Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az automata mindig nyitva van
Ahogy beindul a motor úgy kap áramot és fűt egy patront ami kitágul és fokozatosan zár a szivató
Egyes motoroknál állítani is lehet mennyi idő(távolság) múlva zárjon
Mindenesetre jó lenne tudni, hogy ez a délutáni produkció annak a műve, hogy rajta volt sokáig a gyújtás indítás előtt, vagy csak véletlen volt.
eryk04 igazad van, korábban azt írtam. Visszaolvastam. Még egyszer elnézést kérek.
Alap hogy hidegen gáz nélkül kell indítani.
Automata szivatós! Elnézést, ha félreérthető voltam.
Korábban azt írtad kézi szívatós.
Most átalakult automatára.
Akkor milyen is?
Érdekes. Nemrég hazajöttem motor garázsban. Kíváncsiságból gondoltam megpróbálom beindítani. Gyújtás rá, udvarra kitol rárug pöccre indul. Tegnap este 20:30 kor állítottam le. Hallatszik, hogy esik vissza az alapjárat. Létezik olyan, hogy az automata szivatónak kell 2-3 perc gyújtáson mire startra kész lesz? Eddig gyújtás nélkül 4-5 alkalommal rúgtam, majd gyújtás rá és azonnal várás nélkül rúgdostam tovább. Lehet gyújtáson várni kell az első rúgás előtt? Eddig simsonom és nagymotorom volt, nem értek ezeknek a lelki világához. Tehát karbi folyás, szivárgást lehet, hogy napolós. Azt nem tudom, hogy van-e közé hozzá annak, hogy majd fél évet állt a motor.
Nem.Huzd le 1 nap allas utan a benzincsovet a csaprol es ontsel bele benzint. Indulbia kellene azonnal.
Akkor szétnézek folyás után. Esetleg automata szivató nem lehet ludas?
Nem parolog el. Ahhoz tobb het kell. Elszivarog, elfolyik.
Nincs semmiféle folt a motor alatt. Ha áll egy éjszakát, vagy egy műszakot már nem indul. Érdemes lenne a karburátor tömítéseket átnézetni ezek szerint? Valószínűleg elpárolog a benzin?
Nincs a karbiba benzin valamilyen oknal fogva. Ha inditas elott ontenel bele rogton indulna. Keresd meg a szivargast.
Nekem a leeresztőcsavaron lévő gumigyűrű szakadt el, ugyanúgy kifolyt mint nálad. De itt volt tócsa, igaz alig látható, mert a blokkra folyt először.
nekem volt egy hajszál repedés a műanyag csésze túlfolyójánál
ha állt egy műszakot akkor már nem indult be de ha csak pár órát állt hibátlanul indult
pont annyira engedett hogy nem ált a benzin alatta még nagyon benzinszag sem volt simán elpárolgott ahogy lecseppent
Mennyi időnek kell eltelni, hogy nehezen induljon?
Nincs benzinnek nyoma a motor alatt?
Ha beindult, és jár 4-5 másodpercet, majd leállít pöccre indul.
Kézi szívatós. Hidegen nehezen indul, aztán viszont ha leállítom egy rúgásra/önindítózásra indul.
Tovabbra is azt gondolom hogy a megbontott reszek (es ez nem a karbi ha masikkal is csinalja) keressgelj. Igen kicsi a valoszinusege hogy pont akkor ment tonkre valami. Inkabb forditva vagy rosszul kotottek be valamit
többnyire az hogy elpárolog-elszivárog a benzin a karbiból
és mivel többnyire vákuumos benzincsap van a robogókon csak akkor nyit ha a dugattyú mozog
és amire feltölti a karbit addig rugdosni kell
én kidobtam a vákuumos csapot a fenébe és tettem bele egy elektromosat, azóta pöccre indul több hónap után is
Ha egyszer beindult es 2 masodperc utan leallitod akkor utana beindul?
briggs quantum motorban jártas valaki??
nem tudok rájönni miért nincs alapjárat
üresen a legkisebb gázállásnál is maxigázon pörög, ha kapál akkor úgy csökkenti a fordulatot ahogy tolom vissza a gázkart
ha behúzott kuplunggal áll teljesen mindegy hogy áll a gázkar hiába mozgatom semmi fordulat változás, csak a legvégső szivató állásban csökken a fordulat mert akkor besokall
olyan 10 éve szedtem elsőnek szét a karburátort mert bezabált némi koszt a benzinből, ahhoz az állapothoz képest nem találok semmi elváltozást a jelenlegi állapotában
Automata, vagy kézi szívatós? Ha csak hidegen indul nehezen, lehet ott van valami probléma.
Sziasztok.
Nemrégiben vettem egy piaggio nrg mc3 sport series karbis robogót. Előző tulaj szerint sokat állt. Azt a jelenséget produkálja, hogy hidegen nehezen indul (10-15 rúgásra) hiába rugom meg gyújtás nélkül 4-5 alkalommal majd gyújtás hol beindul hol nem hatodjára. Melegen pöccre indul önindítóval és rúgásra is. Mi okozhatja ezt a jelenséget? Előre is köszönöm a választ.