Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

igen...lényegében minden olaj jo...csak mindegyik icipicit más...egyik ebben másik abban jo...tapasztalni kell...
nekem pl eneos nagyon bevált...motult ezren agyondicsérték és az meg nem vált be az svben.
ugyanez a gumi...mondjuk ott azért egyenletesebbek a vélemények...

mindent összegezve véleményem szerint mind1 milyen olaj, mindenki azt tesz bele amire pénze van...lényeg,h az előirásokat teljesitse a kiválasztott portéka...
A Totalt autóhoz (Punto) használom, előbb a Classic-ot majd néhány éve már a Quartz-ot, ha a motorokhoz is legalább olyan jó akkor azt én is merném ajánlani. A Fuchs is remek olaj, de azt is autóhoz használom (Astra Z16XE), viszont régről ismerős a Valvoline ami szerintem egy nagyon jó ár-érték arányú olaj, arra fogok váltani. A Fuchs GT1is nagyon jó olaj de drágább kategória és ehhez a motorkódhoz nem is szükséges a Dexos2 specifikáció, arról nem is beszélve hogy 10ezrenként cserélem (nagyjából annyit megy egy év alatt) a 30ezres ciklust nevetségesnek tartom...
Egy régebbi autómnál megszívtam a Shell Helix-el, valószínüleg pancs volt... tudom hogy az eredetivel nincs baj, de bizalmatlan lettem, akit egyszer megmar a kígyó az legközelebb a gilisztától is fél...
Motorokhoz szerintem nagyon jó a Motul, az öreg 74-es veterán Honda az ásványi Valvoline-al érezte magát a legjobban, a CB-1 Repsolt kapott és volt már az Inazumában is, teljesen elégedett voltam mindegyikkel, sőt a Xado alapolaja is jó, csak az is drágább lett, szerencsére bármelyik olaj kiegészíthető a 9ml-es revitalizálóval... de a Xado-s témába nem szeretnék belemenni.
Az Elf-et azért kérdeztem mert azt tudnék rendelni ott ahol az autókhoz szoktam, mindegyik eredetiség garanciás és kedvezményem is van már, egyelőre még nem nagy a felhozatal motorkerékpár olajokból de az Elf nagyon kedvező. Szerintem a típus majdnem mindegy, feltéve ha eredeti és tudja azt ami a leírásában szerepel, alszok még rá néhányat és ha továbbra sem találok róla negatív kritikát akkor tavaszra megrendelem. Köszi a választ!
hasonlo reklámdumát irnak a total oldalon is...egykutya francia olaj...
elffel tapasztalatom nincs, csak autokba(renault scenic 1.9dci) ott bevált...mert az a gyári olaja.
total olaj motorba picit akadós váltot eredményezett 650es vstromnál...lecseréltük eneos city 10w30ra és minden rendben lett...1550ft/l az eneos olaj, jobban megéri szerintem mint az elf v total.
jopár hete auchan akciozta a total 10w40olajat 999ft/l áron...vettem 3litert,de el is ajándékoztam egy öreg kawa gpz500ba.
Mindegyik autómban van és a motorban is, sőt a Robesz is kapott belőle... az viszont revitalizáló, az olajválasztást az nem befolyásolja.
A Xado már nem jó Lacikám? :)
Üdv!
Az Elf olajok, főként a Moto 4 Road 10W-40-el kapcsolatos tapasztalatok vagy vélemények érdekelnének. Teljesítményszintje a gépkönyvi előírásoknak megfelel (API-JasoMa), az ismertetője szerint kiválóan teljesíti a hosszabb túrázás követelményeit, gyors körülolajzást biztosít a hidegfolyási tényezőinek köszönhetően, továbbá hidrodinamikus kenés és elsőrendű belső motortisztaság várható el tőle...
Engem viszont nem csak a dobozán olvasható szöveg érdekel, hanem azoknak a véleménye is akik használják.
Köszönöm előre is!
Ahogy nézem hogy hol laksz nekem drága út lenne oda ha kockás lenne a gumi... .)
1800 Ft volt az olaj. Motorolaj és hajtűmü olaj is van itt, na meg 1 liter petróleum. Mit veszíthetek a 2 óra tisztításon kívül?ű

