Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hello mindenki ..

Egy olyan kérdésem lenne hogy 98 as zxr 250 es hez hol találok idom szettet ? meg mennyibe kerül kb .

Előre is köszi a választ.
Sziasztok lenne egy pár kérdésem ezzel a fajta mocival kapcsolatban. Mennyit fogyaszt 100-on kb én mondjuk 110-120 kg vagyok.Mennyire igényesek,olaj cser milyen időnként kell,egy gumi normál használat alatt mennyi km-re elég.Munkába járáshoz szeretném igazándiból havi 1500-2000km.
Szia nagyon király ez a fehér szín, gondolom ez ez az egy van az országban mert én még sajna egyet se láttam. És 6000-es szervizen voltál? És milyen lett az új rendszámtábla tartó esetleg képet tennél fel róla.
Ave,

Ma voltam a Méhész utcai szervizben (Ivanics) - ajánlott kategória, röviden (ha jól gondolom a bigbanges srácok ők). Kötelezőn voltam, olajcsere, olajzás, ellenőrzések, meg feldobtak egy rendszám konzolt (R&G) a nagy randa gyári helyére. Jófejek, készségesek, ott lehetsz a vas mellett, kommunikálnak ha több megoldás is lehetséges az adott szerelési metódusra (Te, a vevő, melyiket szeretnéd).
A villahíd alól általában esőben áramló "füstre" is rákérdeztem: túl rövid az első sárvédő hátsó része, így a kerékről befröccsenhet némi víz a forró leömlőkre, alkatrészekre. De semmi problémát nem jelenthet ez.
értem, sok sikert a vásárláshoz.
Sry, egyelőre jegelve, mert találtunk közben egy másikat 850ért, nagyon kevés km-el, szervízkönyvvel, első tulajtól. Ha azzal vmi nem lesz jó, akkor kereslek újra. Ha a 850-t már a múlthéten elfogadtad volna, már nem lenne nálad a motor...
Én imádom a kisninjámat, de ezek... Vannak akik tényleg semmi pénzt és időt nem sajnálnak rájuk. Tiszteletem nekik.

http://youtu.be/JN1DPFilW5c
Heh, jó látni, hogy ilyen aktívak a magyar tinininják. Szerintem még nem volt magyar Ninja 250R találkozó, úgyhogy hajrá, hozzátok össze, és történelmet írhattok az elsővel. :) De nem ez a lényeg, hanem a közösség és hogy király buli.

Ja és én is gratula a diplomához! Bár hogy a diplomaosztószervezők nem vették figyelembe a Kawa-kanyart, ez felháborító!
Szia!

Gumikról volt már szó párszor, szerintem ha itt keresel a fórumban, könnyen megtalálod a leírásokat (mondjuk keress márkanevekre, Michelin, Bridgestone stb.)

Mintázat nem hiszem, hogy sokat számítana, bár hivatalosan első és hátsó gumit egyszerre kell cserélni, de őszintén szólva én sem dobnék el egy tök jó gumit, amikor a hátsó már balesetveszélyes, az első meg még félidőnél tart. Sokan mások is járnak felemás gumikkal és működik a dolog, szóval annyira nem lehet vészes. Sőt sokan azt szokták csinálni, hogy előlre puhább, sportosabb gumit vesznek, ami hamarabb kopik, így nagyjából egyszerre lesz csereérett a hátsóval.

Gumiválasztásnál ami fontos, az nyilván a méret, azok közt tudsz válogatni, amit fel tudsz tenni a felnidre; aztán a stílusod, hogy inkább sportosabb (jól tapad és gyorsan kopik) vagy inkább túrásabb (keményebb, csúszósabb, tartósabb) gumit szeretnél; meg persze a pénztárca is határt szab.

