Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Jelentem én tanultam tanár úr ! Legalább is próbáltam ! Ez csak abból indult hogy mi elsőbe csak kokit , másodiktól egyest kaptunk a tévedésért , alaphibának vette Cédli Jenő tanár úr ! De a mondandómat ezzel le is zártam , azzal hogy aki tanulta úgy is tudja , aki nem , annak meg igaza van !
És ebből indult a cunami Mag a sok kavar kever ! Az elektroteknika alpjairól volt szó Először Ohm törvényét kellett volna figyelembe venni , aztán idekevertük az áramgenerátort , amiről a neve után azt hiszik hogy áramot termel ! Na itt jött volna a csomóponti törvény értelmezése mivel ezek a kapcsolások az áramkör értékeit változtatják a kívánt áramerősség fügvényében , több lehetséges megoldással , de nem állítanak elő önálló energiát , hanem tápfeszültséget használnak ,. Itt aztán már teljes a káosz ! Egyéb iránt rá kellett jönnöm hogy van az a fórum ahol elfogadható az "áramforrás" megnevezés , és van olyan fórum ahol ezért külön asztalhoz ültetnének ! Hát itt tartunk de a topiknak jótt tett az bizti ! Ha még valaki mazohista módon érdeklődik a téma alapjairól lessen bele ameddig bírja ! http://www.ms.sapientia.ro/ele...
Ja még annyit hogy tudok méretezni tekercseket , tekertem villanymotorokat , fúrógépet , ezeket már nem mert macerás , de transzformátorokat , egyszerű aksitöltőt , hegesztőtrafót akár graetz-el az egyik kezemmel a seggembe is elkészítenék bekötött szemmel !
Na most majd jól megkapod Te is.
Nem ismerem a vitaban resztvevoket, de a hozzaszolasok alapjan ekecselek topiktars valoszinuleg tanulta amiket ir. A tobbiek meg csak azt hiszik, h ertik. Pedig tobbeknek komoly a zurzavar...
De most oszinten? Gyakorlatban probaltatok mar dolgozni (tervezni, alkotni) abban a tudomanyagban, amiben polemizaltok? Szerintem senki.
Mert pl tudjatok minek hivjak a meheszek a meheket? Bogarnak. Igyen. Bogarnak. Attol fuggetlenul, h nem az. De oket nem erdekli, csak dolgoznak vele boldogan es sikeresen. Ez a feszultseg/aramforras pontosan ilyen tema... De vicces volt olvasni, kosz!
Akkor feláras!
aki ügyes, tud lenni akármi speciel én legtöbbször hülyeségforrás tudok lenni ezért is ajánlottam a defibrit .... mondjuk nem ártana a garázsajtó mellé szereljem mikor mondom a kuncsaftnak a büntetést nehogy elpatkoljon amíg nem fizet habár lehet az ujraélesztést is hozzá kellene adni a végösszeghez
Z mar volt,mindenestre azert probalj ki egy 1200-at,hogy meg tudsz e baratkozni a sulyaval,mivel tudom nem ehhez vagy szokva. Az enyemet eladtam,az tesztnek jo lett volna.
Lehet elnek a lehetoseggel......megprobalom ertelmezni a leirtakat,de mar osszekuszalodtak bennem az elektronok,de meg nem tudom eldonteni,hogy aram vagy feszultsegforras vagyok e?
ááá, tuti búg a 3-as
Tökéletesen írtad !
Rajta vagyok a témán.
Vesző másik wartyogót?
Mondhatnám hogy 765 de még nem biztos,holnap esete derül ki.
Vagy inkább 1170
1250!
Nemnem, helyesen: Árammentes feszültségforrás
De csak ha feszültségmentes áramforrás.
Na most akkor hogy így telidumáltátok a topikot 600-as vagy 1200-as?
Ezitten a nagy kérdés.
Hát nem ezt mondtam én is az elébb
Kitartást Zsótti nekem majd estére...
Úgy tűnik egyenlőre vége a műsornak. Megyek is dolgozni.
Feladom. Az áram az csak úgy van, nem jön sehonnan, valamiféle varázslat lehet.
Jól van, nyugszik a beteg.. ismételgesd csak szépen, majd elalszol
Majd elfeledtem, akinek nem inge... annak aláöltözője!
Én nagyon nem piszkálok bele semmibe csak éppen nagyon alap dolgokba, viszont megbízható nagyon jó szerelőket ismerek egész pontosan kettőt, akikkel karbantartatom a járműveket amiket használunk. Ezért nincs is kompetenciám belefolyni a szerelés bugyrába viszont irigykedve olvasom a sok hozzáértőt akik saját maguk így vagy úgy de szervizelni tudják motorjukat autójukat. Csak egyet nem értek akkor mért van oly sok gyors kötözővel/szikszalaggal életben tartott csodajárgány.