Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szerintem ne menjünk el ilyen stílusba. Csavart keresett de drágállja a gyárit. Lehet venni normális csavart (nem horganyzottat) csavarboltban.. rozsdamentes acélból is ami tuti nem rozsdásodik. Szerény véleményem szerint ilyen igénybevételre 10.9 de minimum 8.8-ast.
Ne hurrogd már le baszod.
Mindenkivel így bánsz? Oké hogy keres egy csavart, de lehet neki ez a motor egy kincs, és nem akarja bemocskolni nem rávaló alkatrésszel. Én is hagytam el csavart már, de kicseréltem egy horganyzott csavarra és 1 szezon után már rozsdásodott. Nem fogok fél napig kotorni hogy melyik bevonat a leg időtállóbb és bújni a netet hogy hol kapnék. Én is kibasztam a vasba és vettem rá gyárit, mert az olyan mint amilyennek lennie kell. Drága volt, de rávaló. Ezt utálom az itthoni motorokban, véletlenűl sem vesz rá gyárit, inkább ráfarag mident, nehogy pénzbe kerüljön.
Azon csodálkozom hogy nem linkelt ide aliexpresses csavart, úgy mint tárcsát meg mindenféle kacatot, ami pàr hete még wc ülőke volt...
Kisfiam az én válaszom abszolút helytálló volt. Beregelsz aztán azonnal mindenféle, bármilyen tisztelet nyilvánítás helyett... ki vagyok mi vagyok mit keresek itt egyáltalán, azonnal segítséget kérsz majd ha valaki megdorgál ezért akkor meg puffogsz.
Idézet....
Van tippetek, hogy honnan juthatok hozzá szerintetek?
Ha valakinek bontottan van, szívesen üzletelnék vele.

Ebben nem látok az anyagára vonatkozó kérdést.....
Egyébként pedig nincs... de írtam h acél csavar.. nem vas..
Részemről ennyi, lezártnak tekintem a karakter cserét.
Tudom milyen méret kell, én is olvastam. Gondoltam van különbség a gyári csavar és egy vas boltban kapható csavar között, ezért tettem fel a kérdést. Meg azért, mert gondoltam ez egy fórum, ahol szoktak hozzá nem értő emberek is kérdezni, mint én.
Köszönöm a szakértői segítségedet,
egy Úr vagy!

Ui.: Kitöltöttem. Látom Neked is ki van töltve, de ettől még nem volt korrekt a válaszod.
Te figyu szivatsz bennünket? Ott ahol megnézted és kimásoltad a fotót nem tudtad elolvasni a méreteket ami oda volt írva....
De gyengébbek kedvéért mondom....
Anya: 10x1.25 ön zárós
Csavar: 12x1.25 a hossza pedig annyi amekkora szívószállal bele tudsz dugni.... vágási?
Anyaga acél csavar bármelyik normális vas boltban kapható...
Remélem tudtam segíteni...
Vigyél magaddal egy rakat pénzt mert legalább egy ezresedbe fog kerülni...
Ui:
Töltsd ki az adatlapon legyél korrekt azokkal szemben akik itt vannak.
Sziasztok!
2006-os Raptor 650-emről elhagytam 2 csavart, amik a blokkot rögzítik a vázhoz. (a mellékelt képen pirossal van bekarikázva)
Magyar oldalt nem találtam hozzá. oemmotorparts.com-on tudnék rendelni, de csak a csavarokat, anyát nem.
Ráadásul kb 50 euro lenne a 2 csavar kiszállítással együtt, amit kicsit sokallok érte.
Van tippetek, hogy honnan juthatok hozzá szerintetek?
Ha valakinek bontottan van, szívesen üzletelnék vele.
Köszönöm a válaszod. Nem kiállításra kell, hanem használatra. Megvettem, mert műszakilag nagyon rendben van. Ha lesz kedvem a télen foglalkozok vele. A kormányvégsúly hiánya mennyire érezhető?
Hát nem mondom van szórás árban azonos korú motorok között vajon miért lehet ez?
2006-os Raptor 650-em eladó:

"A múltkori motoros túrát követően rájöttem, hogy egy picit kicsi nekem a motor ezért nem túl kényelmes hosszú távon (19x cm vagyok).
Úgy döntöttem, hogy eladom és nagyobbat veszek.
Ha valakit érdekelne bátran keressen meg.
31 000km van benne (előttem lévő tulaj 90%ban túrára használta ezért nagyon jó állapotú a blokk)
frissen cserélve az alábbiak:
- motorolaj
- olajszűrő
- hűtővíz
- kuplungszett
- hátsó fékbetét
- fékolaj
- K&N sportlégszűrő
- elöl hátul cserélve lettek az indexek újra
- elöl hátul új gumit kapott áprilisban azóta kb 3000km ment bele

Jár hozzá továbbá 2db eredeti Arrow sportkipufogó (opcionálisan db killer is tehető bele), nagyon dúrva hangja van vele :) (A 2db dob 300 000 Ft volt!)
Természetesen adom a gyári kipufogókat is!

Tudok adni még plusszba egy túra szélterelőt is az első lámpára.

