Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nekem is egy nokian van rajta
mer most melyikbe vagyunk?
pereskedni csak úgy szabad ha nem fizet az ember az ügyvédnek semmit sem, csak a megnyert összegből kap x százalkot
de így nem sok fogja elvállalni pont azért mert az az érdekük minél hosszabb ideig tartson az ügy
OK
Nem buktam be, de te mégis azt állítod .... csak nem mindent fogadtak el, pedig ott volt a kezemben a számla.

Kértem már korábban, mondj már példát -ami bizonyítható is-, hogy milyen nem vagyoni kárt igényelnél, ha nem kaptál árut és visszautalták a vételárat?
A pereskedés költséges és időigényes hobby - akár csak a motorozás.
már írtam, de mégegyszer:
ezek a jogi dolgok csak arra valóak hogy aki nem járatos benne megszopassák
ebben vastagon benne van a t.bíroság ügyvédek mindenki
tehát akinek egy kis esze van ezeket a dolgokat elkerüli
egy teljesen világos jogállás esetén is évekig el tudják a pert húzni, pörögnek a 100 ezerek eszi az ember az ideget idő pénz fáradság megy a levesbe legtöbb esetben

egy ismerős szerkezet lakatos volt hegesztő vizsgával, 2008as válság idején az építőipar így nem lett munkája(vállalkozó volt) irány a munkaügyi központ, ment a szokásos eljárás
kapott értesítést egyszer hogy van lehetőség minősített hegesztő tanfolyamra ami 70(vagy 76 de mindegy) önrész és 170ezer támogatás mert munkanélküli a halasi ganz tökömtudjami kft telephelyén volt a tanfolyam akik kaptak pár millát hogy a tanfolyamot kivitelezzék(hegesztőgépeket vettek stb)
2 féle ember ment a tanfolyamra akit pl a ganz vagy egyéb cég küldött (itt a cégek fizették a tanfolyam költséget) és akiket a munkaügyi központ által támogattak
volt szerződés is hogy a tanfolyam költsége x ezer ft ebből az önrész 70 ezer és sikeres vizsga esetén a többit a munkaügyi központ "állja", volt egy kiegészítés hogy sikeres vizsga esetén van lehetőség arra hogy a szervező ganzhoz egyből elmenjen dolgozni, de ez csak lehetőség
meg is volt a tanfolyam, sikeres vizsga, menne ismerős a bizonyítványért és a beütőért a munkaügi központba ott azt mondták átadták a ganz ügyvezetőnek
ismerős megy az ügyvezetőhöz és kéri tőle, az meg nem adja oda csak akkor ha kifizeti neki tanfolyamnak az önrészen túli összeget vagy jöjjön oda dolgozni(köze sem volt a ganzhoz, semmi szerződés)
hívta a rendőröket hogy itt lopás van( hiszen az ügyvezető nem adta oda ami az övé) de a yard szart rá
indult a polgári per....
és itt kezdődött a több évig tartó szopás a ganz kezében semmi sem volt ismerősnél ott volt a szerzősés a munkaügyi központtal, és mégis mindenféle halasztások új tárgyalások stbstbstb
végül vagy 5 év és 400 ezer ráfordítás után megnyerte a pert kezében a beütő és a bizonyítvány( ami addig már szart sem ért mert elévült)
és a fő poén: addigra kimentették a ganz.....kft pénzét és felszámolás alatt állt a cég, így semmit sem kapott hiszen semmi érték nem volt már a kft-nél
és mindezt úgy hogy semmi sem volt a ganz kezében, ismerősnél meg a szerződés befizetett önrész csekk, ez kb 3 perces tárgyaláson el lehetett volna intézni
ahol meg ráadásul még problémás is a dolog eltart sok-sok évig és akár millákat is rá lehet tolni egy ilyen akcióra
Mondjuk az, hogy nálunk bármely kereskedő vagy vállalkozás ilyesmit büntetlenül megtehet azért van mert bármilyen per simán évekig eltart és előzetesen is sok pénzbe kerül. Máshol ez nem így van ezért "tisztességesebbek" a vállalkozások. Pl. franciában szomszéd vállalkozott 4 emberével tetőjavítást, ott ahogy mondta mindenki kifizette neki a számlát max. 1-2 nap csúszással mert ha nem hazudott akkor van valami törvény, hogy ha 8 napja lejárt a számla akkor bármely csendőr-rendőr vagy milyen más hivatalos helyre bemehet és ha ott a számlát rendben találják azonnal zárolják a nem fizető számláját és eljárás indul ellene no meg ha egy vállalkozást perelnek akkor az gyakorlatilag napokon belül elindul és pár hét alatt lezajlik és nem húzzák évekig így persze, hogy van fizetési és szerződési fegyelem, a napokban mintha a rájenernek zárolták a számláját talán a franciák egy kis kifizetetlen számla miatt pedig az elég nagy cég.
Menjetek már át ide, ha kérhetem: https://www.sportmotor.hu/foru...
Engedd el....
Baszki olyanok vagytok mint a nagyfater ket hulye szomszedja,fel meter foldet anno elmertek,perre vittek a dolgot,kifizettek uj mersert 100e forint felett,a foldmero meg rohogott mert a darab fold nem ert 50ezret se,es jartak tobb evet birosagra.Mert az ilyen tyukperekkel el oehet vacakolni eveket,ahhelyett hogy venne egy raktaron levo tipust .
Pl en egy hete szereztem nokian WR D3 at 205/60 ast 13 ezer ert.Es nincs per.
nézd így látatlanban vicces ahogy leírod nekem mit lehet bizonyítani meg mit nem a bíróságon, mert voltál egy perben amit bebuktál. Érdekes, mert én amiben eddig voltam, ott a szerinted "meseszerű" valóság jött ki, még akkor is amikor pofátlanul hazudott a másik fél
Ez szimpla szerződésszegés nem több, a netes dokuk a befizetési bizonylat pont elég, nincs ami megbonyolítsa. Lehet csak rosszul választottál ügyvédet, ezért vagy ennyire szkeptikus
Lehet nem kellene már több hülyeséget írnod.....

