Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem sokat motoroztam eddig.
Sőt, a mechanikai részekhez sem nagyon értek.
Viszont a következő fél évet erre szeretném rászánni, utána téli szünet, majd jövőre újra.
És nem szeretnék állandóan feljebb lépkedni a kategóriákban.
Túrákra, pályázásra, és városba kéne egyszerre egy motor.
A Suzuki GSXR 750-es, amire azt mondom, hogy gyors, jól irányítható, és megfelelhet.
De pont ugyanannyiba kerül, mint a yamahák.
Inkább 125-ös, és később feljebb, vagy (viszontagságok árán ugyan, de...) nagyobb kategórián is meg lehet tanulni a dolgokat?
És megbízhatóság szempontjából inkább egy 8 éves suzuki, vagy egy 3 éves yamaha?
Gondolom egyértelmű az újabb, de mégis érdekelne a tapasztalat, akinek mind a kettő volt, de legalább az egyik!
mivel motoroztál eddig?
Vagy egy hasonló korú Kawasaky ninja?
Mondjuk a 636-os.
Van egy pár ilyen motor a neten, de nem tudom melyiket lenne érdemesebb megvenni.
Kb ugyanolyan árban vannak, mint egy 2008-as YZF-R125-ös, és 4-6 évvel idősebbek.
Tudom, nagyobb erő, több adó, de az érdekelne, hogy maga a motor, melyiket érdemesebb venni?
Ha azt veszem, később nem kell kategóriát váltani, de ha ezt veszem, könnyebb kezelni, gazdaságosabb, újabb...
Ötletek?
Ha jól számoltam így is kb fél milla, fényezés nem tom mennyi.
Talán még meg is tudnám magamnak oldani, de a papírozás jó lenne azért.
Lehet inkább veszek egy régebbi de nagyobb motort.
Mennyire lenne elszúrt ötlet egy 2002-2004 közötti Suzuki GSXR-t venni?
600, 750, vagy 1000 köbcentivel, még nem döntöttem el, de talán a 750-est preferálom.
Hát figyi én megnéztem ezt a mocit még régebben pöccre indult a hanga normális ami teccet hogy ledes irányjelzői vannak a fényezése olyan amien szerintem ez a pály idom még jobban is néz ki mint a gyári idomzat igazábol csak lekéne fujatni szinre meg veni rá pár új gumit a láncot nem néztem fékeketnemtom hogy mienek olajat új mocinál célszerű cserélni gyerta fene tugya mien a lámpái égtek rendesen tükre valóban nincsen neki ha a

felújitásra számolsz akkor olaj olajszűrő légszűrő gyertya szelephézag+ munkadij a harmaitonál 20+ körül van
ha láncis cserés akkor az + 40 lánc +lánckerekek szintén ugyan ott
a fékek durván 25 elsö hátsó + olaj ezis a harmatinál

ha magadnak megbarkácsolod meg össze vadászod a dolgokat akkor kb a harmadára jön ki.

én gumikat neten néztem 25ért tudod a legolcsobatmegvenni + házhoz szállítás 1500 és valahol fel is kel rakasd az durván max egy 5ös addmég hozzá a tükröt meg a festést és akkor van egy szép kis motorod papirok nélkül.
ha akarsz rá papirokat akkor pontosan nemtom nekem azt mondták motor kereskedő ismerős hogy nem lehet lepapirozni maximum ha veszek hozzá egy vázat aminek vanak papirjai és annaka vázszámával hát nemtom az átírásra szmolj egy 40et kb nekem anyiba volt a vége de az enyémnek minden papirja oké volt. a tulaj egyébként elég jó fej és garázsban tárolja a motort. ennyit tudtam segíteni inentöl neked kell mérlegelned én nem mertem belevágni.
Tud valaki valamit a motorról?
Hogy használták, mennyire van jó állapotban a motorja, és mennyibe kerülhet a helyrehozás, felújítás, szóval hogy eredeti állapotba kerüljön? Köszi a véleményeket
Ezt érdemes lehet megvenni?Yamaha YZF-R125
Emlékeim szerint nincs visszapillantó-tükre, a fényezés rossz, és talán az eredeti idomokat alakították át pályamotorsra.
Helyrehoznám az idomokat (eredeti forma, új fényezés), új visszapillantókat kapna, és talán a hátsó kerék fölötti részen és vannak hiányzó darabok.
Vélemények?
ELADÓ Motoros Kesztyű!

Schoeller versenykesztyű (Made in Switzerland), Keprotec kevlár protektor (magas ütéselnyelő képességű) az ujjaknál, a bütyköknél, a csuklónál, stb. Erős marhabőr külsőrész, puha tapadós bőr a tenyérrészen, az ujjaknál perforált bőr. Kék – fekete - fehér színű, mérete: XXL/12. Hőálló, víz, kosz, és olajtűrő anyaga van, rendkívül tartós. És a legfontosabb, hogy rendkívül kényelmes, össze sem hasonlítható egy olcsó kategóriás kesztyűvel.
Teljesen új, sosem használt. Méretprobléma miatt eladó (nagy rám).

