Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

hály kolbik...
inkább átnevezelekbenneteket is.. hály szuperokosak...
Adri...
a véleményem változás jogát fentartom inkább belátom ha nem jó a gondolatom mint hogy vakor ragaszkodjak a hülyeségemhez és közbe elhúzzak titokolvasóba mint jópáran...
véletlen sincs arról szó hogy a gumi ne tolna rendessen még kanyarban is... arról van szó hog nem lehet vele bródszájdolni... kanyarodni azt tud.. meg menni a jégen mint a hülye...de hogy salakmotorszerűen csiztast .. azt nem...
ahhoz harmad ekkora csavarok kellenének.. amik nem csákányszerűen állnak bele a jégben.. és ..akkor tudja a gumit úgy csúsztatni hogy nem gyorsul nem be a motort mint atom....
a stuntoknak a sok sok apró cavarja.. lehetővé tette azt hogy brodsájdoljanak..ő nekik nem jött egykerékre... mert azt meg nem tudja csak azt hogy1 cm mély vályatot csinált minden körben.. ellentétben ezzel a fajta gumival merrt ez meg a jég tetején futni minimális nyomot hagyva a jégmező tetején...
az egyik ugy műkszik mint a talaj maró.. a másik meg csak hihetetlen tol a raptor kapaszkodó őnfúró csavarokkal...

Adri .. egyébként köszönöm meglátásod.....és ellentétben tvvel én azt mondom ne nézd a videót hisz úgy is komolytalan a dolog..pont mint én( hisz az embert cselekedetei határozzák meg és egy ilyen cselekdetből messzemenően jó következtetésre jutottál
thnx
http://youtu.be/bM_AXPReFpQ;t=61s
24 óra alatt pont az ellentétjére változott a véleményed Kb ennyire kell komolyan venni a véleményedet !!!
"Hály kolbik...
Gabikám...igy már hogy több mint 10 éve van jeged talajon vagy konkrétan jégen hajtás + sok sok gumi volt márk csinálgatva, tesztelve próbálva mi is ajó és hogy is a jó.. igy már azért tudok 1-s mást róla.. de azért köszi a kiigazítást... (véleteln sem kell a szélső bütykökbe a hátsó keréknél)
ez a földes túrázásra jó a kapupántos, de szigorúan minden bütyökbe (a hátsó keréknél szélső sor csak a kivétel!!)nem úgy mint tv okoskodja...ogy minden 3-4 negyedik bütyökbe elég ...persze persze tol az akkor már.. de az igazi ha az összes bütyök közepén ott a csavat"


na volt ma korcsolyázás meg jégmotorozás meg minden lófasz...
de sajnos tudomásul ekll venni.. igy hogy a salakosakkal együt motorozik az ember.. igy az egyik oldalra és pont a nem kipufogó oldalra is kell a csavar minden bütyökba.. a szélső sorba ...
lehetúőleg keskeny gumi legyen...és a szögek se legyenek ilyne határozottan nagy 16mm kinyúlással.. mert ez az a kategória igy jégmotorozásnál hogy..tultótuk
a többeik a sűrű kis csavarjaikkal.. szépen tudtak bródszájdolni.. én meg azzal küzdöttem hogy tol mint a barom..iszonyat ágaskodik.. és... igy változtatni kelll..
persze jó a jég mert a csavarok azon kívül hogy fényesebbek lettek.. semmi egyéb akár szemel látható kopottságnem észlelhető...
mondjuk mikor már a 2 napsos motorzás végefelé már volt ilyne jégkása is nem csak a szűz ..irtózatossan kapaszkodó jeget tépték a csavarok.. akkor azért már élvezhető csúsztatásoka is képes voltam...
holnap lesz új keskeny gumiba a kissebb csavark a jéghez...
ez a nagy batár meg a földes hegyi (akár 20cm es hóban is..) kválló a motorzáshoz.....vagy ha sokat egykerekezni akar a paraszt a jégen na ahhoz is jó
Inkabb szanalmas...
szomorú!
Vagy en vagyok total huje vagy nem tudom....de abszolut nem ertem mit akartal irni.
vagy azt irnad,hogy megeszed a faszom,vagy a keresztanyad budos csaja...na az ertem ..de ezt a kodolt buznyagsagot nem.Ne legy tapos bazmeg..legy magyar a faszba bele.
egy 20as hónak én is örülnék.. de itt kb ősz óta nem volt csapadék. ..meg olyan se hogy + 3 fokba december végén locsoljam a kissebb tulyákat....mert mondták hogy ilyenkor az nem ártana nekik.. ha más nem csak a növendékeket.. de meglocsoltam az összeset a 2,5 métereseket is
az új kis féltető amit csináltam a kocsinak..az még mosz -18 ban is tisztán tartja a kocsit.. semmi lefagyás-fehéredés rajta sehol imádom...

viszont nem szeretném a - 20akat.. nehogy vizes témák megfagyanak..mert azért azok sincsenek igy nálunk annyira megszigetelve..
mert nem vagyunk hozzászokva ezért nem is készitjük fel úgy a dolgokat.., de azért a - 20at még kibirják megreccsenés nélkül.. -30 ra már nem mernék mérget venni..
-30 esetén inkább kis hősugárzót tennék a garagéba meg a pincébe is..
hály kolbik...

