Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Annyira nem akarom elvenni senkinek a kedvét, akik a kurva jenkik jópofaságában hisznek.
Vagy...
Nekünk JOBB a drága jenki gáz, mint a "véres" orosz gáz. Igaz, hogy egy része átcsomagolva és címkézve így jön, de az már nem orosz, már demokratizált gáz lesz belőle így.
Azt kihagytad, hogy a hajónak üresen vissza is kell mennie - üzemanyag, idő... de faxa gyerekek lettünk, mert nem függünk az olcsó orosz gáztól - csak a drága usáktól! 😅 de jó! 😁
Nagyon jó.
Egy LNG hajó kb. 170 ezer m3 gáz befogadására alkalmas.
Az oroszok a háborúig 155 milliárd köbmétert szállítottak évente, tehát mennyi hajóval is kellene ezt pótolni?
A folyékony gáz kb. 1/600-ad része a légneműnek, vagyis
155000000000/(154000*600)=1677 hajó.
Ráadásul a hajók egy része ezzel jön-megy a vizeken. Egy hajó visszafejtése, kirakodása 2-4 nap.
Tehát csak két nappal számolva is 3300 napnyi meló csak az orosz gáz pótlása.
És olcsó az LNG? Lehet (nem az), de ez a bolti ár ugye, át is kell azt hozni az óceánon, akinek nincs tengerpartja, az majd fizet a terminálért is, meg majd a tranzitért is.
Szopacs.
Abba sanszos hogy beleszorulna.
nincs evvel baj
csak a majom és banán esete sok esetben nem rémlik a népnek
egy ismerős nemrég vett egy házat, egész nagy ház csak a garázsba elfér 5 suv szellősen kindenféle kacat biciklik meg fűnyíró meg ilyesmi dolgok mellett
a fürdő kicsit nagyobb mint a mi nappalink pedig az is 25nm feletti
a nappali olyan hogy mivel kicsit szar a szemem nem mindig ismerem fel ki van a másik felén 😄
aztán az ember 10 fokban alszik mert kb 5 milla a gáz és kibaszott enyhe tél volt
asszonyka is 2 pulóverben mászkál otthon
fáradt olajas fűtésen agyal meg műanyag őrleményen meg hasonló dolgokon mert fáj neki a nagy gázszámla
na ez az én szememben egy idióta
pedig van pénz mert a nagyobbik fürdő felújítás ha jól emlékszem 30 milla volt de lehet az összes volt ennyi
Csak 25-ig kell féllábon állni és figyelni hogy meleg tél legyen.
Én örülnék ha te lennél a főni, de az első éjszaka jogát a főnire nézve is kötelező lenne kibúvó nélkül. 🤘 😄
Nekem akkora az arcom, hogy elviselnék 1000-1500nm-es kisebb villát úgy 25 lakóhelységgel, bálteremmel, szivarszobával (csak innék ott mert nem dohányzom viszont előkelőnek hat ha így nevezem), 3 szintes 30 férőhelyes garázzsal stb. stb. csak jelenleg még a fűrését sem bírnám, de a hangulatát nagyon. Nem kéne bentlakó személyzet, de 3 műszakban 3x3 fő azért alapnak tűnik és belátható, hogy ez azért nem nagy kívánság, ennyi mindenkinek jár.......kivéve neked, számodra a japó ágykapszula lenne megfelelő. 😁
https://444.hu/2023/04/14/2025-ig-megduplazza-horvatorszag-a-krki-lng-terminal-kapacitasat

Na. Már nem annyira lesz gáz a gáz.
😄
ebben? kurva sok mindenben egyetértünk
gecik a vezérek? herdálják a zsetont, mindent is ellopnak? ezt senki sem cáfolja, amit elek elkövettek régen lógnia kellene mindnek
de
nekem az a véleményem hogy nem a jelenlegi garnitúrával van a baj, vagyis nem csak velük, nagyjából az összes eddigit fel kellene a lámpavasakra húzni, és jó eséllyel aki a jövőben lesz az sem lesz különb
ez egy ilyen szakma, a kuva dug, a politikus lop. ezen nem tudsz változtatni
maximum a mérték kicsit más vagy az ellopható keret nagysága
falusi polgármesteri szint fölött már nagyon kevés egyenes embert találsz, faluhelyen még előfordulnak olyan emberek akik tényleg szeretnének tenni valamit a saját környezetükért, ismerek ellenpéldát is de az ismert többség tényleg nem azért lett polgármester hogy kilopjon mindent a kasszából, mondjuk ezen a falusi szinten meg a hozzá nem értés is egy jellemző tulajdonságuk, de mint írtam legalább szeretnének valamit tenni
Állj a nép élére,kezd kicsiben,légy legalább egy önkori képviselő,független,esetleg merj nagyot álmodni,légy polgi,még nincs késő.Jövőre neked áll a zászló.
