Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

ez pontos adat? mivan ha 21%nál csinálom a képet
várd meg amíg 20% alatt lesz a páratartalom utána jobb képeid lesznek
mostanság lehetne csinálni szép éjszakai képeket pesten, pláne ebben a ködös időben amikor még nem szállt le a köd és sárga az ég is a közvilágítás miatt kolibol nézegetem hogy milyen szép a város felett éjszaka az ég, csak nem tudok képeket csinálni. Amúgy gondoltam rátok, 6.os ut befelé omw kút, ahol építik a vasutat, vele átellemben a dunán van egy szép valami kémények, meg kivilágítva... onnan ti tudnátok szép képeket lőni, hasonlót mint amikor a lámpa fénye csillag volt, mindjárt megkeresem
Meg is válaszoltad.
Az h lerakod még nem jelenti, h stabil is lesz. Fújja a szél, stb...
csak tudnám mért lett homályos sajnos szarrá fagyott a kezem és állvány sem volt nálam így csak leraktam oda ahol megállt a talpán a gép, ezért lett vágva belőle hogy valami pofája legyen.

Szép város lenne ez a Bp csak kicsit rendbe kéne tenni
ez pl azért készült hogy cinkelni tudjam a motorostársaim
mert senki sem volt képes eljönni motorozni az utolsó "tavaszias" őszi napon
szerintem még ráadásul valami tüzijátékos (vagy a fene tudja min) beállításon is volt, amivel a múltkori fény kígyóval kínlódtam
levágás meg azért ilyen hogy a nej ne legyen benne

.
..
...
Amúgy ehhez a kompozícióhoz illik ez a képarány, és jó, hogy a motor nem középen van.
Egyebet nem tudok mondani, kérem kapcsolja ki.
na akkor itt egy faja kép az új gépemről
ebben lehetetlen hibát találni

