Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Majd ha esni fog, akkor nyakig belemerülünk a vízbe, nehogy megázzunk!
A szabadidőközpontunk is nagyon jó, a strandot az a termál vízér táplálja ami a Hajdúszoboszlóit, remélem legközelebb lesz hozzá megfelelő időjárás és megmutathatom
http://www.termalfurdo.hu/furd...
Most sem csak az eső! A krátertó, vagy a madárkórház is nagyon érdekes volt! Kedvenc metálénekesmadaramat a hollót is ott sikerült megnéznem! Vagy a hídi vásár pl! Meg sok minden! A rosszcsont játékos Zara pl.
Mindenképpen! Remélem a következő látogatásod után már nem csak az eső jut eszedbe Földesről
Addig is egy kis ízelítő videó:
http://www.haon.hu/video-ezt-l...
Majd a nyáron mikor eljössz meghallgathatod, majd akkor is ha én megyek Földes -re. Neki is szelepszár szimeringet kell cseréltetni hamarosan, Az enyém is azóta nem "csipegeti" !
Vihetnétek a koncertekre füstgépnek
Kérdés hogy ez tényleg füst volt, vagy csak annak látszott? Ha kékes és fojtós szagú akkor az elég baj, ebből a szempontból teljesen mindegy hogy egy, vagy négy hónapot állt a motor. Ez ilyen jelenség arra utal hogy olaj került az égéstérbe, vagyis eszi. Ha párát nyomott az más és érthető is, az a hőmérséklet különbség miatt történik, a pára viszont pára nem pedig füst
A hangja viszont tetszett, nekem még a mai napig is hiányzik a Hondás "vinnyogás".
Délre kiderült de a tegnapi meleget meg sem közelíti. Simsonnal voltam kenyérért , az út száraz de az idő ma csak fele olyan meleg, mint tegnap volt! Most 7 fok van. tegnap ilyenkor már 13 fok C volt.
itt már bőven süt, és 8 fok van. Régebben ilyenkor kérni se kellett és már nyeregben ültem. Most azért megvárom míg kicsit felmelegszik.
Azért a lényeg látszik! Itt most talajmenti köd van, de a Nap már süti felülről, 11-re eltűnik!!
meg azért füst is volt bőven. Több mint 3 hónapja nem is volt indítva...képzelheted :)
nem az optikával van baj, hanem tényleg iszonyat nagy köd volt, tényleg 10 méteres látótávolsággal, este 6 kor :)
Ez az egyik, a másik hogy a kamerát takaró átlátszó műanyag olyan karcos mint a fene, ezért alapból homályosítja a képet :D
Lehet, hogy a telefonod lencséje homályos valami miatt?
Nem valami jó a telefon leképezése?! Gondolom ekkora köd talán mégsem volt?!
Nem lett sámli baj! Lépésben estem és teljesen váratlanul.
tegnap VÉÉÉGRE be tudtam indítani a motorom. Múlt héten vettem bele új akksit (varta), de akkor még nem indult mert nem volt időm keresni benzincsövet hogy megszíjjam a vákuumcsapot. Tegnap végre volt és pikkpakk be is indult. Szeptember óta állt a motor, lehet kéne pucolni a karbit de azt majd jobb időben. Asszonyé nehezebben indult, pedig múltkor is pöcc röff ment. Azért csak beindult mindkettő, igaz füstöltek mint a veszedelem, de ezt valamennyire betudom annak hogy kb 10 méter volt a látótávolság annyira nagy volt a köd. Meg ugye elég rég nem indítottam be őket, nyilván az is számít. Ennyire nem volt füstös mint a videón látszik, csak a telefon valamiért nagyon elmossa a videókat...
itt már legalább 10 perce jártak a motorok, szivató talán már teljesen vissza is lett véve.
http://youtu.be/_uL4gIV1E44
Azta! Hát ez nem jó hír, de legalább ha ott maradt a nyúl akkor jó kis pörköltet lehetetne csinálni belőle :D Persze ha az olajfoltokat kiszeded belőlre :)
Egyébként lett valami bajotok? (Neked illetve a sámsonnak!)
Lehet az volt a baj , hogy nem ittam! Ha ittam volna nem fékezek az első fékkel, és akkor talán nem csúszok el lépésban gurulva.
Örülök hogy nem lett komolyabb bajod Józsi! Tudom ettől még nem leszel boldogabb de hasonló szituációban (olvadt hó alatta jég) én is zakóztam egy szépet nemrég, de nekem ahhoz még motorra se kellett ülnöm... egyik pillanatban még az autót láttam ahova igyekeztem, aztán hirtelen csak a kék eget Ja és egy kortyot se ittam sőt még nyúl se volt a közelben
Ma fogtam a Simson-al egy hatalmas nagy, legalább 20 kilós nyulat vén f....sz motoros létemre B+!! Reggeltól sütöt a Nap. délutánra lett 13 fok celziusz itt a Badacsony oldalán. Mondom bemegyek Tapolcára! Elindultam innen , nem mentem kb 8 métert , amikor az első fékkel fékeztem egyet aztán már tápászkodhattam is fel! Nem sérült semmi csak a büszkeségem! Mert szégyen a futás de az a hülye aki kerget, mert őt nem kergeti senki! Na de az ok: A talaj teteje kb 3 centi felolvadt! Alatta maradt fagyott ! És a tetejéről a víz nem tud elszívárogni. És olyan csúszós mint a zsírosdeszka! No mindegy lesz ez még így se!
A Bandi macska nem szereti a havat , de a Kormos cicám nagyon tudta élvezni fetrengett benne, és én is beleforgattam, akkor elszaladt majd visszarohant, ilyen érdekes oldalazó járással . Ez a kutyus pedig szerintem szereti, hogy nem üti meg magát ha bele fetreng.
"benőhetne már a fejem lágya..." Most mondd meg őszintén? Arra a kis 60-80 évre ami még vissza van minek??!!
Itt ma majd egész nap az eső esett. Nem is igen mentem ki , csak addig amíg bevásároltam.
Hogy ne csak offoljak elmesélem hogy ma hómotoroztam is igaz csak robogóval de nagyon élveztem, nem sok idő volt rá csak egy fél óra mert mire haza jött az asszony ki kellett játszanom magam, mert aztán megint hallgathatom hogy "benőhetne már a fejem lágya..." Venni kellene egy pitbike-ot...
Az ónos eső elmaradt, de jött helyette hó na de minket az se tartott vissza mert ma is bejártuk a határt mondjuk én kevésbé élveztem amikor a szemem akarta kiverni a hó... A képek olyanok amilyenek mert ilyenkor amikor futhatnékja van az "ülj" éppen eljut a tudatáig, de olyan izgága hogy 3másodpercig sem bír helyben maradni
Jól van ő is, szerintem előző életében rénszarvas lehetett mert úgy élvezi a havat hogy szemem szám tele van amikor rúgja vágja, alig várja már esténként hogy végre felkerüljön a nyakörv és induljunk, erősebb mint valaha, újabban én döglök ki hamarabb...
Errefelé ónos esőt jósolnak reggelre, viszont éjszakára még bőven mínuszokat
Ennek örülök, hogy mindenki és még annak is , hogy a kutyus is jól van! Ma itt enyhe 5 fok körüli idő volt, lucsok lesz. De most van tél, és nem lesz strandidő a napokban!!