Csak felfelé!
44 millió tollakra.
Mennyi lehet darabja,lehetne tollbontási performance is?
Nocsak? Bele látsz a pénztárcámba? Nem is tudtanm?!? Vagy honnan tudod hogy nem segítek?
"amilyen a nép olyan a vezér, ha a nép balfasz és semmi ellen se lázad ezt ki is használja a vezér"
Ez milyen igaz! De ebben legalább egyetértünk! De hogy ezen több mint 100 éve nem tudunk/akarunk változtatni...
Már Ady is látta: A hőkölés népe
Mert "nekünk jár a tisztelet", mire, erre?
de még mindig nem kezdesz el segíteni másokon csak játszod a fotel forradalmárt 😂
ezerszámra sült a nép fogyatékos gyerekeket mert erre több volt a segély, volt aki csak vegyszerezte magát de voltak olyanok is akik gumikalapáccsal verték a gyereket amígy az anyukában volt
persze néha normális embernek is születhet fogyatékos gyereke, de azért ez nem gyakori, báár ahogy egyre idősebben szülnek a nők emelkedik a számuk na de ha a karrier fontosabb nint egy egészséges gyerek akkor viseljék a következményeit is
és többnyire viselik is, nem kérnek azért lakást mert fiogyatékos a gyerek, mert először megvan a lakás utána jön a gyerek
az hog mit tesznek a vezéreink az az ő gondjuk, amilyen a nép olyan a vezér, ha a nép balfasz és semmi ellen se lázad ezt ki is használja a vezér
ha én lennék a miniszerelnök én még az első éjszaka jogát is visszahoznám 😀
ha végre lesz olcsó sós akku utána már eljön a bőség
be kell olvasztani az összes alumínium kanalat és napelem keretet készíteni belőle
amúgy ha nem lenne ekkora kibaszott nagy arcunk hogy 2-3-4 embernek 80-100-150nm lakótér lenne a fűtés se lenne nagy gond, nem kellene sírni
pl ha a házam budapest táblától 20km belül lenne már 4 különálló lakásból állna.....
Majd jön a zöldenergia,és megold mindent.
Az a helyzet, hogy jól látod a dolgokat.
A gázellátás igen nagy probléma.
Most Egyiptomból hoznak majd be, mert ott annyi van, hogy vetekszik az orosz mennyiséggel és a mi életünkben kb. sosem fogy el.
Még az áramukat is gázturbinákból nyerik.

DE.
Ahogy mondod Zoli, a szállítási kapacitással is van baj és pluszban a teljes logisztika ráadásul igen megdrágítja.
Anno mindenki az orosz fosszílis energiahordozókra állt át.
Itt az eredménye.
Belédálltam?
Hogy tennék ilyet?
Mondom én hogy nyeled a propagandát.
Neked az a lényeg hogy fujj ruszki ne függjünk tőle,ezért háromszoros sebességgel igyekezzünk az amerikai függést minnél jobban siettetni?
Azért az ukránoknak kurvára bejött a morci az oroszokkal és a jóhaverság az usákokkal.
Nem jó dolog az usákkal rosszban lenni,de azért a haverokat is simán kiszopatja,lásd amerikabarát afgánok azért potyokak az amerikai gépekről meg a tálibok amcsi helikoptereiről utána.
Szerinted honnan a véreres lófaszból hozzunk gázt?
A török áramlatból orosz gyün,a horvát kikötből lehet LNG de a kapacitás kevés,kiépíteni sokba kerül és idő.És még a makaróni is morcog hogy jóbarátok az usákok de jóbarát mért adja 4x drágábban mint az amerikai tőzsdén kapná.