utálom őket!
baszki te nagyon szereted a hülyéket
ennyit írni a semmiért
Nos...
A vélemény olyan, mint a segglyuk, mindenkinek van, és senkit sem érdekel a másé. De azért elmondanám mit gondolok. És bár móváridrz volt az utolsó hozzászóló, de ez nem (csak) neki szól. Megmondom a frankót már kurvára unalmas ez a picsogás. Nyenyenye-nyenyenye ez megy itt folyamatosan. Mik vagytok ti, hisztis picsák, vagy óvodások? Kik a haverok? Én útálok itt mindenkit, nem a haverom itt senki, ha meglátok vkit az utcán innen, inkább átmegyek a másik oldalra, csak hogy ne kelljen köszönni neki, hagyjuk már ezt. Amíg vkit az érdekel, hogy más mit mond, vagy mit gondol, addig miről beszélünk? Pont leszarni. Ha vki innen kritikát fogalmaz meg, és az elveszi vki más kedvét akár a fotózástól, akár mástól az meg is érdemli, hogy abbahagyja, mert ha ennyire nem kitartó, akkor inkább lovakat szopkodjon, mint kreatív hobbit (Frodó pl.) űzzön. A hobbisták háttérbe szorultak? Nyenyenye-nyenyenye, miért ki itt a profi? Mindenki hobbista, hagyjuk már ezt a profi dumát. Azért mert valaki odaírja a képe sarkára, hogy pl. teszem azt, LX photography, attól még amatőr. (a nevek kitaláltak, minden hasonlóság a valósággal csak a véletlen fura összjátéka lehet…) Ha valakik „profibb” képeket töltöttek fel, és ezért mások háttérbe szorultak, azt természetes evolúciónak hívják. A „másoknak” is ott van = volt = lesz a lehetőség, hogy egyről a kettőre lépjenek. Az én bajom az, hogy sok embernek sok tanács meg lett fogalmazva, és ugyanazt a szart tolták fel utána 100-adszorra is. Aztán csodálkoztak ha ezt elmondták. Akkor át kell nevezni a topikot, „megragadunkegyalapkezdőszintenésnemisakarunkfejlődnileszarunkmind
entanácsotéshisztismajmokvagyunkakijobbattudazhúzzonafaszbamertazbiz
tosszemétnagyképűfasz-fotózás”-ra. Móváridrz pl. azt írja, h nem tud látványos képeket feltölteni, ezért, vagy azért. Én személy szerint leszarom, mert a szememben ettől sem nem lesz több, sem nem lesz kevesebb az ember aki a kép mögött van. Meg ha mindenhez úgy álltok hozzá, hogy elnézést, hogy élünk, meg tudom, hogy nem az igazi amit feltöltök, akkor eleve te predesztinálod a képedet a kukába. A fotózás pont az ahol mindent meg lehet magyarázni, hogy a fotós így vagy úgy látta, ezt vagy azt képzelte bele. Persze nem azokról a képekről beszélek amik alapvető technikai hibákat tartalmaznak, amiket Zoli is leírt. Én a témát sosem fikáztam senkinél, csak a megvalósítást kritizáltam, de amikor már 100X-ra jött tájkép f3.2-vel szikrázó napsütésben (amikor nem lehet arra hivatkozni, hogy nem volt elég fény, és kézből kellett lőni), meg belógott a távvezeték, akkor arra mijafaszt’ lehet mondani? És még ekkor sem mondtam, hogy figyelj, húzd a faszodra ezt a szart, mert minnyá’ hányok, mi ez a pusztító alpáriság, hanem leírtam, hogy még mindig nem elég. De 101X-re már nem fogom, mert aki nem érti meg, vagy nem akarja megérteni, az egy gyökér, és nem érdemes arra, hogy más időt pazaroljon rá. Az internet (világháló) korában bármit meg lehet tanulni, hozzá lehet jutni minden szakirodalomhoz. Én millió könyvet elolvastam, workshop-okra jártam, tanfolyamokra, nálam fényévekkel előrébb tartó emberek munkáit néztem, kérdezősködtem tőlük, exif adatokat, vakubeállításokat gyűjtögettem. Mert érdekelt hogyan lehetek több, és hogyan tudom megvalósítani amit elképzeltem. És ehhez pénz se kell, a tanfolyamokon, workshopokon kívül minden megtalálható a neten. Akkor miről beszélünk? Ezek után is csak szar kép jön, akkor már nem írok inkább semmit, de az sem tetszett a debreceni melegbrigádnak, és követelték a kommenteket, aztán amikor megkapták, akkor meg jött a nyenyenye… Akkor mindenki húzza a faszára önmagát! Ezért nincsenek itt képek. A másik pedig mindenki jön azzal a dumával, hogy jááááj nem is akarok fotós lenni, meg amatőr vagyok, meg blablabla, akkor meg mi a faszért számít ennyire, hogy ki mit mond? Akkor lehet nyomatni a középre komponált, kiégett, turista fotókat, Korfuról. De akkor nem kell nyenyerészni, hogy jááááj, milyen negatív komment jött. Aki meg „fotós” (hobbi) az meg tanuljon a kritikából, főleg ha 5-en mondják ugyanazt, és ne sértődjön meg rajta. Én is kaptam anno hideget, meleget, de egyik kommenten sem háborodtam fel, hanem próbáltam kiszűrni az értelmeseket, és megfogadni azokat. Valószínűleg azért fogalmazok meg kritikát, mert én már beleléptem a pocsolyába, akkor ha megvan a lehetőség, hpgy te ne lépj bele, akkor a faszért nem élsz vele? Meg akkor jön a beszólás a csibeverő nicknevű emberkétől, hogy köszöni az intelligens kommentet? Hát szívesen bammeg, de kicsit olvass vissza mielőtt okoskodsz…! Senki nem mondta, h ne töltsenek fel képeket az emberkék, lehet szervezni a gittegyletet de akkor senki ne kuncsorogjon véleményért ha azon megsértődik. De lehetek profánabb is, ez egy nyílt fórum, nyílt topik, (még) szólásszabadság van, így ha minden egyes feltöltött képre csak ennyit írnék, SZAR, akkor azt is megtehetném. De kurvára unalmas, hogy oldalakat pötyögtem be, vettem a fáradtságot, hogy a tapasztalatokat megosszam másokkal, és aztán meg jönnek kretének akiknek nemhogy nem volt elég, de még bele is kötöttek. A jobbaktól tanulni lehet, de Ti itt olyanok vagytok, mint a ludditák (ha vki nem tudja mi az, akkor google, wiki…) anno, ha van vki jobb, akkor azt csináljuk ki, mert elég a lovaskocsi, nem kell az autó. Faszok.
Cserébe nálad egy köpésre van az egész Mosoni-Duna, meg a Fertő-tó...
Tele gyönyörű madarakkal, élővilággal, betonhajóval, vitorlásokkal, stb-stb-stb...
Ezekhez nekünk, puhány pestieknek órákat és kilométerek százait kell autóznunk, hogy megpillantsuk...
Másrészt meg én mostanság pont a teraszomra szoktatott cinkéket próbáltam fotózni, na ehhez meg pont sehova sem kell menni. Sőt, ha láttátok volna, hogy milyen set-up volt összerakva, máris elnyerném a leglustább fotós címét!
Jó! Legyen igazad...
nem főként budapest..de egy 30 000 es kisvároshoz képest kicsit ingergazdagabb és grandiózusabb...szóval ott egy utca több vizuális ingert gerjeszt mint itt egy 2 sávos út utca stb ...
*ezalól
Haverok? Külsős? Innen senkit nem ismerek személyesen. Ez alól csak Zseby kivétel, aki ugye az Anyukám. Szóval....
Ja és szerintem nem kell ahhoz Budapesten laknod, hogy jó és érdekes képeket csinálj...
szia..... én nem rosszindulatból írtam...de én mint átlagos tanuló fotós fiucska a magam 31 évével csak hobbiból párhavonta csinálok pár száz fotót stb..és ugymond digitális ellenes vok..szóval hót gyökér vok a digitális teknikához ami a számíttógéppl való korrigálást vágást jelenti..egy nagyonöreg laptopom van és már akkor is megfagy hogy ha a freemailt megnyitom..szóval nem terhelem fotosoppal stb:) elvagyok a magam kis világában.. nem bántott meg senki amugy..csak érzem h nemtudok nagyon látványos képeket csinálni..én nem budapesten lakom ahol az ember kinéz az utcára és máris egy történelmi városban van..hanme egy kis unalmas poros városkában fotózok ...semmi extra... amugy igazat adok neked-zemának is mert igazatok van.... csak szerintem érezhetó volt az hogy itt a fórumon kik a haverok és kik a külsősök...énis külsős voltam.... de anno pont azért jöttem fel ide h motoros fotós hozzám hasonló srácokkal csajokkal beszélgessek,sajna ez nemjött össze:) tiszteletem fiuk..jó fényeket:) ezt a képet pedig csak érdekességnek töltöm fel..tudom nem extra de ez van..ezt tudom nektek nyujtani...
Egy illusztráció az életlen, ferde, zajos, nem jól megkomponált, zavaró elemekkel tarkított, ócska HDR képre.
Senki sem akadályoz, hogy képet tölts fel. Legalábbis én sehol, senkitől nem olvastam olyat, hogy X, vagy Y nem tölthet fel képet a továbbiakban.
Szóval ez eléggé rossz szögből leadott post...
Másrészt tanulni meg nem szégyen, pláne, ha ügyesebb, vagy képzettebb, rutinosabb embertől tanulhatsz. Nem mondom, hogy profibb, mert annak itt már eléggé negatív értelme lett.