Ennyiért ÚJ versenykesztyűt? Csak Nálam!
Ár: 16.000Ft (bolti ára 24.000Ft)

ELADÓ Motoros könyv!

- Ifj. Petró Lajos – Motorozás mesterfokon - új, fóliában
• Szeretnél gyorsan, biztonságosan és tudatosan motorozni? Akkor ez a könyv kell neked!
• Vadi új, még fóliában van! Könyvesbolti ára 4000 Ft felett!
Ár: 2.500 Ft

mail: tyt001@freemail.hu
tel: 70/6199777
értem:D köszi:D
Ez a gyári bukógomba olyan hogy adtak hozzá egy tartó vasat aminek megvan a felfogatása a vázba és a végén is van egy ami meg pont ott van az idom tartónál és abba belecsavarod és annyi ha jó tudom mert nem én tettem fel én csak mikor megnéztem így láttam hogy, hogy rakták fel :)
Heló!
remélem nem sértödsz meg hogy egy nem egészen idevágó kérdésem van, de érdekelne eza bukó gomba dolog megnéztem a hirdetésed olvastam hogy van meg ugye a képen is látom hogy rajta van a gomba viszont érdekelne hogy oldottad meg mert én nézegettem igy a motorom hogy hová lehetne fel tenni de igazábol semmien fogadó részt nemtaláltam nemtudom neked gyári vagy házi van e rajta de ha nem tulnagy kérés valamikor tudnál nekem egy közelit készíteni a gombárol esetleg a környezetéröl hogy hogy oldottad meg? vagy az is jó ha leírod mert ha jól látom akkor az idom felfogató csavar helyén van ez mögött van egy kinyúló tartó consol netán ehez rögzítetted? és ha igen mien módon?
http://www.kepesmotor.hu/yamah...
Sziasztok eladó a motorom!Az árból lehet alkudni,de csak mértékkel!
Bármi kérdésed van hivj!
Pontosan melyik motorra és tulajra értetted? És nem haboznék én, de pénz nélkül nem könnyű az élet :-D Tudom, a pénz nem boldogít, de a feleségemet megnyugtatja xD
Üdv.!

Láttam érdekel a motor ! :)
Nekem is ilyen volt.... tökéletes tanulómotornak meg minden :)
Ha tényleg komolyan Érdekel a vétel, ezzel a motorral ne habozz :)
Pláne azért ne mert egy jóbarátomé, igazából "közvetlen" szomszéd:D 3 uccányival lakik tőllem feljebb... igazi motoros az emberke! Rendszeres karbantartás, mindenből a legjobbat adta a motornak, nincs széthajtva, és még ami fontos: Nagyon korrekt eladó, gondos gazdája, szereti a motorját !
Sőtt mit több... ugy tudom még némi plussz pénzér(nemtudom pontosan mennyiért, de nem horribilis árér) van neki még eladóba bőrruha, csizma, talán még kesztyű is ;)
Ugyhogy, ha ERRE a motorra vágysz, én személyszerint azt tanácsolom, hogy ne késlekedj vele !

Üdv.: Madi008
Még pontosításnak, hogy természetesen ráfizetéssel gondoltam. Csak teljes árat nem tudnék fizetni.
Igazából nekem mind a két motor tetszik, csak pénzem nincs rá. Most egy órám van, befektetésnek vettem, de csak ezzel tudok gazdálkodni. Nem vagyok túl öreg, és a szüleim nem akarják kifizetni nekem. Ha 450-500 ezer körül beszámítja valaki, akkor akár meg is egyezhetünk. Adnék én készpénzt, de sajnos minden pénzem most ebben az órában van :-D
Egyébként gyönyörű, és nagyon jól tartják az értéküket!
Ha valakit érdekel:
A svájci óra
Hát a következő mi lex azt még én se tudom nagyon de vannak elképzelések! :)
Hát van rajta egy Bodis rendszer és szerintem olyan 16 körül lehet,nem tudom!
Mitől lett 17 ló? nem 15 lovasak ezek? (nem kötözködés.)
mi lesz a következő?
Ha érdelek akkor itt az enyém!Irj vagy hívj fel és az árt is megtudjuk beszélni mi legyen a vége! :)http://www.kepesmotor.hu/yamah...
És ha van, örülnék videóknak is. Bármelyik eladó motorról. Köszi előre is a segítséget.
És a többi motorról használtautó-n mi a véleménye a forumozóknak? Ár/érték arányban melyik a legjobb? Igazából minél olcsóbban szeretnék venni egyet. Tekintve, hogy kezdő motoros vagyok, kell ruha, motor, bukó, egyszóval minden. Budapesti vagyok, de akármikor szívesen megnézek 1-1 jó ajánlatot bárhol az országban.
Ha nincs különösebben jó ajánlat, mit szóltok ehhez:
http://www.hasznaltauto.hu/motor/yamaha/yamaha_yzf-r125-4329418


A többiről túl kevés kép, vagy adat van. Szóljatok, ha tévednék!