A norvég meg hát haverság és szoridaritás ide-vagy oda,az extraprofitot még a ruszkiellenes poláknakkal sem ossza el.Orbáni diktatúrába meg még cső sincs norvégiából,vigyük kamionnal?

Háború.Az hogy februárban ki mit akar az kurvára mindegy,mindig jön a jó propaganda hogy villámháború.Így 400 nap után már nem mindegy?
Az is érdekes hogy olyan faszán működnek a szankciók hogy a 10. után kell még egy 11-12-13. is nem?
Az hogy gyakorlatilag 40 ország utálja a ruszkit és beleállt a másik 160 meg minimum semleges az smafu?
Az "is" helyett írj "a" betűt, akkor hihetőbb.
Amúgy igazi kis együtt érző lélek vagy te! Gondolom ezek direkt akartak "elbaszott kölykök" lenni, vagy maga a szülő tervezte így!
A mondatod utolsó fele meg egyenesen gyönyörű!
Légyszi sose felejtsd el, egyéb eseteknél sem:
A túlárazott beruházások állami támogatása miből megy? 😨 A nép zsebéből...
Az óriásgyárak állami támogatása, melyet főleg külföldi munkások szolgálnak ki (samsung stb.) 😨
A romániai magyarok és érdekeltségük honnan kapnak bizonyos összegeket? 😨
Romániai templomok építése miből?
Mennyibe kerültek a horkolásgátlók? Míbű?
Az egyházak miből kapnak óriási összegeket, kitől kapják vissza azokat az épületeket, területeket amiket állami segítséggel felújítottak? Miből is?
Stb.
És nem, nem az a bajod, hogy egy törvényre azt mondja a kúria hogy azt az államnak be sem kell tartani, hanem hogy "elbaszott kölykök" nehogy a te pénzedet herdálják! Szép! Gartulálok! Került volna vagy 30 Ft-odba... És sokat mondtam...
nekem az is lényeg hogy ne fizessek mások elbaszott kölykeiért egy csomó pénzt
és ugye ha az állam ad azt a nép zsebéből adja
Látom sikerült kiragadni a lényeget! 😅
ott áll a lehetőség előtted hogy támogasd ezeket a fogyatékos népeket.... akár az összes fizetéseddel is, még másodállást is vállalhatsz
Látod? Pedig komolyan és érdeklődve kérdeztem (Szerintem jobban követed az eseményeket mint én...)! Mégis belém álltál, csak mert... "Villámhadjárat" meg csak azért lett megemlítve, mert úgy gondolom, azt te sem hiszed hogy putyin így tervezte, hogy eddig húzzák...

Köszönöm kérdésed, minden szép, minden jó! Hasít a gazdaság, fizetések egyre erősebbek, lassan tort ülünk a nyugat sírja felett, megkötöttük életünk újabb nagyon előnyös hosszútávú gázszerződését! Tényleg nem kellene még pár horkolásgátlót venni? Csak mert a raktár amit építenek/építettek a tárolásukra túl nagy ... Tök jó hogy egyre jobban függünk az oroszoktól.
Most éppen a kakadunak szurkolok hogy mondjon még, szúrjon oda nagyokat ámerikának az ejnyebejnye miatt, mert "nekünk jár a tisztelet", na meg a pénzek!
És örülök hogy még itt nincs diktatúra! Bár vicces hogy az államnak nem kell berartania a saját törvényét ( https://rtl.hu/hirado/2023/04/... )!
Ettől jobb sose legyen...
Ja nem is...
Látod, olvasok én pártpropagandát is! :)
Tűzoltó a háborúban is tűzoltó.Hát nem halnék meg azért meg nem is ölnék meg azért senkit mert két hülye politikus civakodik.
Miért ne kéne? Tűzoltóknak felmentés jár? A többiről beszélmi sem érdemes, simán feladnád az országot, remélem ezt románok nem olvassák, még a végén azt hinnék mindenki ilyen oszt ideküldenének egy szakasz rendőrt mondván a bozgor úgyis megadja magát. 🤨
Egész egyszerűen megadnám magam,majd elmagyaráznám hogy figyelj semmi bajom veled én nem is akarok itt lenni,szerintem te sem.....