Az ára: 1.000.000 Ft

Egyenlőre nem alkuképes, ha nem kell senkinek akkor télen olcsóbb lesz 50.000 Ft-al.
Képekért videóért keressetek privátban. "
Én is arra jutottam mint Rocso. Nagyrészt meg lehet hozzá szerezni mindent... másnem kicsit "faragni" kell. Szerintem érdemes alaposan átnézni. Nem gyári festésnek tűnik így képen és az első féktárcsa is viseltesnek tűnik ha élőben is az azzal számolj a költségvetésedben.
Az én gépemben csak 12000 valós km van, ezért sok alkatrészre nem volt szükségem. Csak tájékozódásképp a vásárlása előtt utánanézem ha szükségem van alkatrészekre beszerezhetőek-e.
Fékbetét, lánc, lánckerék, szimeringek, csapágyak, akkumulátor stb. láthatóan beszerezhetőek újban is, a blokk SV, emiatt alkatrész lesz hozzá, esetleg az évjáratot kell pontosítani. Az elektronika szintén japán. Arra jutottam, hogy sok másik motorral van közös alkatrésze. A fékek Ducati Monster, a hátsólámpa yamaha aerox, a kezelőszervek úgy tudom Suzuki. A kis gumibakok az oldalidomoknál megtalálhatóak a Yamaha MT-03 lámpájában, kipufogót találsz hozzá, bár nem gyárit de E jellel is megoldható. Ha a nagy perec van akkor meg úgyis kuka az egész.
Másrészt ha van egy japán motorod várhatóan ahhoz sem veszel új kereket, vagy tankot, ha összetöröd, ott is marad a bontott piac.
Személy szerint nem ismerem a linkelt motor, de alaposan nézd át mielőtt megvennéd. A képek alapján nem egy nappaliban tartott karcmentes motor, gyári alkatrészekkel. A kormány környéke át van alakítva, az eredeti alkatrészek meg vannak? A kiemelt kormány miatt nézd meg a kábeleket és a bovdeneket, nehogy feszüljenek.
Sziasztok! Első motorom megvásárlása előtte állok. Egy 2006 os Raptor 650 a kiszemelt. Azt szeretném kérdezni, hogy a motorikus alkatrészek teljesen megegyeznek az sv valamelyik évjáratával, vagy van benn olasz cucc is? Illetve, hogy az egyéb alkatrészeket honnan lehet beszerezni? Szinte csak bontott dolgokat találtam a neten. A válaszokat előre is köszönöm!
Esetleg ismeri valaki az előéletét?
https://www.kepesmotor.hu/cagi...
Szia,
Szerintem hívd fel, kérdezz rá elképzelhető h tudnak segíteni.
Nekem is szükség lenne egy kis motor hangolásra, csak a egy Buell XB9-SX-nél. Szerinted abban is tudnának segíteni vagy csak japán blokkhoz értenek?
Hali mindenki,
Csak szólok, hogy megint viszem a Proptech-hez a Raptort mivel sportkipufogó és sport légszűrő került rá. Így most kicsit átállitják a befecskendezést. Tavaly már egyszer beállította nekem Csunderlik Csaba akinek egyébként nálunk egyedül van meg hozzá a stekkere illetve az abszolút tudása és hozzáértése. Ha kész lesz teszteltem ( Hungaroring aug.22) és mindenképpen írok majd.. tavaly észbontóan jó volt a gyári keményekkel.
Köszi polis, köszi Hacsinzon. Nekem is a legyártatás jutott eszembe először de itt Szfváron már n em csinálja aki foglalkozott ilyennel. Aztán a másik ötletem a javító szett volt de elég nehéz ez a kuplung... egy ismerősömnek megcsináltuk az SV-jén még meg is forrasztottuk de 1 hét után kicsúszott.
Vegülis megoldottam egy utángyártott SV kuplungbowdennel. Némi átalakítást igényelt de jó lett. A felső részén az a hajlított fém része kicsit nagyobb szöget zár be. Azt satuban óvatosan hajlítottam rajta viszont ami melósabb volt hogy rövidebb is az a fem hüvely és abból levágtam kb 1,5 cm-t. Ennyivel volt rövidebb a bowden belső a külsőhöz képest. Most tökéletes
Sajnos a 29000 km alatt már kétszer kellett cserélnem. Bementem a motoros boltba és vittem a régit. Adtak olyant ami passzolt, csak méretre kellett vágni miután befűztem. Adtak hozzá egy csavaros véget a másik végére. Nem volt nagy munka kicserélni. Csavarhúzó és fogó kellett hozzá. Kb 10 perc volt az egész. Az állítóanyát teljesen betekertem, befűztem a bowdent a végére rátettem azt a csavaros zárót, amit adtak. Fogóval jól megfeszítettem a bowdent és a zárón ráhúztam a csavart rendesen, mert ha nem téped meg ,akkor megcsúszik. Levágtam a felesleges bowdent , beállítottam a feszességét és kész.
Üdv!

Navigatorhoz keresek, de kompatibilis alkatrész lehet:
cpc 3/8-os üzemanyag gyorcsatlakozó apa/ könyök
bontott is érdekel.
Esetleg tipp valakinek?
fényszoró projektorlencséje repedt. merre keresgéljek?.
Hahó. Van valakinek infója kuplung bowdennel? Egyezik a Suzuki SV-vel? Nem tálaltam ilyen jellegű irodalmat és még nem szedtem ki a régit.
Gondolom elb@szta a gumis
Működik az fordítva is.... csak nem jól..
A forgás irányt nem véletlenül találták ki..
És tényleg...:-)
?