Hidd el, ami bizonyított, még arra is azt lehet kihozni, hogy nem eléggé bizonyított. Sajnos tudom!
Én tapasztaltam, te meg csak mondod a meséd.
Nagyon sok igaz dolgot, ha nem tudod megfelelően bizonyítani...hiába volt úgy és valóban igaz, simán nem ítélik meg.

Szóval ha ilyen okos van, indíts pert, csináld végig.....aztán majd közben felébredsz!

Nem üzemeltetek webshopot és a nézőponton azért valós, mert veled ellentétben nekem volt ennél 100x komolyabb polgári perem hosszú éveken át és tudom mi hogyan működik a valóságban! Amiket te leírsz az meg a mesekönyve való....
Te nagyon szatyorban élsz....
Hidd el, úgy van ahogy én írtam.
Az ügyvédi költségen felül van még költség. Ami a valóság azt felnagyítja? Tudod, a semmi kicsiben is semmi és nagyban is!
Kitalálni? Mit? Mondom, amit állítasz, azt bizonyítani is kell ám!

Nem veszek zagyvaságot sehonnan. El kezdődik egy polgári per, ha minden meg van ami a beindításához kell...majd ott megnézik a követeléseid és van-e rá jogalap.
Nem előtte, hol mikor ki? Azért van a tárgyalás....te!

"Minden ügy arról szól, hogy valaki állít valamit és azt kell az ellenfélnek bebizonyítani, hogy nem így volt. Azt menet közben a sok hazugság között van -e egy hajszálnyi igazság na az már tényleg senkit nem érdekel "

Te háttal ülsz a moziban!
Amit te állítasz, azt neked -is- kell bizonyítani, nem csak az ellenfélnek az ellenkezőjét....
Tévedsz, megint.
Szerinted egy polgári per ingyenes?
Így gondolkodik? Mert gondolkodik...!
Egy perben csak és csakis az áll meg, amit bizonyítani tudsz. Egy ilyen esetben a nem vagyoni kárigénynél ugyan mi a jogalap? Mivel lehet bizonyítani? Semmi, semmivel....ennyi.
Hidd el, én sok jogalap után tudtam is bizonyítani dolgokat, amik valódiak és ez komoly ügy volt, nem ilyen fing.... mégis rá lehetett mondani dolgokra, hogy nem bizonyított. Hm...ez van.
Bosszantó nekem az, ha ónos eső esik.. az ehhez hasonló webshopok szerencséjére elég magas nálunk a vásárlók ingerküszöbe, remélem nem lesz ez mindig így.
ez legfeljebb bosszantó
akit valós jogsérelem és kár ért, azon nem tudok nevetni...
Na, ugylátom ugrott a szélvédöteszt, gumiper van helyette pedig már lebeszéltem a cimborával a csere hiacet
Érdekes, hogy nálunk még sokan azt nevetik ki, akit jogsérelem ért, "így jártál" és hasonlók, de talán kinőjjük ezt a gyermekbetegséget egyszer
perelni azonnal...
Jogilag korrektek
nem az a kérdés, korrektek-e...
Ahogy belinkeltem, erre külön fel kell hívni a figyelmet és elfogadtatni a ptk szerint különben nem ér semmit..