Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Jó ötlet vállalkozni lépten nyomon szerelő igény van !
Elkezded kicsiben vagy te annyira okos hogy tudd eldönteni oké vagy nem ! Különben is a mester betelt tutti az igény :)
Itt most - és ezt minden rosszindulat nélkül mondom - tökéletesen bele lehet látni a gebin/fusi munkába, a fusit most úgy értve (jó értelemben), hogy a maradék időben a rendelkezésre álló szerszámokkal a tévénézés helyett kis pénzt keresni.
:-)
En inkabb meg se szolalok
először nem is tervezek nagy beruházást
ha nem jönnek akkor nézek ismét egy trágya melót mint volt régen és lesz sok szabad időm, nem mindenáron akarok szerelőt játszani
csak egy csomó kacatom van, ami akár hozhatná is a pénzt
vagy eladok mindent és elkurvázom a pénzt
nekem szinte semmi költség nem lenne egy kis plusz villany számla
a többit fel kell számolni, persze nem a számlán
amúgy egy kb 30% alkatrész kedvezményem lenne, lehet ki tudnék többet is puncsolni de a 30 az biztos, szóval ha magamnak megtartok belőle 10% akkor aki kapja az is boldog meg én is
nem is neked mondom. csak ugy irom. A vállalkozások kb 60-70%-a az első 5 évben megbukik...
Ne nekem mond, én már nem akarok vállalkozó lenni, 4 hónapja hagytam abba 25 év után és most élvezkedek az alkalmazotti lét örömeiben.
akkor számolj vissza felé katával. Kell nettó havi 232.000. Mennyi a költséged? És már látod, hogy akár olcsóbb is lehetsz mint a bejelentett munkavállalókkal dolgozó márkaszerviz...

A kata akkor jó ha kevés költséged van és "sok a hozzáadott" érték. Pl a motor szerelésnél a kuncsaft hozza az alkatrészeket. Persze ez csak adózási szempontból jó.

Vagy kategóriát kell ugrani ha költségelszámolást is akarsz...
Ez elég világos.
Hm, a gond ilyenkor azzal van, hogy amíg a garázsban olcsóért vagy ingyé segítettél a haverokon abban a pillanatban, hogy rendes pénzt kezdesz el elkérni hamar otthagynak és kibeszélnek, hogy mekkora köcsög lettél idegenek pedig jó sokáig nem jönnek ha csak nem tömsz egy halom pénzt reklámba a környéken, hogy egyáltalán tudják ki vagy és mit akarsz.
Ja.

Van Bruttó 350.000-ed Abból kikapsz 232.000-et, a munkaadó meg total költsége 423.000 Ft.

https://www.hrportal.hu/berkal...
na mindegy
a jelenlegi életvitelemet fedezné egy 250ezres katás hónap amiből minimum 180 megmaradna ha ebből 50 ezer egy tartalk kaszába menne akkor se lenne kevesebb pénzem mint amit a legutóbbi munkahelyen megkaptam napi 8 órával 3 műszakban
ha nem akarok hétvégén dolgozni akkor 250/20=12,5 ezret kell naponta összeszedni, ami nem tűnik igazándiból soknak, egy vezérlés csere ettől több és nem tart 8 óráig......
egy 2000ft óradíjjal már simán több jön be ha csak 6 órát van munka naponta

egyedül az ügyfélkör összeszedése ami nem fog könnyen menni, hiszen eddig kb mindenkit elzavartam a picsába, hogy hagyjon békén a szarjával
még a zsigulis korszakban volt pár kocsi amit műszakira fel kellett készíteni azóta nemigen vállalok másnak munkát
a robogó szervízt már elengedtem, ahhoz az idegeim elég gyengék már vagyis inkább a gazdikat nem tudnám elviselni
Viszont ezzel erősen elmentünk a motorszereléstől, a lényeg annyi, hogy legfeljebb akkor éri meg vállalkozni ha fix és jól fizető vevőköröd van bármilyen adózást is választasz vagy nagy háttértőkéd van a kieső időket átvészelni no meg a folyamatos fejlesztés mert ha ebből akarsz megélni akkor nem sokáig lesz elég a nagyfatertől örökölt szerszám vagy a piacon összevásárolt kínai cuccok és a jó szerszám is kopik a használattól és cserére szorul időnként. Nehéz elindítani ellenben könnyű belebukni egy vállalkozásba.
Igazad van is és nem is, jelenleg a munkáltató fizet 19,5% szochót és 1.5% szakképzésit és ezen felül fizeti be a munkavállalótól levont 10%-ot ami összesen 31%.
összesen nem fizet annyit a munkátató....valami 20% felé van már csak
a régi bérpapíromon rajta volt de felvittem a padásra nem keresgélem mi mennyi
amíg volt nyugdíjpénztár addig is csak a munkabérből levont pénz ment rá, szóval amit a munkáltató fizet az amúgy is ment és most is megy a levesbe
Milyen 10%? Meg még amennyit a munkáltatód is befizet, az meg még valami 26% körül van. Egy nettó két kilós fizetésnél ez kb. 50-60 rugó tehát évente csak nyögdíjra egy közepes fizetésű ember 6-8 kilót fizet be persze már adóként, hogy ne legyen ellátási kötelezettség mert ugye az a járuléknál van míg adónál nincs.
belegondolsz a dolgokba
a nyugdíj a fizetés 10% ha valaki becsülettel dolgozik 45 évet akkor kb 4.5 évre fizetett be nyugdíjat, ha nyugdíjjasként "beéri kicsivel" akkor legyen az átutalt nyugdíj fele mint a fizetése volt( ez a minimálbéreseknél kb a háztartás fenntartására is szűkösen elég) akkor 9 évnyi nyugdíjja lesz
65 évesen elmegy 74 évesen kiürül a kassza.......és lehet éhen halni.......igazságosan......
amúgy senki nem tudja mi lesz 20-30-40 év múlva sejtések és iránymutatások lesznek 10-15 évekre még lehet is kicsit tervezni de 30-40 évre nem én 45 évesen szarok a nyugdíjra, igazándiból kurvra nem érdekel hogy lesz vagy nem, mert tudom hogy egy orbitális szopás lesz 20 év múlva ez a rendszer
amúgy félretenni se tudsz, kis ember nem tud annyit hogy érjen is valamit, hiába ál a bankban a pénzed egyre kevesebbet ér, a kamatok nem tolnak annyit rajta hogy az értékét megtartsa, valuta arany stb ismét bukó "kisember" léptékben

