Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sziasztok! Nagyon régen nem szólaltam már meg a fórumon,mivel már nem virago-val motorozok./nagyon szerettem/ de minden nap a gép bekapcsolásakor első dolgom,hogy elolvassam a napi hozzászólásaitokat. Ami most mégis írásra késztet az Brumeszkosz politikai megnyilvánulásai. Nagyon tisztelem segítőkészségét, önzetlenségét, ahogyan a fórumtagoknak szerelési gondjaiban és ebay vásárlásaiknál segít. Nem értem viszont állandó kormányellenes kirohanásait. Nem védeni akarom a FIDESZ-t, de a rabló, tolvaj jelzők sokkal inkább a szoc. kormányra és annak jeles képviselőire húzható rá. Nem a jobboldal adta el és rabolta szét az országot! Bocs,hogy beleszóltam a dolgaitokba. Széles utat!
A honvédség mindig is a mindenkori kormánynak volt, van alárendelve.
Csak, hogy tizede sincs már meg annak ami a múlt rendszerben volt. S a maradéknak a 75%-a meg kint bohóckodik valahol külföldön. (Irak, afganisztán, stb.)
Teljesen deminilatizárt ország vagyunk. Ezért is tudnak nálunk garázdálkodni a bankok. A politikusaink meg ugrálhatnak ahogy akarnak. Nincs súlya a szavuknak. Se katonai, se gazdasági hatalmunk nincs. Albérlők vagyunk a saját országunkban. Az albérleti díjunkat meg úgy nevezik, hogy állam adósság törlesztő részlet. S ezt a részleteket is úgy emelgeti az IMF, mint a kisemberek ingatlan törlesztő részletét.
A Kisembereket folyamatosan hülyének nézik. A Legrosszabb állatfaj a politikus. Pártállástól függetlenül. Én nagyon parányi különbséget látok közöttük.
De az időjárást nem hiszem, hogy bármilyen ember is betudná fojásolni. Ez csak egy újabb alkalom a szardobálásra. Ennél jobban már nem tudom, hogy lehetett volna tájékoztatni. Még a vízcsapból is az ítélet idő folyt.
A Mentéseket, hogy lehetett volna hatékonyabban csinálni?
Szerinted mit kellet volna csinálniuk.
Mindenkit főbelőni aki a figyelmeztetés ellenére elindult.
Én sokszor nem értelek téged. Kevés olyan embert ismerek aki ennyire csőlátó. Menyit fizetnek neked ezért?
Az okf.n "bazdmeggyurkának" hívják és mindenki retteg tőle! Egy visszamaradt szoci aki katonásdit játszik az utolsó takarítóval is! 2 éve volt "szerencsém" mellette motorozni a tűzoltó megemlékezésen! Mint ne mondjak ott is éreztette a felsőbbrendűségét! A Gojosok segítője elküldte oda ahova való!
Sajnálom az egyik helyettesét! akivel együtt melóztam!
Tegnap "tábornok úr"-nak titulálta az Óbersovszki(y). Be is szarok!
De inkább motorozzunk! Az szebb jobb és szórakoztatóbb!
Messzemenőkig egyet értek! A Tűzoltókat is hagyhatnák hiszen a leggyorsabban mozgó segítségnyújtó szerv!
Üdv mindenkinek! Tűzoltó voltam 23 évig és most is azt nyomom szolgálati járandóságosként! Csak annyit hogy a katasztrófa védelemnek nincs végrehajtó személyzete a tűzoltókon kívűl mióta a polgárvédelem átalakult! A Bakondi "űr" meg elmehet a p... ba! Egy határőr tiszt irányít olyan dolgot , és tönkretett , amihez egy fabatkát sem ért ! Le nullázott egy 150 éves múlttal rendelkező szervezetet! Semmi féle képzettsége nincs ezzel kapcsolatban! A média is lelmehet utána mert a neten hamarabb értesült az ember mindenről!
A Tek.sek meg akkor mehettek ki a terepre mikor a viktorka engedélyezte! A hivatásos hadsereg szintén engedélyre várt!
Tisztelt brumeszkosz
Ha még nem stoppolta le senki eddig, nekem kell.
Azért nem tudom van-e jelentkező mert még nem olvastam tovább
megyek a mailcímedre.
Sziasztok!
Én személy szerint ha eljutok oda, hogy most már elrakom a motort télre, az akkut benne hagyom és rá a csepptöltőt, de a benzint az úszóházakból a virgácsnál és a dragnál is teljesen leeresztem. Amióta bio származékokkal kell keverni az üzemanyagokat, akár a benzinben, akár a gázolajban különféle gombák, baktérium tenyészetek képződnek és tökéletesen el tudják dugítani a fúvókákat.
Hát irigylem a cégedet, az ilyen gazdasági helyzet elég ritka.
A PTSZ-eket épp ki akarták vonni, de a 2006-os árvíznél kiderült, hogy nincs másunk, ami megfelelő a mocsaras területeken.