:)
Mint írtam neked a sima 10w 40 Total autó motor olaj ezerszer jobb meg tisztább. De hát nem hallgatsz rám, ha erre jársz adok egy fél litert!
Nos megrendeltem a Pdoiler-t. Meg vettem egy liter sthil félszintetikus láncolajat. Ha megjön (az olajzó és jó idő) akkor reflektálok.
Totalbike-n talaltam.:Mi az az Ecstar?
A Suzuki csapatának a főszponzora az Ecstar, ami nem más, mint a Suzuki saját kenőanyagmárkája. Érdekesség, hogy Ecstar motorkerékpárokhoz való olajainak a Motul a beszállítója, ezért kerülhet fel a francia kenőanyaggyártó matricája is a versenymotorokra.
Miki te egy jó értelemben vett állat vagy!
Egyetértek. Ettől egyszerűbb -és egyszerűségéből fakadóan- megbízhatóbb nincs.
Megnézem majd a neten. Nem szoktam besértődni amúgy.
BIzonyára így van. Nem mintha ennek köze lenne az olajzóhoz.

De nem kell besértődni amúgy, ízirájder! '97 óta vannak jelen a piacon, angol fórumokon találsz róla tapasztalatot. Működik, használják, de nyilván ez a legegyszerűbb kategória, a kézi vezérlés minden előnyével és hátrányával, ami miatt valakinek nem jön be, más meg pont ezt keresi. Én pl. magamnak nem ilyet raknék fel, de láttam, hogy emlegetik egy páran a Cobrra olajzót, csak kicsit drágának találják (amivel egyetértek), gondoltam mutatok egy olcsóbb alternatívát. Ennyi a történet.
Repedt mosdó kagylót akkor még nem láttál és folyó WC-t. Meg olyanról sem hallottál, hogy eldugult a mosdókagyló és a WC, mert rossz volt a csövezés mérete és a kialakítása.
És a WC-ból is a hátul kifolyósat használod akkor is, ha neked alul kifolyósra van tervezve a lakásod...
Többtízéves kiterjedt tapasztalatom van az olyan rendszerekkel, ahol a folyadék egy szabályozható zárószerkezetnél (szelep, csap...) magasabban lévő tartályban helyezkedik el, így a zárószerkezet megnyitásakor a folyadék a hidrosztatikai nyomásának, tárolt helyzeti energiájának köszönhetően kifolyik. A felhalmozott ismeretek alapján bizton állíthatom, hogy az ilyen rendszerek megbízhatóan működnek, minimális karbantartást igényelnek, és hosszú életűek. Konkrétan a Loobman rendszerét nem teszteltem, de a fent leírt hatalmas tapasztalatmennyiségre alapozva nem is igazán éreztem szükségét: megbízom benne, az elve ugyanaz, mint az általam részletesen tesztelt rendszereké, így bizonyára az is ugyanolyan működőképes és megbízható.
Többek közt az alábbi rendszerekkel szereztem tapasztalatot sok-sok éven át, többségüket mind a mai napig használom és tesztelem:
http://www.signaturehardware.c...
https://images-na.ssl-images-a...
https://costwisehomebrew.co.uk...
http://ph-live-02.slatic.net/p...
http://www.healthcare-informat...
http://i.dailymail.co.uk/i/pix...

Ki is probaltad?
ez igaz. Bar a cobbra ennel elegansabb. Es az unix is forgalmazza, ott meg nem ritka a 40 %-os kedvezmeny.
van 10x 1l mol 4 moto street 10w40 olajam,ha vkit érdekelne...2016.09. a töltet dátuma.
Egy gondolat a Cobrra olajzóhoz: láttam már régebben is, hogy van, aki az ilyen egyszerű megoldást preferálja, hogy csak megnyomom és folyik az olaj. Ez is működik, viszont szerintem ezért a megoldásért a 35e Ft baromi sok (legalábbis x-bike-on ennyiért láttam a Cobrra olajzót).

Úgyhogy ha valakit ilyesmi érdekel, én javasolnám a Loobman olajzót helyette. Pont ugyanígy működik, csak ott egy gombot kell nyomni. 7900 Ft postával együtt.
Link: http://www.loobman.co.uk
Akkor azaz igazi olajsár!
Nem az igazi
Hidegben jobb a híg nyáron meg jobb lenne a méz szerű anyag
Egyik ismerősnek valami gyári olajozó van ahhoz lehetett kapni 2 féle olajat
Személy szerint én mindig hígat használok és inkább többet mint kevesebbet, mocskos is a gép.... még a rugóstagon is folyik az olaj
Ami azért jó mert könnyebben lerázódik a sár róla