Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

motorral eddig még egyszer sem állítottak meg, ellenben robogóval volt hogy egy héten többször is
igaz idén még semmivel sem állítottak meg
Akkor ennyiből minden Simsont, kis robogókat is lefoglalhatnának ezrével mert ezek szinte mindeggyike képes 45-nél jobban menni. Az újabb 50-es motorokról nem is beszélve. Ilyenekkel nem foglakoznak a rendőrök van elég dolguk ez nélkűl is. Én még nem hallottam a környéken hogy lefoglaltak 1 motort is ez miatt. Kb 5 éve motorozok szinte napi szinten és 1X állítottak meg ez idő alatt és csak egy jogsit meg személyit kértek és már mehettem is. Se biztosítást se semmi mást nem kért, a motorra rá se nézett pedig 70-75-el mentem, ők meg egy bekötőúton egy bokor mellett álltak. Akkor még pedig 85-ös henger volt a motoron simán kötekedhettek volna.
Örülök, hogy figyelsz.....de nem eléggé.
Egy utólagosan beszerelhető "okos" elektronikával történő szabályozásról van szó, amire én azt mondtam, hogy kétségeim vannak afelől, hogy működne....
Szóval nem a gyárilag, mechanikusan történő szabályzásról megy a szövegelés.
Az a 40 az már régóta 45 és hiába megy a bicikli annyit vagy többet..... neki sem szabad!
Jó reggelt!

Látom még nem csitultak le a kedélyek. A variátoros hajtás tekintetében elmondhatom hogy igen csak lehet pontosan korlátozni az elérhető sebességet. Még lejtőnek lefelé, nyélgáz mellett sem megy a robogó többet mint amit a korlátozás megenged. Persze ez csak és kizárólag gyári motornál lehetséges, pontosan a variátorban elhelyezett korlátozó csapszeggel. Amennyiben ez az előírásoknak megfelelő, húzhatod a gázt nem fog többet menni a motor még lejtőnek lefelé sem.

Azért halkan megjegyezném, illene ezt az elavult 40 km/ó sebességkorlátot módosítani. Egy kerékpárral is lehet ekkora sebességet elérni.
nevethetsz mindenem... mert nem találod meg, valamint nem új szabályok
jó éjszakát
de ha ilyeneket mondasz hogy én köteles vagyok bevizsgáltatni a motorom ha gyanús vagyok arra hogy 70-es :) akkor az a gyanúm hogy te nem vagy tisztába vele . bocsi de ha mégis írd már le. kíváncsi vagyok rá hol vannak ilyen szabályok
vagy rosszul tudom?
olvastam az újakat de gyanú alapján,hamis vizsgamatrica vagy forgalmi esetén van foglalás . de robogónál ez nem jön szóba
de ha megvan írd már le hogy hol ? ez valami nagyon új lehet 2013-as ?
szabálysértésnél ok ,de ezt a gyanús dolgot hol olvastat ?
én akkor se mennék át a piroson ha szabad lenne
úgy, hogy azt mondja a rendőr, hogy a hangja alapján vagy a kinézete vagy a sebesség ahogy közeledett...stb. szerint neki gyanús, hogy ez nem smkp...
nem hiszem el, hogy még ezt is le kell írni, hogy hogyan alakul ki a gyanú valakiben valamivel szemben
piroson NE azért NE MENJ át, mert ott egy rendőr..... hanem azért, hogy tovább élj
hogy?
?
tehát ne menny át a piroson,mikor rendőr van a sora , s nem lesz baj.
nem olvastad, hogy "ha a gyanú fenn áll" leírom, így is
Ha a szabálysértés gyanúja fenn áll, akkor a szabálysértés gyanújának eszköze .....
a gyanú pedig az igazoltatás során is kialakulhat
jól beszélsz :) a szabálysértés eszköze , da én igazoltatásról beszélek nem szabálysértésről
nem jól tudod, mert a szabálysértés eszköze lefoglalható a helyszínen, ha csak gyanú van rá akkor is és és ha a cselekmény ismétlésére is fenn áll a gyanú (azaz motorozol vele tovább) a helyszínen lefoglalható
..... szóval ha az eljáró rendőrnek van kedve pár papírt kitölteni és elszállíttatni, úgy lefoglalhatja, mint a szél....
de ez megint csak a 70-es nél müküdik
akkor nézz utána jobban a jármű akkor foglalható la ha 1- nincs hivatalos okmány 2- nem ok az alváz vagy motorszám 3- helyszini bemérésnél (magyar o , még nem működik elvileg) de ha minden ok ,akkor csak berendelheti vizsgálatra és van két hét bármire :)
és most csak a 70-es -ről beszélek , a 125-nél már nem működik ( motorszám)
ez lenne a lényege a kimagyarázásnak , ami nem hivatalos azt nem csináltam , és nem is tudok róla xd