Amúgy nem lenne baj a katasztrófavédelem centralizálása, de számomra kiderült, hogy ez így nagyon lassú...
Amíg ólmozták a benzint, nem volt ennyi probléma a hosszabb állások után. Régebben inkább a inkább a vízkicsapódás okozott bajt.
Ezt a baromságot én sem értem. Mi az,hogy a honvédség alá van rendelve bárkinek is? Mondjuk a vkf. nek. az ok. Régen ilyen helyzetben egyből a honvédséget riasztották oszt mentek csinálták. A T72 nél semmi sem biztosabb,hogy kihúzza az elakadt kamiont. Nem akarnak erős honvédséget a politikusok,hogy miért azt inkább ne taglaljuk. Csak mutassuk kifelé,hogy megyünk mi mindenhova békefentartani. Operetthadsereg.
Hello!

Sajnos hosszú állás alatt nagyon komoly kacsapodások keletkeznek az üzemanyagrendszerben. Nem hogy a az "minimális nyomáskülönbség", de sokszor sűrített levegő sem hozza ki a lerakodásokat a fúvókákon. általában ultrahangos tisztással tudnak segíteni rajta, de ez nincs mindenhol. Vegyszer sem nagyon ismert ami leszedné. Bár mindenhol azt tanultuk hogy ne birizgáljuk a fúvókák kalibrált furatait, de sokszor a mechanikus eltávolításon kívül nem nagyon van más lehetőség. Ekkor viszont érdemes valami puha anyagot használni, ami azért nem szántja fel a furatok oldalát.

Néhányan akik korábban E85-öt használtak (etanol) azt mondogatták, hogy makulátlan tiszta lesz tőle az üzemanyagrendszer, lehet érdemes lenne "elárasztani" a karbikat, állni hagyni, aztán tesztelni... Ha eredményt hoz akkor az első pár tanknál hozzá lehet keverni 1-2 litert az üzemanyaghoz, az max 1-2 % -al szegényíti a beállítást.
Problémák szerintem:
- egy autópálya üzemeltetésével kapcsolatban - a történtek alapján - nincs rendes kimenekítési terv, ami megfelelő szakaszokra osztja,
-500-1000 méterenként az elválasztó zóna átjárhatósága nincs megoldva,
- nem lehetett lezárni az autópályát, ment fel rá, boldog boldogtalan,
- nincs tájékoztatási rendszer, ami alapján a fent közlekedők még dönthetnek, maradnak, vagy lemennek,
- a katasztrófahelyzetet az alapján hirdetik ki, miután sopánkodnak egymás között, mennyi lesz a túlóradíj, ha visszarendelik az állományt ünnepnapon (mondjuk nem tudom mit sopánkodnak, úgysem fizetik ki)
- az sms elküldésénél nagyobb baromságot még életemben nem láttam...
- az új jogi szabályozásnak köszönhetően a honvédség alárendelt szerepet kap, nem önálló egységként dolgozik, hanem P.S.-nak, és Bakondinak várja az utasításait a Vezérkari főnök...

Amin nincs mit csodálkozni: a mentés ilyen hóban sokáig tart, nagyon sokáig...

Vélemény: van felelőse a késlekedésnek, de nem kerül elő, egymás vállát veregetik. Az önfeláldozó valóban a mentést végző állomány nem fogja megkapni azt amit megérdemel...

Ez Magyarország 2013
Ja,ja.
De köszönömöt azt nem hallottunk!
Szívatón extra mennyiségű benzin megy be levegő kevés. A sok benya lemossa az olajat a hengerről. Magas fordulaton sokáig ez nem éppen jó az álmoskönyvek szerint,de te tudod.
Viki megköszönte,de nagyon politikusan. Márhogy a sógorék nyugatról-keletre,mi meg keletről-nyugatra felemésztettük a hóakadályokat.
"Legalább ilyen jót röhögtem, tegnap is mikor a híradóba, egyes politikusok, a kormányt hibáztatták a rossz idő miatt."

N E M a rossz idő miatt hibáztatták a kormánynak nevezett tolvaj bandát, hanem a töketlenkedésért és a másra mutogatásért( minek indultak el) , és a súlyos késlekedésért.

Megköszönte már valamelyik görény a Labancoknak a segítséget? Ugye nem! Na erről beszélek.
Beindítani aikerül nagy nehezen, csak szivató nélkül leáll. Nem szeretném elkerülni a szakembert, de ezt mindenkèpp kipróbálom.
Nálunk más a helyzet. Egyeduralkodó a cég akinek dolgozom Közép-Európában. A vevők örülnek ha kapnak árut. Nincsenek szerződések. A legközelebbi konkurencia Belgiumban Hollandiában. Az erős €miatt nagyon drágán. Simán lenyelnék ha késik a cucc. Egyszerűen nem érdeklik a problémák a vezetőséget amíg nem ég a ház.
Ennek szerintem oly egyszerű oka van, mely jellemző a "piacgazdaságunkra". A szerződésben csak határidők vannak, meg az is valszeg, hogy az időjárás nem lehet vis major.....
Zsocca!
Sztem teljes joggal szapulták azt a töketlenkedést, és hazudozást, amit műveltek az illetékesek, nem beszélve a kamu mentésről, amit Orbán vitéz végzett. Nekem valahogy a pártállami idők ugrottak be erről, bár akkoriban ennél korrektebb volt a tájékoztatás, és ennyire még akkor sem nem nézték hülyének az embereket.