Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szia!

Ha esetleg bal oldalon folyik akkor az lehet a kuplungcső, mert ugye az olajos. Nekem ami volt Thunderace, annak az folyt. Be voltam szarva, hogy a gyertyáknál, vagy a motorból jön a cucc. Szétkaptam egy ráérős téli nap és akkor láttam, hogy kidörzsölődött a kuplungcső és abból szivárgott.

Nézd meg hátha neked is csak az folyik.
Fazer=R1. Thunderace=YB11.
Mondhatta volna hogy a motor északi részén szivárog
Ugye a motorblokkunk az azonos a Fazeréval vagy nem?
Hidd el, értik a szakmát Szerintem még a reszelővel is bármit megcsinálnának
Ha esetleg érdekel, hogy mégis kikre bíznád nálunk a motorodat, akkor itt megtudhatod:

www.yamahaworld.hu/szerviz

Üdv: Tom
Hi!

Nem a tank felöl szivárog. Csak nem a blokk alján lévő tömízésből, szimeringből, hanem egy feljebb lévő tömítés hibás. Ezt csak felülről (a tank felől) tudják megközelíteni. De hogy pontosan honnan azt nem tudom. Majd megérdeklődöm.
Egyébként amit korábban írtam, azt a kereskedésben mondta a srác. Ő fogalmazta így meg.
Üdv.
Ez hogy van a tank felöl inkább csak benzin jöhet , nem?
Csak a Thunderace-nek!!
Köszi a válaszod!

Majd legközelebb hozzátok viszem be.
Ezek után teljesen megbíznék az ottani kollegáidba. Pedig annyira nem bizalomgerjesztőek azzal a reszelővel. Minden motornak ezzel ugranak neki?
Üdv
Szia!
A pontos diagnózis felállításához kellene látni a motort és az olajfolyás pontos helyét, de sajnos elképzehető, hogy ennyi egy tömítés, mert a yamaha alkatrészeknél is vannak néha elborult árak.

Alapvetően nem feltételezem egy kereskedésről és szervizről sem, hogy át akarnak vágni, de sajnos néha hallok elég inkorrekt átverésekről.

Ha gondolod egyszer gyere be hozzánk (ez itt még véletlenül sem a reklám helye ) és ha gondolod megnézzük a hiba okát. Utánna ott szerelteted a motorodat, ahol csak szeretnéd. Nem tudom, mennyire ismered kiváló szerelőinket (kozmax és lecsó itt a fórumon), de abban biztos lehetsz, hogy itt minden tekintetben korrekt szolgáltatást kapsz.
Szervusz Tom74!

Szeretnék érdeklődni nálad egy picit, mivel te a Yamaha World-nél dolgozol.
Én éppen most szervízeltetem a Thunderace-met, mert van egy kis olajfolyása.
A szervízes elmondása szerint az olaj felülről, a tank alatt folyik viszonylag erőteljesen. Pontosabban sajna nem tudom hol.
A lényeg, hogy tömítést kell cserélni, és csak a tömítés ára 15 000 Ft. Egy csöppet soknak tartom ezt az árat, de lehet, hogy tapasztalatlan vagyok.
Szóval szerinted ez reális árnak tűnik???
Illetőleg milyen tömítést cserélhetnek, ami ilyen drága???
Hozzáteszem a Yahama Bajnoknál (Bajnokmotornál) szervízeltetem, tehát gondolom nem akarnak átejteni.
De azért biztos ami biztos.
Légy szíves nyugtass meg válaszoddal.
Előre is köszi
Amúgy üdv mindenkinek.
Néha azért írhatnátok a fórumra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Köszi! tegnap megkaptam, használd egészséggel!
Hello Oldpiet!

Visszaküldtem neked postán a kezelési utasítást.
Megkaptad már???

Egyébként nagyon szépen köszönöm.
Evribodri!

Thunderace motorosok!!!

Gyertek Kaposvárra Yamaha találkozóra. A Kaposújlaki reptéren lesz az összezörrenés!
Elég jónak ígérkezik.
Lentebb megnézhetitek a programot is.
Remélem jöttök.
Jó motorozást.
Üdv
Pomázon voltam. Hangja az nem volt mert ugyebár nem lett beinditva a motor. Ilyen alapon kályhacsővel is mehettem volna
Oldpiet!

Majd írd le hova vitted. Majd én is oda viszem.
Nehogy belekössenek a szépség hangjába.
Na most voltam vizsgáztatni.A motort be se kellett inditani. Csak a fékeket meg a világitást nézték ,semmi mást
Jó lesz "előzetesben" a szerdai nap
Szevasz Oldpiet!

Az 1/274-2384 -es telefon él? Mert akkor felhívnálak a kezelési utasítással kapcsolatba, és megbeszélhetnénk egy időpontot! Aztán jól lemásálom és visszaadom neked.
Előljáróban mit szólsz egy szerdai naphoz?
Üdvözlettel:
C.J.
30-687-23-88
Szia!
Nekem sajnos csak angol nyelvű haszn. utasításom , szervízkönyvem van.
Ha esetleg van rá mód, én is igényt tartanék egy " magyar nyelvűre " .
Én is budapesti vagyok , ill. most már a nyári szezonra i sfel van készítve az Ace-m , úgyhogy bárhol tudunk találkozni.
E-mail : zsfefe@vipmail.hu , tel: 0670 381 2917.
Előre is köszönöm !
OK megbeszéljük!
Hi Oldpiet!

Én viszont tudok fénymásolni! Látom bp.-i vagy, ezért akár kölcsön is adhatnád, aztán én lemásolom és jól visszaadom az eredetit.
Mondjuk a jövő hétre megbeszélhetnénk egy időpontot.
Mit szólsz hozzá?
Hello! Nekem van kezelési utasitásom, magyar nyelvü. Sajna igazi fénymásolom nincs de majd összhozom és adok neked.
Ezek szerint sikerült összehozni egy jó kis tesztmotorozást
Örülök, ha jól sikerült!
Szia!

Erre a hozzászólásodra már reagáltam, d úgy látom nem továbbította a rendszer.
Ezért megírom újra:
Sajnos a Thunderace-hez magyarnyelvű leírást nem tudunk adni és sajnos rendelni sem lehet.
Azokhoz rendelhető, amik most is futó modellek és ott is csak márkakereskedéstől vásárolt motorokhoz. Ott is igazolni kell a vásárlást és minden egyebet.

Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni.
Voltam kint a Yaminapon! Király volt nem voltak sokan , mentem az 1000 Fazerral meg az R6-al. Az R6 naon tetszett. Én voltam az utsó, de igy is jó volt Lehet hogy aki még siet ki mehet egy tesztkört
Előzetes regisztráció nélkül is lehetett volna saját mocival menni! 40-50 nél biztos nem voltak többen!