Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Drón ? Minek ? Egy kis létszámú faluba odatelefonálsz ismeretlenül bárkinek és felteszed a kérdést, hogy mikor és honnan indulnak a motorosok ? Majd egyszerűen megvárod őket amikor sok az autó a starthelyen.
nem ismerem az előzményeket mert a zsír irritált a hülyeségeivel és a béna írásaival így le lett tiltva
nekem az a véleményem vagy sikerül csinálni "hivatalos" nyomokat vagy nem lehet motorozni x idő múlva
az x lehet 3 év is meg 30 év is de előbb utóbb besokall mindenki a (idióta)motorosoktól
a mostani technikával bárkit megfognak, 1-2 drón és már be is szopik az ember, ez csak elhatározás kérdése
aztán amikor a 30. motort foglalják le az adott területen+ a jelentős pénzbírság akkor a többi elkezd gondolkodni hogy is van ez az endúrózás
amúgy pl egy 10 hektáros "épített" pályát nem lehet megunni 2 nap alatt ha meg a tagok unják át kell építeni, ez még mindig jobb mint párszáz vagy épp párezer km távot menni ahhoz hogy lehessen csapatni a hegyen
Amerre en jarok ez mukodik.

A zart palya temahoz: a legalis szorakozast is sokan kedvelik, en is peldaul. Sot sok olyat ismerek aki csak az ilyet szereti.
Szerintem naív aki azt gondolja, hogy egy marha jó területen majd minden motoros a fizetős lebutított (engedélyezett) nyomra megy vissza körözni...
S a helyi pálya fenntartó mit fog tudni tenni? Kapja a nyakába a lebaszást, meg az esetleges büntiket, hogy valakik már megint a zárt nyomon kívül keringtek.

Nem kell sokat kutakodni, hogy a mostani világban a motorosok között találj olyanokat, akik felrúgják az "íratlan szabályokat",
s akkor miért tartanák be a leírtakat?
Az publikálható miért csinálja?
Köszi a jó kívánságot, viszont kívánom!

Mindenben van jó és rossz ez tény, csak súlyozni nem árt, s itt jön be a képbe az egyéni értékrend, kinek mi a fontosabb, s a végén megszületik a döntés
tegyük fel, hogy sok hercehurca árán sikerül kikönyörgni a szervektől egy nyomot, amin legálisan lehet motorozni akármikor,
az a jobb, vagy a mostani, hogy mész amerre gondolod, s ha normálisan csinálod működik így is.

Te beérnéd azzal, hogy legálisan helyben mindig ugyanott mehetsz egy vagy 20 kört minden egyes hétvégén vagy amikor ki tudsz menni?
(Persze ha változatosságot szeretnél, elutazhatsz te is az ország több pontjára ilyen "zárt pálya" rendszerben)

Szerintem az extrém enduró kihívások leküzdéséről szól, egy ismert körözős nyomon egy idő után max az idő lehet kihívás vagy egymás elen mentek de lényegében az is tempó meg idő, s annyi, enduró lesz belőle, ahol a tempó a kihívás.

Nekem a zárt pályák sokasága s ide oda utazgatós világ nem annyira jön be, de ez csak szubjektív vélemény, s valószínű a miatt hajlok erre, mert nekem itt helyben paradicsom van.. (még)
Bár idén nem sok alkalmam volt motorra ülni, nem nagyon tudom mit alkottak a többiek, s mik az állapotok már.
Ha jól veszem ki a facebookból pályát akarnak csinálni ott és ez a verseny a megnyitó féleség. A pályán szabad motorozni mellette meg nem. Ez működik az országban az összes enurokrossz pálya mellett, ott miért ne működne. Ha meg mégse a helyiek megoldják. Legalább is nálunk megoldanánk.
Így igaz. Rengeteg a kártékony idióta. Mióta.. megy ez a netes baszakodas. Elszaporodtak a majmok.
Csak hogy pontosak legyünk,nem aljas kúszóbab hanem Belga a szám előadója.
http://youtu.be/4sz1gsRtZTM
Na es ebben is van valami. A ketto kozott talan ott lehetne a megoldas hogy azon a teruleten elkeritett, fizetos palya lenne(most ez csak reszben van meg), es akkor nem kellene attol tartani hogy gond lesz. Persze ennek szamos feltetele van, aminek (ha jol tudom) nem adottak a feltetelei jelenleg
Igazad van Dew, egyebkent en is igy tennek.
Felelosseg a szervezoknel, a helyieknel.
GART, Ügyes! (Hivatalos weboldalon cseppett hátrébb tették, de az is nagyon jó!!!)
Sajnos lehet ennek a "versenyesdinek" egy komoly hátulütője is szerintem, a nyilvánvaló sok előnyével szemben.
Sokan eljutnak a helyre legálisan, felismerik a helyi adottságokat.

Vannak vándormadár motorosok is az országban sokan, akiknek hogy motorozhassanak el kell menniük autóval valahova,
ha a hely megtetszik simán elszaporodhatnak a vándormadarak arra, akik nem tartják tiszteletben a helyi szabályokat(akár tudatlanul akár nemtörődömségből, s nem kell sok ilyen), a következményei már ismertek...

Megéri bekockáztatni a "hely nyugalmát" ezért?
Ha itt valaki felénk kitalálna ilyet és lehetne szavazni, részemről arra szavaznék,
hogy még inkább ne, mivel szerintem még sok olyan motoros van, aki szarik mindenre, s nem kell sok ember a baj csináláshoz, csak legyen kellőképp értelmetlen az ember.
na akkor ott a helyem. Kérjétek ki a helyiek véleményét a nyomvonalra ( nem tudom kikkel egyeztettek pontosan, de jó nagy területen van, nyílván engedélyek kellenek), nem kell nyírkos talaj hogy rendes szívás legyen
Viccet félretéve, Zsír végre egy olyan dolgot próbálsz csinálni, ami kívülállóként is totál elfogadható. Így tovább! ;)
Ktm fikázó és irigykedő sátor is jól jönne.
Jól hangzik...
Ha az erdei enduro resz is benne lesz(nem csak a szokasos offroad resz a katlanban)akkor komoly palya lehet belole. Vannak olyan helyek ahol azert "ra kell keszulni".
http://youtu.be/yfhn8d-sMjg;feature=em-uploademail
Csak egyenesen kell menni lehuzott úton ,nedves homokon. Tudtok egymasmellett motorozni kezenfogva ferivel. 18-22 fok. Enyhe őszi szellő. Késő nyàri viragok a pàlya széln. Madàrdal. Büfésàtor. Storizós sátor.
Ferenc ilyen! Kérdezd meg tőle a csira vizes esetet!! emlékszik e reá!!
Benne vagyok!