Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Jó estét mindenkinek!
A múltkor illesztési hibát említettél ami miatt falsolt, aztán megigazítottad és jó lett. Most bovdent cseréltél és megint szarakodik... gondold át mi az amit nem úgy raktál vissza ahogy volt.
Szia Balázs! Higgadj le! ha motoros vagy, hogy majd Te is egyszer olyan "régi motoros" legyél mint én! Mert a leírásod alapján a gép sokat kap. Akkor először megnézed, hogy a szívató, ami alighanem téged szívat biztosan lezár-e ?? pl. Meg a többit szépen sorban. A levegőszűrővel mi van ?
Alaposan gondold át mi lehet a baj. Én öreg motorosként kb 3 éve jártam úgy, hogy elindultam innen a motorral. El is mentem kb 800 métert. aztán megállt. nem indult ! Engem meg a gutaütés kerülgetett végül ezt a dögöt visszatoltam. Aztán amikor a tankot le akartam venni akkor derült ki mekkora egy boci voltam!! nem dugtam vissza a benzincsap vákuum-csövét!
A napokban a láncfűrésszel dolgoznom kellett. Már előre féltem mit kell kínlódnom mire beindul. Az ősszel úgy tettem el,hogy "spurit" tettem a benzintartályába . és a harmadik rántásra szépen rendben beindult! Szóval higgadtság!
sziasztok! hogy a jó édes k*rva anyját már ennek a suzukinak. Ma megint ugy felvitte bennem a pumpát , hogy még most is kitart, pedig már eltettem másfél órája. Ugye ott tartott a sztori hogy multkor mindent összeraktam és jó. Kivéve hogy a toló bovden már szakadozott. Ma lett kész a bovden, be is tettem minden remek. Indítom, összevissza jár. Reagál szivatóra meg gázra rendesen, de 1000-2500ig kb összevissza pörög magától alapjáraton kis fél szivatóval. Én nemtudom mi van ezzel , de kezd a tököm kilenni vele. Kiszedtem a gyertyákat, amiket fél éve se vettem, tiszta fekete mindkettő. Megtisztogattam fogkefével, vissza, ugyanaz. Egy idő után kezdett megnyugodni és viszonylag tartani egy fix fordulatot. Majd elindulok, utca végéig jó is, aztán megint rángat összevissza. Én nem tudom mi van ezzel, néztem falstesztet is, már amennyire oda tudtam fújni féktisztítóval ahova kell, mert a hülye tank-váz páros miatt alig lehet odaférni. Sok nem derült ki, mivel egyébként is ugrált az alapjárat. De annyira nem pörgött fel mint amennyire szerintem kéne a féktisztítótól.
Kezdek valami elektronikus hibára is gondolni, Józsi többször leírta hogy miket kell megnézni. De tényleg fogalmam sincs. Gyertyák lehetnek attól feketék hogy a karbiban valami szar? Vagy csak nem járt még eleget a motor azért olyan, nem tisztult meg még. Egyébként kormos fekete volt, nem olajos. Nem volt vastag rajta a korom, de azért a fekete az fekete. Kezdem unni már ezt a motort, meg az állandó szétszedését, de szerelőre most akarnék költeni. Szóval nemtudom, hogy próbálkozzak-e új gyertyákkal, vagy mérjek rá az elektromos dolgokra, vagy mi legyen.
De 2 órája tiszta ideg vagyok, mert holnap már szerettem volna legalább azzal menni, ha az enyémet még nem tudom elhozni(mert ahhoz az kell hogy asszonnyal kimenjünk 2en a suzukin az én hondámhoz :)), egy hete itt van a két vadi új gumi a motorra, azt is fel szerettem volna tetetni hétvégén, aztán nem lesz megint egy hétig semmi az egészből....
Adjon Isten szép estét Nektek! :)
No nem vitte túlzásba, de már megint elborult! A Badacsony felett akkora felhő mint az állat!
Ha nem látnám el sem hinném! Besüt a Nap!
Nem először fordul elő Józsi, általában csak minden harmadik hétvégém szabad teljesen, de az időjárást ez nem érdekli.
Amikor viszont eljön a megfelelő alkalom, azt én úgy élem meg ahogy arra nem sokan képesek.
Azt hiszem az időképen nézegetve , hogy az idő ma nem kedvez felétek , hogy motorra ülhess. No persze miért nem a szabadnapodon lenne szar idő?! De talán majd a hét végén!! Mert mindjárt itt van az április és meg van beszélve a jó idő!
Marad az, hogy ősszel le kell a benzint engedni, vagy kijáratni az úszóházakból, és akkor ilyen elő nem fordulhat. A benzincsap vákuumos ezért egy fecskendővel megszívom amíg feltöltenek , és rendben indult. Mellesleg kiváncsi lennék annak a benzinnek az összetételére, hogy ilyen előfordulhat vele.
Jó reggelt kívánok!! Ma itt nem hiszem , hogy lesz motorozás. pedig azt hittem , hogy az idő kegyes lesz! De hinni a templomban kell itt pedig most esik. Még a Szigligeti vár sem látszik, ezért csodaszámba menne , ha kiderülne, és felszáradna! Még a macska is bejött, és a kályha előtt tisztogatja a szőrét. Én meg majd keresek valami elfoglaltságot.
Ez van ezzel kell megelégedni b..........a meg a q...... élet!
