Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

ha zárt helyen csinálja,akkor kb 0 por ment bele...
azt én alapbol letekerem az elején...
tudom...tapasztalom...évek ota igy csinálom...
berúgókarral- gyertya nélkül önindítózva még csak-csak de beindítva nem az igazi
A GSX750F olajhűtője olyan, hogy a be és kimenő ág is felül van bekötve, tehát egy olajcserénél nem tud kifolyni belőle semmi. Szóval minden olajcserénél marad benne a régi olajból pár deci, akármeddig van csurgatva.
20mp olaj nélkül többet árt mint ha nem csöpögteti ki az olajat.
Ja és falumbeli, de Ő tudja és a sajátjával mindenki azt tesz amit csak akar...
Akkor én jól elszégyenlem magam mert órákat nem csurgatom és nem "keringőzök" a motorral. 6ezer futott km után csere vagy 1év és nem zavar, hogy marad benne a régiből, azt is én vettem előtte.
Nyugi itt a fórumon olvastam aki be is indítja 20 mp-re hogy biztos kijöjjön minden olaj.
Én a Kawat jobbra döntöm, balra stb. 4 liter lejön biztos kb, mert mikor az új 4 megy bele akkor ugyanúgy maximumon van a szint mint a régi olajjal, szóval egyetértek!
Ha egyszer valaki annyira maximalista, hogy a gyári olajleeresztő módszer nem elég jó, az miért ne aggódhatna amiatt, hogy másfél nap alatt mennyi porszem szálldogált be a blokkba és ragadt ott. De a te dolgod, én mindenesetre ódzkodom mindenféle művelettől, ami a kényes belső részeket védtelenné teszi.
koszonom az eszrevetelt ezen mar en is aggodtam
És másfél nap alatt mennyi por szállhatott be a blokkba?
Sőt az olajszurot leszerelve is hagytam fel napot rá ott kijott fel dl még
Igazad volt. Hatuljat felemeltem s 1 napig otthagytam majdnem 1 dl kijott még
Üdv.Tanácsot kérnék-Aprilia Scarabeo 50 4T-2004-Motorolaj cserét tervezek-10 W 40 vagy 5 W 40 rakjam bele?köszi.
enyém is azt irja...de a hátulját picit megemelve több olaj szokott kijönni belöle...
Az én motoromra azt írja a gépkönyv, hogy oldalsztenderre támasztva kell leereszteni az olajat. Semmiféle trükközésre, "okos" megoldásra nincs szükség.
Koszonom.
tapasztalatom az,h oldalsztender meg a hátso kerék alá egy kéménytégla...dőléssel ellenkezöleg spaniferrel kibiztositani...
Rendben ugy lesz. S akkor azt mondjatok ugy jobban kijon ha pl a hatso bakon marad az elsot kiveszem?
egy idő után a viszkozitás nagysága miatt nem fog folyni , de nagyon kicsi mennyiség lesz ami visszamarad
lehet...de ha van idö,nem árt a csöpögtetés...
CSöpögtetheted azt egy hétig is, akkor se jön ki belőle minden, vannak olyan sarkok stb ahol megmarad. Felesleges órákig csepegtetni, egy fél óra max bőven elég neki..