szóval marad a kata és a sufni szerelés számlázva meg a szélvédőtisztítás lesz
Értem, hogy lófasz sem, de azzal várjunk még, de maradjunk annál, hogy lófasz, akkor a katásoknak harmad lófasz.
Amúgy meg pl. pont a katások miatt több marad azoknak, akik főállásban fizetik.
(Ugye pl. aki az elvárt bére után fizeti szemben a katás 90 ezrével, akkor az állam ezen a két emberen mindjárt spórol 30%-t minimum. Aztán aki mondjuk a fővárosban él és keres 300 ezret hivatalosan, akkor az állam nyeresége mindjárt 60% közelébe kerül. És ez csak a nyugdíj, ha igazságosak szeretnénk lenni és a többi szociális járandóságokat is figyelembe vennénk, akkor még több is.)
A másik meg szerintem egyre jobban elindulunk majd a jenki megoldás felé mind a nyugdíj, mint az egészségbiztosítás terén.
A Bismarck-i állami társadalombiztosítási gondoskodás szép és előremutató rendszer.
Volt.
Abban a korban.
..
A vén buzi ugye nem az efféle álliberális, magamutogató, öntörvényű és anarchikus rendszer alapján alkotta meg a rendszerét. Most más rendszer van (sajnos) ami nem is működik. A lendület és a belekódolt bukás ismeretének ellenére működő bankjegynyomda még viszi kicsit előre, de aztán annyi.
Vagy felrobban a Földgolyó, vagy mindenki annyit kap, amennyit fizet. Ha szerencsénk lesz, akkor nemcsak a befizetett pénz mennyisége, hanem a ledolgozott munkaidő is beleszámít a nyugdíjba és a társadalmi torta másik szeletébe, de ez egyelőre csak remény a részemről.
nyugdíj kb lófasz sem lesz senkinkek sem 20-30 év múlva, így nem is kell azon agyalni miből menyi lesz
már most inog az egész rendszer( ami alapból szar) erre még rájön az az a szaporulat amit senki sem szeretne (amire már most is túl sok pénz megy el) így kb annyi pénze sem lesz az államnak hogy az alapvető működésre elég legyen
szóval no para, ha nem tudunk dolgozni kimegyünk télen a kunyhó mögé egy kisgatyába megfagyni
amúgy nem véleten van az a kis módosítás hogy a gyereknek kötelessége eltartani a szüleit, mert eddig az államnak volt kötelessége egy minimumot biztosítani
Aha,

jól ki is baszik magával az illető.
Az 50 ezres katás úgy kapja majd a nyugdíját, mintha a katás időszaka alatt bruttó 90 ezret keresne, azaz kb. 4 forint lesz a nyugdíja, nyilván arányosítva, de ha mindig katás lesz akkor ennyi. Ha félállású, vagyis a 25 ezres, akkor meg pontosan NULLA, azaz, a nyugdíjalapot nem növeli.
Ja, hogy akkor félre kell tenni? Ez jó ötlet két hibája van, az egyik, hogy akkor a tervezett 200 ezres bevételből nem marad megélhetésre, a másik meg olyan önfegyelem kell, mert az említett téli időszakban is kell ám fizetni a nyugdíjra valót, ami az emberek 99%-ban távolról sincs meg.
Az állam ilyen szempontból számomra szimpatikus, most mindenki elgondolkodhat azon, kellett-e volna annak idején az értő olvasást elsajátítani az általános iskola II. osztályában.
Legalábbis amikor a számomra fontos dolgokról van szó. Az állam most pontosan a saját helyzetét könnyíti meg előre mondjuk 20-30 évre, amikor a főállású katások először kapnak nyugdíjat, mert töredéke lesz annak, amit a rendes főállásból nyugdíjba vonulóknak lesz kénytelen kifizetni.
Térdel le és szeress!
szélességben elférek az aknában..... csak a mélység lett kisebb
foggyal le,vagy marad az uj targoncajogsi.
havi 50 ezer ha nincs egyéb munkád, ha van melóhely akkor havi 25 az adó a tb meg fizetve van
ha össze bírsz szedni havi 200 ezret már megéri a 25esres hiszen a munkahelyi adó(minden szarral együtt) ennek minimum duplája
ha csak ennyi jön össze "főállásban" akkor megfontolandó hiszen havi 200 ezernél 150 marad meg, és ebből valami kicsi költés azért van
de ha havi 300 megvan akkor már a full katával is elvan az ember mert itt a vidéki putriban 200-250 nettó sehol nincs a dolgozónak max heti 6db 12 órás műszakkal
és a katát tudod szüneteltetni csak időben kell gondolkodni pl téli pangás időszakában 3-4 hónapot ki lehet hagyni akkor csak az a 7ezer forintos tb kell
most az a kérdés össze lehetne-e szedni havi 200 ezret fél éven belül

első körben kiásom a szerelő aknát mert bemosott a víz vagy 30 centi homokot az elmúlt 15 évben és alig férek el benne