Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

az a cél hogy az o-gyűrű folyamatosan olajos legyen így nagyon lassan kopik el, és ha egy picit el is kopik akkor még az olaj miatt nem tud belemenni a víz pl esőben
pont ezért is találták ki az x gyűrűt mert az többet tud kopni mint az o alapesetben, az o gyűrűket meg az optimálistól kicsit összébb nyomják hogy ne kopjon el annyira gyorsan emiatt elég jól meg is fogja a lánc mozgását ezért mozog nehezebben mint az x gűrűs
ezért at tovább a láncolajzós folyanatosan csepegő rendszerben a lánc mert mindig olajos a gyűrű, és nem kopik a csap hiszen nem megy be semmi max ha szarrá kopik akkor egy kis olaj

sok béna meg teliveri zsírral meg ilyenekkel a láncot amibe többszáz km távom beleragad a retek és folyamatosan csiszol mindent
és boldog hogy még mindig rajta van a cucc
az olajjal meg kb az első fordulat során leesik az út széléről felverődött homokszem, csak az egész apró porszemek maradnak meg a láncon amik szinte alig koptatnak
de hiába mondja a sok pöcsnek az ember, kb mint az iszlámnak akarnád elmagyarázni hogy a szalonna milyen jó ízű......
Gondolod hogy az O- és X gyűrűk az állandó olajos- zsíros plusz poros közegben egész végig tömítettek maradnak 10000 %- ig?
Csak mert pl a Kawa gyári gépkönyv egy szóval sem ír a görgőkre kenőanyagot- hanem 600 km- ként az O - gyűrűk tövébe írja, akkor ezek szerint az O- gyűrűket kell olajozni vagy mi?
Ha bejutna akkor annak a láncnak már a kukában a helye
A csapokat megkenik gyárilag az nekik elég egész életükre
azt nem tudom sajna.
A görgőkön igen, de kérdés, ez is bejut az X vagy O - gyűrűk mellett a csapokhoz hogy kenjen?
majd szabi alatt rászánom magam én is valszeg.
Én már nem "pasztázom"....csöpög rá az olaj szépen ahogy kell! :-)
az elf láncpaszta igy néz ki egy 4napos 1300km-es alpok túra után. esöt nem kaptunk. szépen rajtavan még a paszta.
semmi,csak kérdezem..
Még nem. Miért? Nem láttam kivülről semmi csúnyaságot.
beleraktad az olajat?
Rá van az , legalabbis amit küldtek azon oknak tűnik.
jah...
A zárókupak!A képen nincs rácsavarva a flakonra!
milyen kupak?
Van nekik. Köszi a segítséget!
Lehet,hogy már a buherált olajat forgalmazzák...
Még ezen sincs rajta a kupak!!!
azthiszem nekik van raktáron. 10w40 volt.
Köszi köszi :) Jó lesz.
lehet venni külön kupakot, zárjegy is megoldható, ha van nyomdász ismerős akkor bármit meg lehet csinálni
csak nem biztos hogy megéri
nagytételben nem lehet eladni, mert azért kúton relatíve kevés ember vesz olajat, kis tételben, főleg ha osztozkodni is kell 2-3 felé nem biztos hogy megéri kockáztatni egy viszonylag nyugis munkahelyet
erre gondoltam az elözö hszben,..
ez a gödöllöi.
méguin olajat tölük vettem anno a dpf mazdámba.
mi az 50-55%???
Nem budapest de egy kérdést megér.

http://www.olajsziget.hu/websh...

M3-ason 20 perc.