Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hali ojan kérdésem lenne van egy girela jnjektoros robogom és hidegen nagyon nehezen indul uj hö gomba van benne zsir uj henger 500 km van benne melegen tökéletes csak hidegen szarakodik valami tipp
Motorix oldalán találtam, 4 - 5 ezer között van....
Valaki tudja hofy a factory bendix hány fogas?? Kotorix oldalán van kettő fajta.... 14/55......ès 14/63 fogas......
Menet közben a bendix csöröghet ???
Az a helyzet hogy én is a led fényforrást preferálom. Szerintem elég erős, és kissebb hővel jár a fényforrás.
LED lesz a végső megoldás. Félek, hogy ez a xenon elégetné a foncsort,meg a merülés sem épp jó dolog. Rendeltem kínából COB ledes fényforrást:
https://www.aliexpress.com/ite...

Ez csak 18W, így remélhetőleg a hőterhelése és fogyasztáse se lesz sok.
Mivel a robogók generátora arra lett tervezve, hogy néha irányjelzőzöl meg dudálsz azt vissza bírja tölteni de ha sokat használod rövid távon az önindító által kivett delejt sem igazán bírja már visszatölteni és szép lassan lemerül
Közben megvettem egy használt Xenon szettet. Mivel a régi lámpám amugy is kuka, igy nem félek attól, hogy bármi kárt tesz benne. A fényerő elég meggyőző. Jó lenne megtudni, hogy az SR lámpájában kárt tesz e ennek a hője, mert pénteken érkezik az új lámpám és azt nem szeretném tönkre tenni.
Ami viszont eléggé meglepett, hogy lemeríti az akksit. Kevesebbet tölt vissza a generátor, mint amennyit ez fogyaszt.
Köszi!
Megnézem hátha ;)
A Xenonnak is egyenáram kell.
Én a jetforce-ba raktam. Viszont ott minden fogyasztónál egyenáram van és - mint egy autónál - akksiról megy. Pontosabban az akksi körre van kötve. Viszont a projektort cserélni kellett a xenonhoz, mert a foncsor műanyagból volt és leolvadt volna a xenontól (teszteltem). Egy autólámpából kiműtött projektor került bele módosított árnyékoló lemezzel, hogy ne szorja túl szélesen a fényt.
A xenon közvetlenül a régi lámpa csatijára kötve nem gyújtott. Túl sok áram esett a kábelezésen. Ezért oda egy relé került és közvetlenül az akksitól húztam direktbe a tápot a relén keresztül. Így jól működik. Aztán innen tápláltam meg a refit is, amiben gyári izzó van és gyertyafényként világított. Így már az is sokkal erősebb, mint elötte volt.
Még egy kérdés ehhez kapcsolódóan. Valaki használt Xenoont tartósan OLD SR-ben? Nem olvasztja meg a lámpát? Most érkezik az új lámpám és nem szeretném tönkre tenni. A régi ráfolyt egy 55w-os H7-es izzóra :D
Sziasztok!
Van egy vizes SR50 old-om. Elkezdtem gatyába rázni, kapot kipufogót, variátor, karbi hozzá lett lőve. Egész jól sikerült 105öt megy 50es hengerrel (na jó "kicsit" csal az óra, GPS szerint 84 a vége :) )
Két dolgot szeretnék még megvalósítani. Az egyik az egy oldalsztender. Nem szeretnék egy újra kiadni 13-14.000Ft-ot. Használtat meg nem találok. Van olyan típus, aminek az oldalsztendere különösebb gányolás nélkül felszerelhető? Vagy van esetleg valakinek elfekvőben egy ehhez való? :)
Másik project a világítás... Katasztrófális, mintha meggyújtanék egy szál gyertyát a moci előtt, konkrétan semmit se lehet látni vele. Az egyik amire gondoltam az egy COB led beszerelése. Van vele tapasztalatotok?
( https://www.aliexpress.com/ite... )
Váltóárammal megy? vagy meg kell oldani előtte az egyenirányítást?
Vagy ha ez nem akkor egy Xenon szettet dobok bele. Szerintetek melyikkel járnék jobban?
Üdv. Sr factory ditech. Varriator felől bizonyos fordulat fölött fèmes csörgő hangot lehet hallani. Csuszka, görgő cserèlve.....de a hang maradt....olyankor lehet hallani ha húzatom.....ilyen feszülős csörgő hang......valakinek vèlemèny?? A bendix ahová a deknibe illeszkedik a perselyben csöröghet??
üdv a komplett kormány fejidom mindenestöl más robogóra szerelném tehát a teljes darab! ???
Szia!

Ezt találtam, egy próbát megér ha rákérdezel:

http://www.kelomotor.hu/labtak...

Tucano Urbano lábtakaró
Termoscud

-robogóra rögzíthető tipusspecifikus lábtakaró

-víz és szélálló, bélelt lábtakaró

-melegen és szárazon tartja a lábakat és a felsőtest egy részét

-pánttal nyakba akasztható

-vízálló huzat az ülés szárazon tartására

-fényvisszaverő betétekkel ellátva

Ára: 24700.-Ft-tól.

Pontos árat e-mailben lehet kérdezni az info@kelomotor.hu címen, a robogó pontos típusa és évjárata megadásával.
Sziasztok!

Tud valaki aprilia sr 50r (2006) lábtakarót? Olyanra gondolok ami kifejezetten erre a modellre van és fixen rá lehet rögzíteni lopás ellen.
Előre is köszi!
Hali!

1998-as SR-t bont-e valaki?
Főleg idomok kellenének egyelőre.
Sziasztok!
Tud valaki segíteni abban, hogy sr 50 old léghűtéses állóhengeres minarellibe milyen hajtóműolaj való?
Illetve erre a típusra létezik egyáltalán sportkipufogó?(Csak fekvőhengereshez tudtak ajánlani)
Előre is köszönöm!
Akkor gyufa. :) Egyébként lehet még gyertya miatt is.

Nekem meg szétment a levegő injektorom. Már biztos.
Nem nagyon találok.
az a helyzet hogy napokon át tartja az 5,2-5,5 bar nyomást, szóval ezt kizárnám a rendszerhibából.
Szerintem azt érdemes megnézned, amit írtam. Lehet, hogy tömítetlenség.

Más téma: lehet, hogy szükségem lesz egy kék levegő injektorra. Ha esetleg lenne valakinek...
mi lehet az oka? 5leteket várnék.
Szerintetek a túl nagy főfúvóka tönkre vághatja a gyertyát?
Lehet akár tömítetlenség is. Mondjuk vékonyan elereszti a levegőt valahol.
Amíg nem volt vízleválasztóm addig se ingadozott az alapjáratom csak retkesebb volt a gyertya