Elhangzottak itt már jó és olcsó gumiajánlatok, ehhez még a Heidenau-t tenném hozzá (mondjuk K63/K64), én még nem használtam ugyan, de az ER5 fórumon elég jó tapasztalatokat írnak róla, van a kellő méretben, és a Heidenau egyike a legolcsóbb gumigyártóknak (de nem kínai, hanem állítólag tényleg minőségi; egyébként német).

Nekem tapasztalatom az IRC-n kívül Michelin Pilot Activ-val van, jó gumi, és nem tudom mennyibe kerül most, de szerintem a drágábbak közt van, ha olcsón akarod megúszni a gumicserét, akkor szerintem nem ez a Te gumid.
2. Kawa kanyarra nem, de a Lime partyra megyek.
Szerintetek azt lehet, hogy az első Dunlop gumi marad és a hátsót cserélem le mondjuk egy Metzeler vagy egy Contininentale gumira? Mert az elsőn még alig látszik h használtam, és ha lehet akkor nem dobnám ki. A minta számít, vagy igazából nem para, ha nem egyezik a minta az első és a hátsó gumin?
Lehet olyat csinálni de nem olyan típus vagyok :) Akkor 850? Jövőhéten mikor tudjátok megnézni\elvinni?
Hy! Én Continental - Conti Go-ra cseréltem a gyári IRC-t mikor elkoptak(tavaly). R17 ről rendeltem, ez volta a legolcsóbb... még Bridgestone volt amiben kaptam volna elölre-hátulra ugyan olyan mintázatu gumit, de akkor az pont elfogyott, így lett a conti. Na persze vannak még megegyező mintázatu gumik de "kicsit" drágábbak... nem mind1 hogy 50be áll meg vagy 70be a gumicsere...ha kevés a pénz ... de az is közrejátszik hogy hogyan / hol és mire akarod használni a motor és így választasz hozzá gumit. Nekem a Conti az első ezer km-ig eléggé csúszkált míg be nem kopott...de most már jó ... ha bemelekszik ugyanúgy peremre vágom mint az IRC-t.
Sziasztok!

Most kéne cserélnem már eléggé hátsó gumit a 2008-as Kis Ninjámon. Még a gyári papucsok vannak rajta elvileg, az első az még kifogástalan de a hátsóról már nem mondható el ugyanez (ráadásul tegnap még egy szöget is találtam benne, ami nem túl biztató).

Érdekelne, hogy merre érdemes elindulni gumit venni, és hogy milyen fajtákkal vannak tapasztalataitok? A gumira szánt keret sajnos véges, mivel most kell fékbetétet cserélnem és az első teleszkópok szimeringjei is feladták (baleset miatt), úgyhogy csőstül jön a baj :).

Előre is köszönöm!
Gratula a diplomához!

Akár a kanyarig is lehetne egy kisebb-nagyobb találkozónk. Hm?
Velem alkudozhatsz, nekem egy forintom sincs, sőt motort sem akarok venni
Tudod mit, megcsináltatod a 18e szervizt meg raksz fel egy új hátsó gumit és mehet a 870e
870e? ?
Sajna nekem nem jó a következő kawa kanyar, akkor lesz a diplomaosztóm, azon meg illene megjelennem De lehet hogy a ninja tesóm megy, a lime partyt meg már beírtam a naptáramba, az tuti
Én benne vagyok a kisninjás taliban. Gyerünk emberek csak lelkesen!

Ki jön a második kanyarra 28-án?

Orfűn (Bikers' Open Air) egyedül árválkodtam... egyéb kawákat is csak elvétve láttam
szerinted?
Változott az ajánlat?
helyzet?
Lesz még a nyáron egy kawa kanyar, meg augusztus végén lime party. Jó lenne egy fórumos tali sok babaninjával
2003/04 évjáratúak jöhetnek szóba az ár miatt.(750-850e ft krörül)
Ezek már tetszenek és még egész jó állapotúak is
Persze nem zárkózok el 2008-as tól sem ha hasonló az ár
Aztan a ZZR1400-ra majd nem gyozod venni a hatso gumit.