Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

https://www.partzilla.com/cata...
Te hozzá mersz nyúlni?
Megnézném a bal oldali dekli alatt a szabadonfutó 3db csavarja (pos 7) nincs-e lelazulva...
Közben rákérdeztem a volt kollégára és 50 fontos óradíjat említett de azért meglepődött hogy 300-400 fontért akarják megbontani.
Én azért nem temetném a gépedet, eddig csak tippek hangzottak el de szerelő nem látta.
Hol vagy helyileg?
Koszos csakmert eső után csináltam a videót vagy is kettő eső között akkor értem haza a pályáról. Megszoptam vele ez tény. Én megátvaszni nemfogok senkit, hogy teletöltöm adalékanyaggal azt ha elhalkúl a motorja eladom mint fasza gép. Inkább leselejtezem azt bukok rajta.
angliaban kb mindegyik igy nez ki, ott idojarast nem nezik, mivel kenyszermotoroznak. az oxid nem jelent semmit, megszokott.
csak most nézem hogy milyen annak a hengere? kép alapján mintha megmarta volna valami,vagy csak saras? Ha így nézett ki amikor vetted akkor nemhiszem hogy szerették ezt a motort,inkább igáslóként használhatták..
ilyesmire tippelek en is
Lehet nemtudom. Pár nap asszem 3-4 nap után olyan 200 km után jelentkezett ez a probléma és el is kezdett csúszni a kuplung. Az a furcsa hogy a motor még most is nagxon szépen indúl. Nem teker sokat nem krahácson csiszkatol stb. Mind1 sajna bontó lesz a vége. Leselejtezem és nyelek egyet, hogy bazdmeg.
Agyonkopott már a blokk és xado-val "gyógyítgatták" eddíg esetleg.? Ahogy tudom azt az olajat ahogy lecseréled másra egyből elvész amit "felépít"..
Nem jelez hibát. Az olajszint is megfelelő.
olajnyomaslampa hogy viselkedik?
Igen. Erre rájöttem már én is:/
Ott valami komoly baj lesz - amit az előző tulaj valami brutálisan sűrű kulimásszal próbált leplezni, sajnos sikerrel.
Jolvan rendben. Hidegen is meg melegen is zörög. Csak az volt a furcsa, hogy ez olajcsere után jelent meg a hiba. Azért gondoltunk a másik olajra.
Az sűrűbb - üzemmeleg állapotban. Ha hidegen is zörög a blokk, azon nem fog segíteni szerintem.
Akkor olyan 10w60 körülit. Az annyival sűrűbb? Attól talán elhalkul a motorja?
Anglikánus ráadásul szabadtéri a tárolás ezért gondoltam.
Így van. Én se változtatnám a hideg oldalit, főleg ha ilyen időben is szeretnéd használni, mivel nem fog kapni elég kenést a motorod indítás után csak ha elkezd melegedni.
Hideg oldalit ne változtasd szerintem akkor inkább 10W60.
Jolvan köszönöm.
Majd jön Gs tulaj azt megmondja.
És egy kérdés mennyire sűrű olajat rakjak bele 20w40 et vagy 20w50 et?
Meglátjuk. Sajna itt behavaztunk reggelre és nemtudom ma elhozni a szerelőtől:( hát ha nem javúl akkor kb 3kilót fogok bukni rajta:(
Nosza rajta! Ha javult tegyél majd fel vidit biztos páran meghallgatnánk a különbséget.
Sajna nem olcsón jutottam hozzá. Közepes áron volt a motor. Mármint volt nála sokkal kevesebbért is, meg kicsivel többért is. Itt kint a garázs nem divat sajna, levan takarva a motor és itt áll a ház elött, nekem sincs lehetőségem berakni garázsba, a választás azért esett erre a motorra mivel itt kinn évente kell elvinni műszakira ami publikus rendszám alapján az olvasás, és visszakeresve 10 évig nem találtak hibát a motoron műszaki alatt.de sajna megszoptam vele. Itt a donorozás is felejtős(hely hiány miatt) megpróbálok egy kicsit sűrűbb olajat belerakni hátha elhalkúl.
Gondolom extrèm budget áron jutottál hozzá, ha elcsendesedik használd amíg tudod, utána meg vegyèl egyet ne az aljáról ez meg jó lesz donornak. A videón látszik nagyon a gazdátlanság. Látnád pl. az enyèm letakarva +25 fokos fűtött garázsban ès mèg így is poros lesz tavasszal takarítással kezdhetek.