jól mondod Bajan... nálunk ez a -18 ez nem a szokványos...de az sem hogy este tízkor kimegyek és felszerelem a fegyvert a mai csatához....
ha mnusz 7..-8 ige felmegy a hőmérséklet... lehet még a kocsiba is bedobom...és akkor ma is ruggatok vele...
algyői tavon lesznek tán a többiek..gyertek ki titokmacskák megnézni a nagy vasakkkal tuti ruggatják...én meg vagy felülök rá vagy sem.. majd elválik...
hétközbe melegebb nappal úgy -1..-2 is lehet akkor már szívesebben mennék...de mint csapatjáték..csak jobb tömmegben....
bár ha egyedül akarom van itt egy kellően 6almas kb 400mX 400m derékszögű 3szög alakú tó ...na ott aztán lehet majd csapati
Van ahol a minusz 40 is normalis es az emberek megszoktak. Nalunk a mai -18 nem az es nem szoktuk. Ez extrem hideg.
Áháá,így már elfogadom!Én mindíg (szintén 10 éve) jégen motoroztam,ott szigorúan kell szerintem. Azelőtt meg robogóval szintén jégen :) Jájj de csinálnám!!! Csak egy kicsit össze kéne kaparni a gépet... JA,kipufogót már nem keresek,kap egy Akra-utánzatot.
Kicsi hidegtol bezarnak a bankok,iskolak,ovodak meg tarsai.A keresztanyukot vannak tisztaba hogy nalunk siman -15 az jobidonek szamit es mashol meg van allva az élet. Es ez nem is tel..2 ujnyis fos hoval.kellene minden felw lwgalabb 60 cm es egy hetig -30,hogy legyen amire rinyálni a sok nyálvero diszbuzinak
az sem szar..
ma is voltak kint a gyeviek.. holnap kilépek én is a lyégre.. lesz videlyÓ is...
ha nem leszek rest.. fel is szerelek egy garnitúrát a csavaros gumikból
de ez a motorzás igy -15 tályán mnem százas.. de megnézem ahogy a gyorsaágival tolják a jégen az biztos
Facsavaros volt..ob 2 cm logott ki
Koszi

Haverok is az auerest neztek. En mar csak az ara miatt sem vennem meg.
Az onkifuros:-) jo lesz nekem.
Bajan.. hát... olajrádióÓÓ lehetett volna vajas magnó is.. vagy lekváros CD de ezt választottam..

az Áunerben van fain kivülről betekerős.. 1szerhasznáálatos.. fain kb 7.000 a 100 db.. vagy mnnyi.
de jó mert utána nem kell kiszedni a gumiból tudod használni tavasszal is a csavar mentes kereket...
igazándiból nem kell várni tavaszig velesz .. hisz önkicsavarodó .. mint mondtam az első motorozás végére elveszíti az összes csavart.. azért az.. karaj nem ??
tv már próbálta meg más is ..szerinted tv miért belölről kifelé az önfúrós csavart?? mert az a jó...
ez amit látol és árulom ez jó jégbe 20-30cm es hóba fagyott földre...és mivel széles.. ezért sem kell az oldalbütykökbe.. mert enek a szélesnek és a magas 16mm kinyúlásakhála.. szinte lapjáig lehet döntenÍÍÍÍí persze elesés nélkül!!

Ini..hát önzáró az olyan nagyon figyeszes=jó gondolat de kivitelezhetetlen..
de ha kitartó lettél volna.. több év alatt csak megoldottad volna
Mi folyik itt gyöngyösön!!!! http://youtu.be/9q69hg-H_oA
miért nem 100as gumit csavarozol be?
az egész jól elférne
egyszer régen én is nekiálltam a dolognak de elbasztam mert önzáró anyát vettem, aztán a kapupánt csavarra nem tudtam rátekerni
aztán amire ismét nekiláttam elolvadt a hó és azóta se csináltam meg
Zari/olaj vagy hogy is hivnak ;-)

Ha jegen szeretnek menni milyen csavarokat tegyek a gumiba? Kivulrol betekeros megoldas?

Koszi
muszály volt hogy vége legyen.. különben még most is körözgetnék ....

Jaxy..
fain. .csavaros gumi volt elől.. meg hátul is??
Ú...Micsoda retro vidi.Az elejétől a végéig......Ha nincs a vége felirat...simàn tovàbb nézem...
2008...nekem 4T:))
http://youtu.be/b3_0dd4gP_o
hihetetlen monumentális ugrások is voltak ám.. ki is vannak lassÍÍÍtva
persze persze.. jobb volna ha ugy volna mert ..de olyan szinten baxta a kipufogót szereljen a qrwaannya... ..fél oldalasra meg nem akarom csinálni...meg igy is a 120as az épp elfér benne mert van vagy 148mm széles ez a gumi..
itt még volt a szélsó bütykökben is.. jól szét is karmolta a dobot... mondjuk az egy defekt is lett hamarossan a kúpos csavara miatt...azóta csakis D fejű
http://youtu.be/Vo70mEe3rqs