Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Azt mondod a távol keleti márka jó?
Lehet igazad is de amíg nem tapasztalom hát...
Lehet nem jól teszem de azonos áron valahogy jobban bízom a majestybe..
Rosszul teszed ha nem bízol a Kymco márkában, de Te tudod. Tudom hogy mindenki első hallásra menekül tőlük, de ez csak egy rossz beidegződés. Nem kínai.
Sajnos két személlyel elég gyatrán teljesítenek, kb. mint egy " jobb " 50-s egy személlyel.
Ennyire megdöglenek ezek 2 személlyel?
az hiba, bár orvosolható hiba.
egyedül melóba járni jó a 125is de 2 személlyel le fognak az útról túrni
szimóval sokszor szorítottak lefelé előzéskor, de most már kibaszok a néppel mert a sáv közepén vagy beljebb megyek és nem előzgetnek annyit
ellenben vadul kürtöl némelyik, de nem érdekel
Igen.
Teljesen igazad lehet.
Viszont nekem csak A1 kat. jogsim van.
akkor inkább egy 250es
az megy rendesen aztán nem eszik sokkal többet
melóhelyen egy csávónak 250es burgman van alig tudok utána menni az opellal úgy tud menni
állítólag 3 literekkel jár vele, soft tempóban
nekem a szimó 2,5l eszik szóval jobban megéri a nagy
Köszönöm.
Persze értem én hogy kompromisszumot kell kötnöm.
Nagyjából ezeket elolvastam.
Öszintén szólva dink-nél kicsit félek hogy ez mégse 1 olasz vagy japán robogó.
Viszont a majesty-ről amit talán a legjobban szeretnék nem sokat tudok. Erről a tipusról használói véleményt nagyon meg hallgatnám.
Talán nagyobb kényelmesebb példányt szeretnék.
A városban könnyen manőverezhetőség nem lenne fő szempont mivel igen keveset menne városban. Ami még nagyon szimpi az a madison 125 de erről szintén nem sok az infó.
Igazából a 2 személyt is úgy kell érteni.hogy napi használatban lenne a robogó amit egyedül tennék viszont hétvégenként azért asszonnyal is motorozgatnák kicsit. Szóval azért nem mindig 2 személlyel mennék vele.
Köszönöm a hozzászólást és további leginkább használói véleményt szívesen fogadnám.
Szia!

Alapvetően elmondható, hogy a 125-s robogók két személlyel nem valami fürgék. Hosszabb utazásra nem valami jó választás. El kell döntened, hogy valami batárral szeretnél közlekedni vagy valami soványabb, a városi forgalomban jobban érvényesülő motort vennél inkább.
A teljesség igénye nélkül néhány olvasnivaló, a jobb döntés érdekében:

Kymco Grand Dink 125

Yamaha Majesty fórum

Milyen 125-öst vegyek?
Üdv mindenki!
125ccm robogó vásárlás előtt állok.
Rendszámos robogót szeretnék hajtani 2 személlyel is.
Amiket nézegetek az a malaguti madison,Yamaha majesty,kymco grand dink.
Túl sok véleményt nem találtam a neten.
Mindenféle véleményt szivesen fogadnám és még további tipusokról is meghallgatnám a véleményeket tapasztalatokat.
Tudom ebben a topicban kicsit off de váltós motorokkal is van tapasztalat igazából ezek vezetése se okozna problémát.
Mindenféle tapasztalatokat meghallgatok főleg a majesty-röl.
Előre is köszönöm.
Szia!

Biztos, hogy a kuplung adja azt a süvítő hangot? Rendellenes kopás nincs a kuplungon? A hajtás fogaskerekei is visíthatnak terhelés alatt. Levett fedélnél hallgasd meg, hogy honnan jöhet a hang.
Szia!

Gondolom a túlfolyó kivezetése az amire gondolsz, lehet az úszóval van gond és nem zár mindig. esetleg a szint nincs jól beállítva.
Sziasztok! Az alábbi problémával találkoztam Scarabeo 500 Light 2006-os motoron. Induláskor amikor kezd fogni a kuplung süvítő hangot ad. Csak elinduláskor hallani ezt a fütyülő hangot. Le lett bontva a dekni, ki lett kompresszorral takarítva a belső, kuplung tányéron nem látszik semmi, kopóréteg van rendesen a pofákon. Meg lettek takarítva, féktisztítóval zsírtalanitva. Összerakás után csendes lett, de a második indulástól ugyanúgy hallattszott. Tudtok segíteni mitől lehet? Tapasztalt már valaki ilyet a motorján? Előre is köszönöm!
Sziasztok. Az olaj melletti kis csőből miért lehet az,hogy ritkán,de ömlik belőle a benzin?
Sziasztok, 2002-es aerox-ra kellene nekem hátsó index...valami jó ötlet ami passzol?
sziasztok! PIAGGIO BEVERLY 250 elektronika eladó,zsir uj! megegyezünk az árban!
Miért, ha gyorsan, akkor hol indul el ?
az indulási fordulatot a kuplungrugókkal lehet szabályozni. Ha jól rajtol akkor persze, hogy jó. Ha nem lenne jó, akkor előlködne.
Ne felejtsd el, hogy 50es ... jó az a végsebesség és ha mellette szépen gyorsul, akkor nem kell babrálni rajta semmit.
na amásik meg az hogy ha lassan kezdem el huzni a gázt akkor 6 ezres fordulaton indul ez joo?vagy rossz
vagy mi lehet a hiba kérlek segitsetek
Nagyon kevés. 200körül kéne leforogja a végáttételét
82miért kevés egy 50es robogótól
Nincs is az olyan rosszul beállítva, mert pengére állítva sem jön ki abból 85-90nél több / órája szerint /.
Ha kevés, akkor egy sport konfigot kell beletenni.
Ahogy bontod, majd úgy derül ki mi kell ezeken kívül.
Membránt, légszűrőt, legalább egy felső tűgörgőt berendelnék azért előre.
Az új henger vs. fúratás témakörben : Ha van pénzed JÓ minőségű dugattyúra, akkor ÚJ hengerszettet vegyél, mert nem sokkal lesz több a végösszeg mint a 10-13rongyos dugattyú+fúrás+hónolás és még mindig ott az esély, hogy elbasszák
Ha meg meteorba meg kínaiba gondolkodsz, akkor fúrass.
szaisztok nem rég vedtem egy piaggiaot nrg mc3ast és keveslem a végsebeséget mert csak 82 megy ez joo vagy rossz?aki tud segiteni az lécci irjon már elöre is köszi
udv mindenkinek yamaha mint 1YU tipusú,és suzuki ran tipusu robogókat bontok akit esetleg valami érdekel az a 06203757104 es számon érdeklődjön!
Sziasztok.
Azt szeretném kérdezni,hogy a robogók hajtásai menyire bírják a földutat? A műanyag részeik menyire strapa bírók? Milyen Kymcót vagy egyéb típusú robogót javasolnátok 50-250 -ig vegyes állapotú utakra napi használatra?
Köszönöm a válaszokat.
mindkettő megtörtént és nem segített. kezdem gyanítani,hogy szimeringes és azért működik néha jól,mert olyankor kicsit felakadt a szívató vagy valami