Abban meg Zemának igaza van, hogy ami nem jó, azt szóvá teszik, akár többen is. Persze, ez szubjektív, de pont Zema a jó példa arra, hogy miként lehet megalapozott kritikákat készíteni. Bár néha sajátos a stílusa, de amiket ír, azok általában helyén vannak. Ráadásul többnyire a technikai anomáliákat emeli ki, nem azt, hogy a kép mondanivalója neki mennyire tetszik, vagy sem. Azok eléggé konkrét hibák, hogy egy kép ferde, életlen, zajos, nem jól megkomponált, zavaró elemekkel van tele, vagy kifordult a színe, ócska a HDR megvalósítása, stb..., ezekben semmi szubjektivitás, vagy pláne fikázás nincs.
amugy...nem fikázásnak szánom de, kaptam énis anno pár olyan mondatot amitől tényleg elment a kedvem...... emláékszem anno mikor megtaláltam ezt a topikot egy két profi előtt.....és semmi kép sem volt rajta..erlkezdtem rávenni szépen okosan a srácokat h mindenki dobjon fel már pár képet..... és akkor elkezdödött valami amatőr szinten csak...hobbiból..aztán pár hónapra rá csatlakozott pár uriember és elkezdtek profibb képeket feltölteni..... aztán onnantól már szinte a magunkfajta hobbisták háttérbe szorultak...
szia... itt aztán...rendesen képentörülik az embört:(
Nincs mit, az ilyen szakértőknek, mint Te, általában intelligensen válaszolok!
Köszönöm az intelligens hozzászólásodat.
Így már érthető...