppintás tök jól sikerült, csak a hajtókar felöl hagyták ki a csapágyak minimális szennyezés elleni védelmét.)

Ez a kuplung nélküli váltás készsége elönyös régen, ha elszakadt a kuplungbovden, akkor is haza tudtál evickélni a motorral pl. Kb hasonló készség, mint hogy fokozat váltáskor oda emeled, vagy ejted a motor fordulatszámot ahol az új fokozat esetében forogna annál a sebességnél.
Nyilván üzemszerüen kuplung nélkül váltva biztos más lesz a váltó élettartama, ha azonos személy vezetné különféleképpen. De azt is érdemes megemlítni, hogy a rossz kuplunghasználat (hosszan, magas fordulaton csusztatás, ...), meghibásodott kuplung (beverödött kuplungkosár, feltükrösödött, megégett laméllák, ...) szintén gyorsan vágják a fát a váltó alatt.

...és akkor arról nem is beszéltünk, hogy pl kimélve a kuplungszerkezetet, egy kuplungolásra 2-3-fokozatot is lehet váltani, mert picit túlhuzatva pl az alsóbb fokozatot, már simán beleér a 2-vel felette levö használható tartományába. De ezeket is helyzete válogatja... Pl autónál is, a pályára felhajtáskor 3.ban leforgatom hogy legalább 90-100-at elérjem, és utána már 5.be teszem. Vagy a gsx 1400-nél is, ha gyorsat akartam elözni, akkor 6-ból ment vissza 3.-ba egy kuplungolással, felhozva a motor fordulatszámot a 3.fokozst azon haladási szebességéhez. Aztán ilyenkor meg is nyilik a csillagkapu... ;)
Jó, hát nem én vagyok/leszek annak a célközönsége. :)
Mivel sokat olvastam tőled, és ezt években mondom, készséggel elhiszem neked, amit állítasz.
Amit azért megemlítenék, az az, hogy én jellemzően bízom a gyárak mérnökei által megálmodott dolgokban, ez legyen gyártási folyamat, működés, bármi. Ebből kifolyólag én úgy gondolom, hogy ha a kuplungot odatették, annak oka van.
Azt nem kétlem, hogy működik az- és úgy ahogy leírod (speciel én még egyszer sem próbáltam ki a kuplung nélküli váltást), de azt vallom (nem állítom, hanem csak vallom), hogy mivel nem versenyzek, az a mondjuk egy másodperc vagy kevesebb időm mindig van váltásonként, ezért inkább használom, amiért az ott van.
De ez csak én vagyok, és ez csak egy vélemény. Az igazság ettől eltérhet.
Igazat adnék neked, de kivételesen és csak az említett Hondáról beszélve, pontosabban annak a váltójáról nem lehet rosszat olvasni. Annyit lehet, hogy nem megy el, mint egy jobban sikerült autó, de a jellemző motor futásteljesítményt az olvasatom szerint többszörösen túlszárnyalja a probléma nélkül megtett kilométerek száma.
Nincs a kuplung nelkuli valtassal nagy gond a tolokerekes valtoknal, csap feszited picit a valtokart, es kozben veszed el a gazt. Mikor tehermentesul a valto, akkor a valtomechanikaban elofeszitett rugo elkezdi atpoccinteni a kovetkezo fokozatba, te meg ezt a labaddalberezve, befejezed a valtasi mozdulatot. Kb ugyan az tortenik mint a kuplungolaskor. A lenyeg, hogy a hajtas tehermentes legyen, igy nincs a feluleteket osszeszorito ero- nincs rendellenes kopas sem. A gyorsvaltok eseteben ezt vagy gyujtas vagy uzemanyag befecskendezes megszakitasaval erik el.
Nyilvan ha valaki antitalentum, az meg a kuplunggal is hazavagja a valtot…
Elrettentesul, megtartottam egy olyan gsxr 1100 valtot, amibol, nem tudtam egyetlen fokozatot sem felhasznalni, mert ugy szetrugtak. Az egy allatorvosi lò. Az osszes lehetseges valtohiba megtalalhato a cuccon…
Ettől még természetesen a te magyarázatod is érvényes, sőt, logikus is.
Akkor felveszem ezt is a lehetosegek listajara. ;)
Hát... Én fázom ezektől az agyonkomplikált megoldásoktól. Ha automata, akkor maradnék a CVT-nél. Robotizált váltót autóban sem szeretnék birtokolni.
Nincs annyi plusz számomra a DCT mellett, ami egy esetleges meghibásodás esetén ellensúlyozná a CVT egyetlen hátrányát, a "gumiszalag" effektusát.
Ültem már Honda NC 750 XD-n, az ugye "robotizált" váltó, tulajdonképpen semmi rosszat nem mondhatok róla. A motor egyik feelingje a váltó használata, de aki (én is ezen az úton járok, csak nem ilyen messze) tulajdonképpen csak két keréken akar eljutni valahová, annak ez jó választás. Van benne manuális váltó, amit nem kézzel rúgok, de azért nem engedi korlátlanul szabadjára a fantáziáját a sofőrnek (manuálban sem engedi szétforgatni, ha úgy gondolja, manuálban is elkapcsol bizonyos fordulatszámhatáron kívül).
A CVT maradjon meg a szó szerinti robogóknak.
Felfelé szeretem, sokkal simább soxor mint kuplunggal