Sziasztok,

itt egészen tegnapig sütött a nap, már nem annyira. Annyit motoroztam pénteken, hogy elvittem vizsáztatni, ami odavissza volt kb 5 km :(
A vizsga megvan, már csak a motorokat kéne elhozni, amivel csak az a baj hogy csak úgy tudjuk, hogy először elmegyünk asszony motorjáért ő hazajön vele motoron, én meg kísérem kocsival (neki nincs kocsi jogsija). Aztán legközelebb elmegyünk az ő motorjával ketten az én motoromért. Ezzel csak az a gond, hogy ő most beteg, ráadásul szét van kapva a motorja, várom a gázbowdent hogy megszereljék, ami szerda előtt nem lesz meg sajnos. Szóval nekem még tolódik a dolog legalább következő hétvégéig. Tegnap megjött asszony mocijára a Pilot Street előre hátra, ha itt lesz a motor akkor elgurulunk vele a kb 400 méterre levő motorradhoz ahol fel is tesszük. Egyelőre ennyi, ti azért használjátok ki a jóidőt, ha van!
Az már van benne, sőt még ősszel jó tömény spuris benzin is állt pár napot a kóburátorban, de akkor nem segített rajta. Nem tudom, hogy tiszta etanol kitakarítaná-e anélkül hogy szét b@szkurálná a gumi dolgokat? Szerintem az egyik alapjárati fúvóka dugult el.
A tankba tegyél egy kis spuri-t , és minden rendben lesz!!
Szevasztok Urak!
Nálunk délig esett, így még csak ingerem se volt, hogy a motorozásra gondoljak. (A robogó nem számít.) Egyszer csak elérkezik a jó idő és akkor le lehet porolni a masinát. Kíváncsi leszek, hogy az őszi köhögés elmúlik-e, vagy -nálam először- le kell venni a karburátort tisztításra. Remélem nem lesz rá szükség, mert nem a legegyszerűbb történet.
Neked is Villanyos szaktárs!! Remélem az idő is hozzád alkalmazkodik. Bár én innen szakadó esőben is odaértem.
Adjon az Isten szebb jövőt emberek!! Itt ma nem esett tegnap is csak éjjel ezért mindhárom nap kénytelen voltam a gépet kitolni és menni vele mint a szél. Sikerült minden napra magamnak elég indokot találni a motorral történő közlekedésre hogy furdalásom ne legyen. Igaz tegnap egy pár apró csepp szitált, de megunta és abbahagyta látván, hogy az erőlködése teljesen hiábavaló.
Jó napot emberek! Remélem motoroztok, mert ha olyan nálatok is az idő mint itt akkor minden feltétel adott! Nekem csak azért nem mert ügyelek, sőt még holnap is, de még ott lesz a hétfő és a kedd is, na majd akkor jövök én!
Szép hétvégét mindenkinek!
Errefelé is esett de Zalaegerszegen már 11-től szakadt! Egyelőre nem lesz szárazság. Elgondoltam: Ha ez hóként jön le, megnézhetnénk magunkat ! Bár én még nem tettem el a hólapátot, de már nem szándékozom használni, és remélem bejön !!
Itt már elkeserítő a helyzet, ma is esett egész nap. A Hortobágyon voltam és azok ott az út mentén nem halastavak...
Itt ma nem volt rossz idő , bár estefelé, mondom megyek gyalog egy sétát, mert szoktam egy órát kimegyek és szakad az eső! Bár most megint csendesedett. De már mindjárt itt a május. Ez vigasztal engem is.
Errefelé csak reggel mutatkozott az ég kékje, akkor még úgy látszott meg tudok nézni egy romot ami belefér egy 200km-es karikába. Alig 9 után sajnos elkezdte az eső és azóta szinte folyamatosan kitart, így aztán elnapoltam a túrát. Márciust írunk, itt a tavasz és a nappalok is hosszabbodnak, én már ennek is tudok örülni Józsi!
Szia Laci!
Eszmét fogunk cserélni, itt is meg felétek is! Tudok mutatni gyakorlati látnivalót is. Csak az idő legyen már alkalmatos! Jelenleg itt az ég egy része kék, csak a keleti része felhős. És pont az a része ami nem kellene hogy felhős legyen. De nem vagyok telhetetlen, azzal vagyok megelégedve ami van!
Szia Józsi! Az üzenőfalon nem akarok belefolyni de ha legközelebb erre jársz majd mesélek a fémkerámiás témával kapcsolatban, sőt mutatok majd érdekes dolgokat, Te meg mesélsz majd a tanúhegyek keletkezéséről. Érdekes mindkettő, még az is lehet hogy geológiai szempontból találkozik a két téma
Ma itt remek idő volt sütött, és nemcsak én mentem egy karikát, a '71-esen egymást tolták a motorosok. Volt egy előadás itt a vul kanosságról, vagy mi a fene meghallgattam , érdekes volt . Pedig azt hittem nem tudnak sok újat mondani, de tudtak különös tekintettel a Tapolcai -medence tanúhegyeire.
Fürdőruhát, és ha lehet hálózsákot hozzatok, bár nekem is van kettő tartalék. Csak Neked igen méretes kell.
Hajrá Józsi! De nekem az se baj ha már látott dolgot néznénk meg! És igen, egy kis gyaloglás is belefér :)
Lentről nézve ott jobb oldat látható a templom: