Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Igen, gyökér. Csak akkor nem lenne az, ha az életrajzi könyv megjelenését követően mondja el a véleményét nyilvánosan. De amíg ez nem történik meg, addig ha biztos is a dolgában, akkor az a versenybíróság előtt vagy netán MM-el személyesen kellett volna rendezze, nem pedig ország-világ előtt, manipulatív módon.

Szerintem:
- Rossi megsejti, hogy valami büdös.
- Visszanézi a videót.
- Megfogalmaz egy vállalható álláspontot az ok-okozat láccra vonatkozóan és kiemeli belőle a szerinte kifogásolható elemeket.
- Ezt beterjeszti az illetékes bizottság elé.
- A bizottság ebből valamennyit vagy netán az egészet megalapozottnak gondol.
- Mérlegeli, hogy a szabályok alapján be kell-e avatkozni.
- Ha igen, megteszi.
- Mi TV nézők értesülünk róla egy héttel később, hogy MM-t valamilyen szankció érte a korábbi versenyen elkövetett sportszerűtlen magatartásért.
Szerintem ez a korrekt ügy.
Azt, hogy ország-világ előtt fröcsögünk össze-vissza, meg haknizunk az hadd ne mondjam milyen emberek sajátja....

De tényleg nem értem mért játszod a hülyét....
Az szabálytalan, ha valaki ütközés elkerülése érdekében levág egy sikánt?
Senkinek nem tetszik, ha megelőzik, akinek igen, az nem motorversenyző. Nem tetszett neki, de nincsenek olyan rosszban. Legalábbis mikor Cluzel lesérült bement hozzá a kórházba Sofuoglu.
Kit érdekel?
Mármint Rossi!
De ha MM tényleg megcsinálta ezt akkor ő is gyökér, nem? Szerintem nem gyökér!
És Cluzelnek?
Rossi a nyilatkozat pillanatában ez nem tudta bizonyítani, tehát vaktában vádaskodott. És amit a vádba bele foglalt az egyébként nem szabálytalan - hisz nem szabálytalan csak az utolsó körben az élre állni. Azon tehát nem fog változtatni MM életrajzi könyve, hogy Rossi sportszerűtlen, szükségtele, kavarós nyilatkozatot tett. De ez egyébként nem baj, mert ettől még szerintem jó motorversenyző. Sajnos mint ember egy gyökér, de nem születhet mindenki címeres vitéznek.
Attól, hogy vetté pályázni egy gépet, még nem vagy szaktekintély!
Tegyük fel évek múlva megírja MM az önéletrajzi könyvében, hogy így volt, akkor mi lesz veletek?
Nekem tetszett Sofuoglu manővere.
Néha azért húzódj be az árnyékba is, látom megártott már a májusi nyár :D
Azután a nyilatkozat után én is megkérdőjeleztem Rossi szellemi épségét. Pedig annyira azért nem öreg, hogy demeciás legyen...
Esetleg csak egy blöff volt, amivel Marquez lelkiismeretére akart hatni, hátha ki tudja venni a képből, ha már megelőzni nem tudta. De visszafelé sült el.
Ja igen, bocs már meg is feledkeztem róla (hülyeségekre nem szoktam emlékezni).
Rossi azzal a még komplexszebb vádal találtam meg MM-t, hogy direkt kivárt a győzelemmel, majd hirtelen nyert a végén.

Erre a véleményem az, hogy Rossi fogyatékos. De mivel nem az, egy paraszt. Vagy egy gennyes, sportszerűtlen, nem pályán játszó gané.
Szerintem senki nem volt szabálytalan (ennyiből nem látom), de Sofouglu manővere számomra ellenszenves. Azzal nyerte meg a versenyt, hogy túl szorosra fogta Cluzel-t annyira, hogy annak már csak két választása maradt:
- vagy nagy erővel neki megy Sofougunak
- vagy kibillenve az egyensúlyából fékezéssel próbálja a durva kontaktot elkerülni
Cluzel az utóbbit választotta.
Marquez pont, hogy nyert Ausztráliában.
De be lehet sorolni a vitatható manőverek közé?
Van olyan súlyú, mint az a senki által nem látott elem, amivel Rossi Marquezt megvádolta, miszerint szándékosan nem nyert Ausztráliában?
Há jóhogy Rossi öregedő lassuló kapuzárásos és gyökérkedik,a többiek gyorsabbak de nem birjátok őket.
Ami irreleváns mert nem ti vagytok a meghatározóak hanem az időeredmény és a helyezés most,nem 2-3-6 éve hanem most.
Nincs kérdés! Véleménykérés van!
Cápa-cápa... miért szted mit kellett volna csinálnia? "Ó, Marquez barátom, kilőktél a pályáról, akkor elveszem a gázt, hogy te nyerhess, mert olyan jól csináltad ezt a manővert, hogy még rajtam megtámaszkodva se bírtad bevenni a kanyart rendesen engem meg kitettél a sóderra!"? Vagy mi? 100-ból 100 versenyző ott ugyan így átment volna nyélgázon, ha már a másik ilyen balfasz volt, hogy mindegy-mindegy alapon bevetődik kockáztatva mindkettejük bukását. Ezzel nem azt mondom, hogy Rossi nem csinált csibészségeket, de konkrétan ezt az esetet nem lehet neki felróni a számlájára, mert itt nem ő volt ludas.
Mi a pontos kérdés?
Ok, de akkor egy kérdés! Sofuoglu vs. Cluzel előzése? Vélemény?
Bocsánat, mondtam, hogy fékezhetett volna. Ha elfogadja a második helyet szabályos versenyzéssel. Ha nyerni akart, akkor nem volt más választása.
(Még mielőtt kiforgatjátok)
Nem "szoktam" felhozni. Csak előfordult már. De nagyon ritka, sosem ok nélkül. És amikor felhozom, hozzá szoktam tenni, hogy hiába adócsaló ettől még mint motorversenyzőt ugyanannyira tartom, mint adócsalás nélkül. Pont arra szokott példa lenni, hogy ne érveljünk nem-pályán történő elemekkel.