Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sziasztok. nemrég felujítottam egy derbi elsö teleszkópot, (Marzocchi 41mm), Athena szimeringeket kapott, és gagyibb féle molos sae 15w olajat mert eladási szándékaim vannak. de észrevettem h szimering ismét ereszti az olajat. esetleg túl híg az olaj? (annak néztem, vizhez hasonlitott) vagy csak rossz minöség? sae 5w sürübb, vagy megoldhatná a problémát ? KÖSZI
köszönöm a segítséget!
ha 14es karbival fogja használni akkor nem fog többet tudni mint egy izmos 50es aluhenger... én 50esem 95öt megy, a TOP henger se fog majd 100fölött száguldozni :) szval ELDÖNTÖD.ha sok a pénzed, sokáig lesz nálad a motor, kicseréled!
C3 van a tiédben? Nekem azt mondták ha cserélek, akkor C4-t rakjak már bele. Ezekszerint akkor ez hülyeség?
Ja és két darab kell a főtengely két oldalára.
Csapágyboltban kapsz olyat amilyen kell. Csak feltétlen mond, hogy C3-as kell magas fordulathoz. Én NTN csapágyat szoktam kérni.
6204 C3. Porvédő nélküli kell. Ha porvédőst adnak akkor azt szedd ki belőle, vagy a szerelőd ha tudja akkor ő alapból kiszedi.
És a C3 as csapágyból 1 db kell vagy hogyan van az?
És hol tudok pontosan olyat venni ami kell?
Ja!

Én ezt nem tudtam , és nem is mertem volna gondolni, hogy ilyet is szoktak . Akkor ma megcsinálom a képeket és a méretmegfigyelést .
Én csak úgy kérdezem,nem akarok kötekedni, de én úgy tudtam,hogy C3-s csapágyat a főtengelynél azért nagyon illik kicserélni ha nagyobb hengert kap a gép. A karbi az okés, az csak ajánlott,érdemes kicserélni, de a csapágyat szerintem igencsak illik... De ez csak kérdés!
Van,hogy különbözik a gumi mérete a felnitől és akkor gumivágóval belevágják a felnibe a gumit. Bele méretezik és ugye az nem épp a gyári méret... :D Bár ezt inkább hátsónál szokták csinálni.
Mit nem vágtak bele? De megnézem neked
Okés rendbe van!
Még akkor egy utolsó kérés hogy meg tudnád pontosan mutatni melyik ez a 2 szimering?egy linket esetleg?
akkor ha nem komoly tuningot akarsz ne bántsd a blokkot. 2 db szimering szokott ereszteni a blokknál a váltótengelyé és a fogaskerék kihajtásáé. cseréled és nem les folyás :) tűgörgő csak 1 féle van gyári fötengelyekhez :)
Hát elvileg motorikusan nagyon fasza semmi zörgő hang nincs teljesen normális!Csak a váltónál szivárog de nem olyan nagyon meg az első telonál is!Azért szeretném megvenni amik kellenek ne szétszerelésnél keljen a szerelőmnek várni erre arra úgy akarom odaviszem és minden meg legyen ami kell!De olyan sok féle méret van ebből is?
tügörgöt legegyzserübb ha megméred. szimeringed ha nem ereszt v nem füstöl a motor nagyon ok nélkül, csak akkor bántsd ha blokkot újítasz fel. amúgy nem feltétlenül szükséges blokk felujítás henger cseréhez, csak akkor ha lefutottnak mondható a főtengelyed, van egy kis hangja már a csapágynak ilettve ha hosszabb távra tervezel a motorral :)
Köszi a segítségeket!
A felső tűgörgő az milyen kell bele pontosan hol tudom megvenni?
Meg a szimeringeket se tudom melyik ami pontosan jó lesz!?
Bocsi de én nem értek ehhez a részéhez!
Sziasztok. nemrég felujítottam egy derbi elsö teleszkópot, (Marzocchi 41mm), Athena szimeringeket kapott, és gagyibb féle molos sae 15w olajat mert eladási szándékaim vannak. de észrevettem h szimering ismét ereszti az olajat. esetleg túl híg az olaj? (annak néztem, vizhez hasonlitott) vagy csak rossz minöség? sae 5w sürübb, vagy megoldhatná a problémát ? KÖSZI
hát erőször is, azért az nem egy izom henger, amihez főtengelyt kellene cserélni. a gyári főtengely elbírja, HA jo állapotban van. azért egy lefutottabb főtengelyt fel kell ujítani és ekkor értelemszerüen csapágyazni is kell. felső tügörgöt mindenképpen, illetve haver az iylen hengerét 14es karbival használja... szval használható. ő azért tartotta meg mert ragaszkodott a fogyasztáshoz, és igyis sokkal jobban megy a gép!
Tűgörgő,karbi,főtengely csapágy-szimmering,hajtókar esetleg,fékek (ez inkább opcionális),gyertya,olaj. A főtengelyben nem vagyok biztos, azt kérdezd meg mástól is.
Szia!
Hát most vettem rá egy 70 es top henger szettet és ahhoz kellene tanács mit érdemes cserélni még hozzá muszáj-e?
Akkor a váltónál a szimeringet hol tudok venni stb...
Köszi! Azt nézd meg légyszíves, hogy nem vágták-e bele. Szóval tényleg 90/90-16 a méter!
Mi a problémád egyáltalán?
Van valaki aki keni vágja a derbiről mindent kéne ezt azt segíteni!
msn-re felvenném és segíthetne köszi!
Hétvégén én sem dolgozom pesten. Amúgy Ceglédbercelen lakom pest megyében.
Akkor lefényképezem neked és ha jó akkor leszedem róla.